Kokią bambagyslę kerpa Vyriausybė?

Kokią bambagyslę kerpa Vyriausybė?

Ko­kią bam­ba­gys­lę ker­pa Vy­riau­sy­bė?

Vy­riau­sy­bė siū­lo pri­va­lo­ma tvar­ka per­žiū­rė­ti, ar sa­vi­val­dy­bėms rei­ka­lin­gos jų įmo­nės, ir tei­kia Sei­mui įsta­ty­mo pa­tai­sas. Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bė, pa­vyz­džiui, val­do aš­tuo­nias įmo­nes. Ne tik ši­lu­mos ar van­dens tie­ki­mo, bet ir pre­ky­bos – tu­ri kny­gy­ną, tur­gų. Plius oro uos­tą. Ar to­kios veik­los yra sa­vi­val­dy­bės funk­ci­ja?

Rū­ta JAN­KU­VIE­NĖ

ruta@skrastas.lt

Kiek­vie­ną ka­den­ci­ją – per­žiū­ra

Vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­mo pa­tai­są dėl sa­vi­val­dy­bių įmo­nių ini­ci­ja­vo Ūkio mi­nis­te­ri­ja. Vy­riau­sy­bė pri­ta­rė siū­ly­mui įsta­ty­me įtvir­tin­ti nuo­sta­tą, kad sa­vi­val­dy­bių ta­ry­bos pe­rio­diš­kai per­žiū­rė­tų sa­vi­val­dy­bės kont­ro­liuo­ja­mų įmo­nių rei­ka­lin­gu­mą, ir nu­sta­ty­ti mak­si­ma­lų 4 me­tų pe­rio­diš­ku­mo lai­ko­tar­pį. Tad kiek­vie­nos ka­den­ci­jos sa­vi­val­dy­bės ta­ry­ba bent kar­tą tu­rės ap­svars­ty­ti šį klau­si­mą.

Pab­rė­žia­ma, jog sa­vi­val­dy­bės val­do­mos įmo­nės ga­li veik­ti tais at­ve­jais, kai jų veik­la bū­ti­na sa­vi­val­dy­bės bend­ruo­me­nės in­te­re­sams pa­ten­kin­ti, o pri­va­čios įmo­nės ne­siim­tų to­kios veik­los ar­ba dėl sa­vi­val­dy­bės val­do­mų įmo­nių ne­nu­ken­čia ir nė­ra disk­ri­mi­nuo­ja­mos ki­tos bend­ro­vės. Tais at­ve­jais, kai sa­vi­val­dy­bės įmo­nių veik­la nea­ti­tin­ka joms ke­lia­mų rei­ka­la­vi­mų, tu­rės bū­ti spren­džia­ma dėl jų at­si­sa­ky­mo.

Ūkio mi­nist­ras Vir­gi­ni­jus Sin­ke­vi­čius vie­no­je Lie­tu­vos ra­di­jo lai­do­je tei­kė to­kį pa­vyz­dį: štai, Tau­ra­gė­je vie­toj sa­vi­val­dy­bės kny­gy­no at­si­ra­do res­to­ra­nas. Mi­nist­ras net pa­brė­žė: „Ge­riau­sias Tau­ra­gės res­to­ra­nas“.

Užk­liu­vo ne tik kny­gy­nas

Ūkio mi­nis­te­ri­ja gar­si­na, jog Vie­tos sa­vi­val­dos įsta­ty­mo pro­jek­tas pa­reng­tas, sie­kiant įgy­ven­din­ti Vals­ty­bės kont­ro­lės re­ko­men­da­ci­ją.

„Šiau­lių kraš­tas“ at­si­ver­tė Vals­ty­bės kont­ro­lės dar per­nai ba­lan­dį pa­teik­tą au­di­to, at­lik­to 8 sa­vi­val­dy­bė­se ir jų kont­ro­liuo­ja­mose įmo­nė­se, ata­skai­tą.

Au­di­tas bu­vo at­lik­tas ir dvie­jo­se mū­sų ap­skri­ties sa­vi­val­dy­bė­se – Šiau­lių mies­to ir Ak­me­nės ra­jo­no.

Iš ata­skai­tos san­trau­kos ma­ty­ti, jog abi už­kliu­vo dėl ne­bū­din­gų sa­vi­val­dy­bės funk­ci­joms įmo­nių veik­los.

