Kokiuose Seimo komitetuose dirbs Šiaulių apskrityje išrinkti politikai?

Dainiaus LABUČIO (ELTA) asociatyvi nuotr.
Šiandien Seimas patvirtino naują komitetų sudėtį.
Seimas nutarimu patvirtino parlamentinių komitetų sudėtį. Šiaulių regiono apygardų rinkėjų deleguoti arba neišrinkti, bet patekę pagal daugiamandatį sąrašą, atstovai dirbs šešiuose komitetuose iš penkiolikos.

Buvęs Šiaulių vicemeras, į parlamentą išrinktas Saulės apygardoje, Domas Griškevičius dirbs Europos komitete.

Aušros apygardoje rinkimus laimėjęs „valstietis“ Stasys Tumėnas tęs darbą Kultūros komitete.

Socialinių reikalų ir darbo komitete dirbs Šiaulių Saulės apygardoje į Seimą bandžiusi patekti konservatorė Vilija Aleknaitė Abramikienė ir Šiaulių krašto apygardos rinkėjų deleguota „valstietė“ Rima Baškienė.

Konservatorius, buvęs Radviliškio rajono meras, laimėjęs rinkimus Radviliškio-Tytuvėnų apygardoje, Antanas Čepononis, socialdemokratas, deleguotas Žiemgalos vakarinės apygardos rinkėjų, Liudas Jonaitis, taip pat „valstietis“, deleguotas Žemaitijos šiaurinės apygardos rinkėjų, Valius Ąžuolas dirbs Biudžeto ir finansų komitete.

Sveikatos reikalų komitete dirbs konservatorius, deleguotas Žiemgalos rytinės apygardos rinkėjų, Antanas Matulas, „Laisvės ir teisingumo“ kandidatas, deleguotas Kelmės-Šilalės apygardos rinkėjų, Remigijus Žemaitaitis.

Audito komitete dirbti paskirtas ir Šiaulių krašto apygardoje į Seimą bandęs patekti konservatorius Kęstutis Masiulis.

Seime veikia 15 komitetų: Aplinkos apsaugos, Audito, Biudžeto ir finansų, Ekonomikos, Europos reikalų, Kaimo reikalų, Kultūros, Nacionalinio saugumo ir gynybos, Socialinių reikalų ir darbo, Sveikatos reikalų, Švietimo ir mokslo, Teisės ir teisėtvarkos, Užsienio reikalų, Valstybės valdymo ir savivaldybių, Žmogaus teisių.

Seimo statute įtvirtinta, kad  kiekvienas Seimo narys, išskyrus Seimo Pirmininką ir Ministrą Pirmininką, turi būti kurio nors komiteto narys ir dalyvauti jo darbe, taip pat gali būti kito komiteto nario pavaduotojas.