Klinikos atidarymas nukeliamas neterminuotai

Klinikos atidarymas nukeliamas neterminuotai

Klinikos atidarymas nukeliamas neterminuotai

Šiaulių apskrities ligoninės Moters ir vaiko klinikos atidarymas vėl nukeliamas neribotam laikui. Kiek bus šildomos tik sienos ir valomos dulkės nuo vis neveikiančios brangios įrangos — nežinia, nes baigiamajam etapui trūksta 5 milijonų litų. Kol kas nebaigta įrengti ir elektros pastotė.

Rita ŽADEIKYTĖ

rita@skrastas.lt

Dar reikia milijonų

Ligoninės generalinio direktorius Petro Simavičiaus teigimu, baigiamajam ligoninės etapui reikia dar apie 5 milijonus litų. Tik tada klinika atvers duris pacientams. Kada tie 5 milijonai įplauks į sąskaitą apmokėti už darbus rangovams — atsakymo neturi ir ligoninės vadovas.

„Mūsų klinika buvo statoma atskirais korpusais. Kiekviename korpuse atskirai buvo išvedžiotas atskiras vandentiekio, kanalizacijos, kondicionavimo, elektros energijos, priešgaisrinės, medicininių dujų sistemos. Dabar jas reikia sujungti į vieną organizmą — tam ir reikia tų 5 milijonų litų“, — sakė P. Simavičius.

Pernai spalį, į klinikos atidarymą susirinkusiems svečiams buvo pranešta, kad klinika pradės priiminėti pacientus jau šių metų vasarį. Kiek vėliau buvo paminėtas dar vienas terminas — kovo pabaiga arba balandis.

Dabar P. Simavičius jau vengia įvardyti klinikos atidarymo datą. „Ir ministras A. Čaplikas mums žadėjo, kad pinigai iš 3— 4 ketvirčių bus perkelti į metų pradžią, bet dabar galas žino, kaip čia bus. Jeigu pinigai pervedami, generalinis rangovas darbus baigs per mėnesį“, — spėliojo ligoninės direktorius.

P. Simavičiaus teigimu, „senoji klinika (gimdymo namai — red.past.) epidemiologų išvadomis jau yra pavojinga“.

Nebuvo elektros pastotės

Papildomai reikia pastatyti elektros pastotę, kad ligoninei užtektų elektros energijos galingumo. „Pastotę stato ir derina visus klausimus “Vakarų skirstomieji tinklai“, o pinigai pastotei — taip pat iš valstybės investicijų programos lėšų — tų pačių 5 milijonų litų“, — skaičiavo P. Simavičius.

Trūkstamus 5 milijonus litų planuojama gauti iš valstybės investicijų programos lėšų 2009 metams. Tačiau šie pinigai, P. Simavičiaus teigimu, buvo numatyti skirti 3 ir 4 šių metų ketvirtį.

„Gavome tik iš Sveikatos apsaugos ministerijos programinių lėšų “Vakarų skirstomiesiems tinklams“ apmokėti pradinį įnašą už pastotės pastatymą. Pagal sutartį apie 20 procentų nuo bendros pastočiai reikalingos sumos reikėjo sumokėti ministerijai, apie 70 procentų — pačių “Vakarų skirstomųjų tinklų“ indėlis, o likusieji procentai — Šiaulių apskrities pinigai“, — darbų sąmatą dėstė ligoninės vadovas.

Pasak P. Simavičiaus, elektros pastotės įrengimas neturėtų užtrukti, nes pradinis įnašas „Vakarų skirstomiesiems tinklams“ jau sumokėtas ir jie vykdo darbus. Klinikoje darbų nenutraukė ir bendrovė, rengianti medicininių dujų tinklus.

Apkarpyti darbuotojų priedai

„Šiaulių kraštui“ ligoninės darbuotojai skundėsi, kad nuo lapkričio mėnesio jie gauna mažesnius atlyginimus, nes pinigų, esą reikia, ir naujai elektros pastočiai ir kitiems darbams klinikoje atlikti. Medikai įtarė, jog tai daroma darbuotojų atlyginimų sąskaita.

„Niekam baziniai atlyginimai nėra sumažinti. Mes ir norėdami negalėtume jų mažinti ir nemažinsime. Sumažinti tik priedai. O priedai, jeigu yra pinigų, gali būti skiriami, jeigu nėra — nubraukiami“, — situaciją dėl personalo atlyginimų aiškino P. Simavičius.

Tačiau vėliau pripažino, kad ir priedai nubraukti ne visiems. Juos gauna skyrių vedėjai, vyriausiosios slaugos administratorės.

CITATA

Senoji klinika epidemiologų išvadomis jau yra pavojinga.

KOMENTARAS

Senoji klinika neatitinka higienos normų

Krizentas KAMENECKAS, Šiaulių visuomenės sveikatos centro direktorius (Kameneckas 04):

— Senoji klinika — Akušerijos ir ginekologijos — jau nebeatitinka jokių tokiai įstaigai keliamų reikalavimų: ir dėl remontų, ir dėl inžinerinių tinklų. Toje klinikoje higieninės sąlygos jau seniai neatitinka higienos normų.

Kad būtų pastaruoju metu kilę kokių hospitalinių infekcijų, negirdėjau. Jeigu taip būtų, mes būtume priversti nedelsiant uždaryti tokią įstaigą.

Darbuotojai valo, dezinfekuoja, dėl to mes priekaištų neturime. Problema — pats klinikos pastatas nuo 1985 metų neremontuotas. Tokiame pastate jau nebegali dirbti tokia svarbi ir jautri higienos normoms įstaiga.

Mes nuolat tikriname senąją Akušerijos ir ginekologijos kliniką. Dar prieš kelerius metus siuntėme raštus ligoninės steigėjui — Šiaulių apskričiai, kad toje klinikoje darosi problematiška dirbti. Dar vieną raštą apskričiai ir pačiai ligoninei išsiuntėme visai neseniai apie tai, kad rekomenduojama perkelti kliniką į kitą pastatą arba kapitaliai remontuoti. Natūralu, kad kapitalinio remonto ten daryti nebeapsimoka, nes tam reikia keliasdešimt milijonų litų, kai šalia jau beveik visiškai įrengta stovi be pacientų nauja Moters ir vaiko klinika.

APARATŪRA: Naujausia moderni aparatūra vis nebaigiamoje klinikoje jau beveik pusę metų stovi nenaudojama. 

GELBĖTOJAI: Klinikai žadėjo padėti sveikatos ministras Algis Čaplikas. Šiaulių apskrities ligoninės generalinis direktorius Petras Simavičius sužinojo, kad Šiauliuose netrukus lankysis ministras pirmininkas A. Kubilius.

 

ERDVĖS: Naujoji Moters ir vaiko klinika įrengta, bet pacientų čia nežinia, kada bus. 

Jono TAMULIO nuotr.

KLINIKA: Moters ir vaiko klinikos atidarymas nukeliamas nežinomam terminui.

Sauliaus JANKAUSKO nuotr.