Šiau­liai – dėl UAB „Ži­bu­rio kny­gy­nas“, Ak­me­nės ra­jo­nas – dėl UAB „Ak­me­nės pro­fi­lak­ti­nė de­zin­fek­ci­ja“. Abi tei­kia tas pa­čias pa­slau­gas, kaip pri­va­čios bend­ro­vės. Be to, sa­vi­val­dy­bės kny­gy­nas net ke­le­rius me­tus dir­bąs nuo­sto­lin­gai.

Pab­rė­žia­ma, jog ir SĮ Šiau­lių oro uos­to veik­la taip pat nė­ra tie­sio­giai su­si­ju­si su sa­vi­val­dy­bės funk­ci­jo­mis. Vy­riau­sy­bės nu­ta­ri­mu įmo­nei yra su­teik­ta tei­sė or­ga­ni­zuo­ti ci­vi­li­nį oro su­si­sie­ki­mą iš ka­ri­nio oro uos­to, bet įmo­nė ne vie­ne­rius me­tus dir­ba nuo­sto­lin­gai.

Tad au­di­to­riai ke­lia klau­si­mą, ar tiks­lin­ga sa­vi­val­dy­bei tu­rė­ti to­kią įmo­nę ir ri­zi­kuo­ti į ją in­ves­tuo­jant?

„Oro uos­tas at­lie­ka tik vie­ną lo­gis­ti­nės gran­di­nės funk­ci­ją – už­tik­ri­na su­si­sie­ki­mą, – ra­šo­ma au­di­to ata­skai­to­je. – Tad ga­li­ma teig­ti, kad in­ves­ti­ci­jos ga­li duo­ti grą­žą tik iš­plė­tus ko­mer­ci­nę oro uos­to veik­lą, įvyk­džius nu­ma­ty­tą in­ves­ti­ci­jų pla­ną ir pra­dė­jus funk­cio­nuo­ti nau­jiems inf­rast­ruk­tū­ros ob­jek­tams. Oro uos­to plėt­ros pla­nui įgy­ven­din­ti bū­ti­nos di­de­lės išo­ri­nės fi­nan­si­nės in­ves­ti­ci­jos, o jų at­si­pir­ki­mo ti­ki­my­bę ma­ži­na tai, kad iš es­mės to­kią pa­čią veik­lą vyk­do ir vals­ty­bės įmo­nė „Lie­tu­vos oro uos­tai“.

Bet Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bė­je mąs­to­ma ki­taip – į oro uos­to įmo­nės inf­rast­ruk­tū­ros plėt­rą su­pla­nuo­ta in­ves­tuo­ti 5 mi­li­jo­nus eu­rų. Iš jų du mi­li­jo­nus eu­rų – šie­met.

Po­li­ti­kai svars­to

Šiau­lių mies­to vi­ce­me­ras so­cial­de­mok­ra­tas Jus­ti­nas Sar­taus­kas tei­gia, jog sa­vi­val­dy­bės įmo­nių veik­la yra įver­ti­na­ma kas­met.

„Vi­sa­da tai bu­vo da­ro­ma ir spren­džia­ma, pri­va­ti­zuo­ti ar ne. Tik 1990–1991 me­tais pa­gal Pri­va­ti­za­vi­mo įsta­ty­mą bu­vo pri­va­lo­ma par­duo­ti ne­bū­din­gas sa­vi­val­dy­bei įmo­nes, – pri­si­me­na po­li­ti­kas. – Bet gal da­bar to­kios pri­vers­ti­nės nuo­sta­tos ne­bus?“

Su­tin­kąs, jog Šiau­liuo­se ga­li bū­ti svars­ty­ti­nas „Ži­bu­rio kny­gy­no" ar Pa­ba­lių tur­gaus klau­si­mas.

„Pre­ky­ba, aiš­ku, ne Sa­vi­val­dy­bės funk­ci­ja, – sa­ko J. Sar­taus­kas. – Bet kas pa­si­keis tų įmo­nių at­si­sa­kius? Kaž­ko­dėl ne­si­ku­ria toks pri­va­tus tur­gus, koks yra Pa­ba­lių tur­gus. Be to, Sa­vi­val­dy­bei šis tur­gus duo­da pa­kan­ka­mai di­de­lius di­vi­den­dus. Kiek ži­nau, ir Klai­pė­da tu­ri sa­vo tur­gų. O dėl kny­gy­no – žiū­rė­si­me, ma­no­me, kad jis yra kul­tū­ros at­sva­ra bul­va­re.“

Oro uos­to klau­si­mu nuo­mo­nė vie­na­reikš­mė. „Jei­gu Sa­vi­val­dy­bė ne­vys­tys oro uos­to, tai joks pri­va­ti­nin­kas jo ne­vys­tys, nes ka­ri­nia­me ae­rod­ro­me pri­va­ti­nin­kas ne­ga­li priim­ti ir nu­leis­ti lėk­tu­vų, ga­lė­tu­me ati­duo­ti tik vals­ty­bei, bet vals­ty­bė jį tik nu­ma­rin­tų“, – ma­no J. Sar­taus­kas.

Oro uos­te pri­va­ti­nin­kai ga­li plė­to­ti ant­ri­nę veik­lą – lėk­tu­vų re­mon­to, kar­go san­dė­lių ar ki­tą. „Kad są­ly­gos bū­tų su­kur­tos to­kiai ant­ri­nei veik­lai, ir bus da­ro­mos in­ves­ti­ci­jos į inf­rast­ruk­tū­rą“, – aiš­ki­na po­li­ti­kas.

Neį­si­vaiz­duo­jąs, kad ga­li­ma bū­tų pri­va­ti­zuo­ti „Šiau­lių ener­gi­ją“, „Šiau­lių van­de­nis“ ar ve­žė­jų bend­ro­vę „Bus­tu­rą“.

„Ma­to­me, kas Vil­niu­je da­ro­si, kai ši­lu­mos įmo­nė bu­vo iš­nuo­mo­ta, – pa­brė­žia. – O pas mus ir ši­lu­mos kai­na ma­žiau­sia, ir ši­lu­mos ūkis su­tvar­ky­tas. „Bus­tu­rą“ pa­sku­ti­nį pri­va­ti­zuo­čiau. Ke­lei­vių ve­ži­mas yra Sa­vi­val­dy­bės funk­ci­ja, Sa­vi­val­dy­bė yra pri­vers­ta to­kią pa­slau­gą or­ga­ni­zuo­ti.“

„Šiau­lių kraš­to“ kal­bin­ti ki­ti mies­to Ta­ry­bos na­riai pa­na­šaus po­žiū­rio lai­ko­si dėl ši­lu­mos ir van­dens įmo­nių, taip pat oro uos­to įmo­nės. Va­di­na jas stra­te­gi­nė­mis. Ta­čiau nuo­mo­nės dėl ki­tų įmo­nių nė­ra vie­na­reikš­mės.

De­nis Mi­cha­len­ko, opo­zi­ci­nės frak­ci­jos „ Už Šiau­lius“ se­niū­nas, pa­brė­žia, jog ši­lu­mos ir van­dens tie­kė­jų įmo­nių pa­slau­gos yra mo­no­po­li­nės. Jas pri­va­ti­za­vus, gy­ven­to­jai vis tiek ne­tu­rės pa­si­rin­ki­mo: „Į tur­gų ne­nuei­si ir ne­nu­si­pirk­si.“

Jo žo­džiais, „ge­riau te­gu Sa­vi­val­dy­bė mo­no­po­lį kont­ro­liuo­ja“.

„Bet dėl ki­tų įmo­nių rei­kia gal­vo­ti, – ma­no po­li­ti­kas. – Ar Sa­vi­val­dy­bės funk­ci­ja už­tik­rin­ti mies­te tur­gaus ar kny­gy­no veik­lą? Kny­gy­ną lai­ko­me lyg tra­di­ci­ją, tu­rė­jo­me net gel­bė­ti nuo sko­lų. Dėl „Bus­tu­ro“ vi­saip ga­li bū­ti – da­bar net ne­la­bai aiš­ku, už ką jam mo­ka­me iš biu­dže­to lė­šų. Ma­nau, spren­džiant apie įmo­nių rei­ka­lin­gu­mą svar­biau­sias kri­te­ri­jus – ar tik­rai jos ne­ša nau­dą mies­tie­čiams?“

Ta­ry­bos Mies­to ūkio ir plėt­ros ko­mi­te­to pir­mi­nin­kė Ri­ma Juš­kie­nė ti­ki­na, jog sa­vi­val­dy­bės įmo­nių veik­la už­tik­ri­na vie­šą­jį in­te­re­są. Net kny­gy­nas, ku­ris „bul­va­re rei­ka­lin­gas dėl kul­tū­ros da­ly­kų“.

„Ne­no­rė­čiau, kad vie­toj jo at­si­ras­tų dar vie­nas pre­ky­bos cent­ras ar res­to­ra­nas, – tei­gia ji. – Aš ma­nau, jog ne­rei­kia sa­vi­val­dy­bės įmo­nių dras­tiš­kai at­si­sa­ky­ti, vis­ką li­be­ra­liai pa­leis­ti. Eu­ro­po­je sa­vi­val­dai taip pat įmo­nės pri­klau­so – ir ši­lu­mos, ir ve­žė­jų. Ma­nau, jog tai pro­tin­ga ir tei­sin­ga, tik rei­kia pa­rink­ti ge­rus įmo­nių ad­mi­nist­ra­to­rius.“

R. Juš­kie­nės nuo­mo­ne, sa­vi­val­dai ke­lia­mi per­tek­li­niai rei­ka­la­vi­mai. Nu­ro­di­nė­ja­ma, ką ir kaip sa­vi­val­dy­bės tu­rin­čios spręs­ti, o rei­kė­tų joms dau­giau lais­vės ir ga­lių su­teik­ti.

Kon­ku­ren­ci­ja bū­ti­na

Li­be­ra­las Ar­tū­ras Ku­li­kaus­kas ak­cen­tuo­ja, jog pa­slau­gos ko­ky­bę ir kai­ną ge­riau­siai su­re­gu­liuo­ja kon­ku­ren­ci­ja.

„Kai nė­ra kon­ku­ren­ci­jos, pa­vyz­džiui, ke­lei­vių ve­ži­mo rin­ko­je, tai klau­si­mas, ar „Bus­tu­ras“ val­do­mas efek­ty­viai? – svars­to po­li­ti­kas. – Ki­ta ver­tus, ar kny­gy­nų mies­te trūks­ta, kad tu­rė­tu­me kny­gų pre­ky­bą do­tuo­ti ir pa­tir­ti nuo­sto­lius?“

Pa­ly­gi­na, jog „Ži­bu­rio“ kny­gy­nui iš biu­dže­to bu­vo at­sei­kė­ti tūks­tan­čiai eu­rų, o pri­va­tus kny­gy­nas „Sie­lai“, už­siė­męs ir kul­tū­ri­ne, švie­tė­jiš­ka veik­la, bu­vo pri­vers­tas už­si­da­ry­ti vien dėl to, kad mies­to Ta­ry­ba ne­su­ti­ko at­leis­ti nuo ke­lių šim­tų li­tų mo­kes­čių.

„Sa­vi­val­dy­bė tu­rė­tų pa­lai­ky­ti pri­va­čias ini­cia­ty­vas ir at­si­sa­ky­ti jai ne­bū­din­gų veik­lų“, – įsi­ti­ki­nęs po­li­ti­kas.

Jo nuo­mo­ne, dis­ku­tuo­ti ga­li­ma bū­tų tik dėl ši­lu­mos ar van­dens įmo­nių.

„Bet iš es­mės pa­slau­gos tu­rė­tų bū­ti per­ka­mos rin­ko­je ir mies­tie­tis tu­ri tu­rė­ti tei­sę rink­tis. Štai, tu­riu mo­bi­lų­jį te­le­fo­ną, bet tai tik apa­ra­tas, o pa­slau­gą ren­kuo­si man priim­ti­niau­sio ope­ra­to­riaus,“ – tei­kia pa­vyz­dį A. Ku­li­kaus­kas

Ką da­rys Sa­vi­val­dy­bė?

An­ta­nas Bar­tu­lis, Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius, „Šiau­lių kraš­tą“ pa­ti­ki­no, jog dis­ku­si­ja dėl „Ži­bu­rio kny­gy­no" jau pra­si­dė­ju­si, ta­čiau ne dėl pri­va­ti­za­vi­mo, o dėl kny­gy­no veik­los nuo­mos.

„Tai, kad tu­ri­me kny­gy­ną – nė­ra vie­ne­ti­nis Šiau­lių at­ve­jis, bu­vo­me su­rin­kę in­for­ma­ci­ją apie ki­tas sa­vi­val­dy­bes, apie dvi­de­šimt dar tu­ri kny­gy­nus – tai lyg so­cia­li­nio pro­jek­to ga­ran­tas, – tei­gia di­rek­to­rius. – Bet ka­dan­gi kny­gų pre­ky­bos vers­las la­bai spe­ci­fi­nis ir sun­kiai mums se­ka­si, nes tu­ri­me ne­di­de­lį kny­gy­ną, tai iš­nuo­mo­tu­me pa­tį vers­lą.“

Du di­die­ji kny­gy­nai mies­te vei­kia, juos ir ti­ki­ma­si su­do­min­ti nuo­ma bei veik­los ga­li­my­bė­mis pa­čia­me mies­to cent­re.

Nuo­mos kon­kur­sui ren­gia­mas toks kny­gy­no veik­los mo­de­lis: apie 80 pro­cen­tų plo­to tu­ri bū­ti skir­ta kny­goms par­duo­ti, o 20 pro­cen­tų – ki­to­kiai veik­lai. Pa­vyz­džiui, ka­vi­nu­kei.

A. Bar­tu­lio tei­gi­mu, kny­gy­no dar ne­ga­li­ma pri­va­ti­zuo­ti, nes nė­ra grą­žin­ta paim­ta pa­sko­la. „Šiau­lių ener­gi­ja“ kny­gy­nui yra su­tei­ku­si 100 tūks­tan­čių eu­rų pa­sko­lą.

„Iš jos iš­lei­do­me 80 tūks­tan­čių eu­rų, di­džią da­lį jau ati­da­vė­me, nes pa­vy­ko už 63 tūks­tan­čius eu­rų par­duo­ti kny­gy­nui pri­klau­siu­sias pa­tal­pas Že­mai­tės gat­vė­je, – pa­si­džiau­gė di­rek­to­rius. – Tad li­ko apie 17 tūks­tan­čių iš veik­los ati­duo­ti.“

Sa­vi­val­dy­bės val­do­mo Pa­ba­lių tur­gaus pri­va­ti­za­vi­mas – ga­li­mas. Iš tur­gaus, pa­sak di­rek­to­riaus, esą di­des­nės nau­dos nė­ra, ir jis ne­ga­li bū­ti lai­ko­mas „so­cia­li­ne įmo­ne“.

Sa­vi­val­dy­bė tu­ri dar ir na­mų ad­mi­nist­ra­vi­mo bend­ro­vę „Sau­lės do­mi­ni­ja“, anks­čiau va­din­tą „Bend­ra­bu­čiu“.

„Aiš­ku, to­kia veik­la ir pri­va­čios bend­ro­vės už­sii­ma, bet „Sau­lės do­mi­ni­jos“ kai­no­da­ra yra pa­lan­kes­nė, – sa­ko A. Bar­tu­lis. – Lai­mi kon­kur­sus ir dėl na­mų ad­mi­nist­ra­vi­mo, ir dėl biu­dže­ti­nėms įstai­goms rei­ka­lin­go re­mon­to. To­dėl eko­no­mi­nę nau­dą gau­na ir Sa­vi­val­dy­bė.“

Di­rek­to­riaus nuo­mo­nė dėl oro uos­to vie­na­reikš­mė: „Oro uos­tas tu­ri tarp­tau­ti­nį sta­tu­są ir yra ne­lie­čia­mas.“

Ga­li­my­bių ati­duo­ti oro uos­tą vals­ty­bei neįž­vel­gia: „Vals­ty­bė tu­ri LEZ-ą – te­gul jį vys­to, o mies­tui oro uos­tas nau­din­gas dėl to, kad tai yra inst­ru­men­tas pri­trauk­ti in­ves­tuo­to­jus į Šiau­lius. Ir pir­mą žings­nį jau pa­da­rė­me – tu­ri­me in­ves­tuo­to­ją, ku­ris iš­si­nuo­mo­ja du skly­pus oro uos­te. Pa­tys in­ves­tuo­ja­me į inf­rast­ruk­tū­rą – nes tai mū­sų tur­tas ir tu­ri­me su­da­ry­ti są­ly­gas in­ves­tuo­to­jui atei­ti.“

A. Bar­tu­lio žo­džiais, iki šiol vy­ko „tik kal­bos, o da­bar jau skir­ti ir rea­lūs pi­ni­gai, ir pra­si­dės rea­lūs dar­bai.“

„Bus­tu­ro“ lau­kia var­žy­bos su kon­ku­ren­tais. Di­rek­to­rius in­for­ma­vo, jog ren­gia­mas tarp­tau­ti­nis kon­kur­sas dėl ke­lei­vių ve­ži­mo mies­te. Ar „Bus­tu­ras“ ne­bus iš­stum­tas iš rin­kos, nie­kas ne­ga­li at­sa­ky­ti.

Pa­sak A. Bar­tu­lio, „Bus­tu­ras“ iki šiol bu­vęs „di­džiu­lis so­cia­li­nis pro­jek­tas“, nes tik 80 pro­cen­tų iš­lai­dų den­gę ke­lei­viai, o li­ku­sius 20 pro­cen­tų – Sa­vi­val­dy­bė, to­dėl gy­ven­to­jai tu­rė­jo ga­li­my­bę va­žiuo­ti pi­giau.

„Tik iki ši­lu­mos ir van­dens tie­ki­mo įmo­nių pri­va­ti­za­vi­mo gal ne­priei­si­me, – svars­to A. Bar­tu­lis. – Ne­bent įsta­ty­mai pa­si­keis­tų, o yra no­rin­čių pa­siim­ti su­tvar­ky­tas, pel­nin­gas įmo­nes. Bet mes ne­ma­to­me nei bū­ti­ny­bės, nei mo­ty­vo jas pri­va­ti­zuo­ti.“

Jo nuo­mo­ne, dis­ku­si­jo­je dėl sa­vi­val­dy­bių įmo­nių rei­ka­lin­gu­mo yra suab­so­liu­ti­na­mos pri­va­taus vers­lo ga­li­my­bės.

„Esą tik iš pri­va­taus vers­lo ga­li­ma gau­ti mak­si­ma­lią nau­dą, o sa­vi­val­dy­bės nie­ko ne­mo­ka. Bet taip nė­ra, – sa­ko A. Bar­tu­lis. – Efek­ty­viai dir­ba ir mū­sų „Šiau­lių ener­gi­ja“, ir „Šiau­lių van­de­nys.“ Veik­los ba­lan­sai vie­ši­na­mi, vi­si ma­to, ko­kie pel­nai su ko­kio­mis kai­no­mis gau­na­mi. Ar ne dėl to Sa­vi­val­dy­bei ir pri­me­ta­mos to­kios dis­ku­si­jos?“

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO nuo­tr.

Vals­ty­bės kont­ro­lė yra per­spė­ju­si, jog Šiau­lių oro uos­to įmo­nės veik­la nė­ra tie­sio­giai su­si­ju­si su Sa­vi­val­dy­bės funk­ci­jo­mis, bet mies­to po­li­ti­kai ją lai­ko „ne­lie­čia­ma“.

Sa­vi­val­dy­bės val­do­mo Pa­ba­lių tur­gaus vaiz­de­lis.

An­ta­nas Bar­tu­lis, Sa­vi­val­dy­bės ad­mi­nist­ra­ci­jos di­rek­to­rius, tei­gia, jog dis­ku­si­jo­je dėl sa­vi­val­dy­bių įmo­nių rei­ka­lin­gu­mo yra suab­so­liu­ti­na­mos pri­va­taus vers­lo ga­li­my­bės.

Ar­tū­ras Ku­li­kaus­kas, mies­to Ta­ry­bos Li­be­ra­lų są­jū­džio frak­ci­jos se­niū­nas, įsi­ti­ki­nęs, jog Sa­vi­val­dy­bei rei­kia at­si­sa­ky­ti ne­bū­din­gų veik­lų: „Ar kny­gy­nų mies­te trūks­ta, kad kny­gy­ną do­tuo­tu­me ir tu­rė­tu­me nuo­sto­lių?“

„Ži­bu­rio“ kny­gy­ną ke­ti­na­ma iš­nuo­mo­ti su są­ly­ga, kad čia ir to­liau bus par­duo­da­mos kny­gos.