Klaustukai – dėl gatvės rekonstrukcijos

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Rėkyvos gyventojai klausia: ar naujas asfalto sluoksnis ant seno išsilaikys bent kelerius metus? Savivaldybė ragina pasitikėti specialistų kompetencija.
Besitęsianti Bačiūnų gatvės rekonstrukcija sukėlė abejonių Rėkyvos gyventojams – ant senos dangos pilamas naujas asfalto sluoksnis. Savivaldybė sako, kad pasirinktas specialiai toks rekonstrukcijos būdas, o ir skubėti vertinti nepabaigtų darbų nereikėtų.

Suabejojo darbų kokybe

Į „Šiaulių krašto“ redakciją kreipėsi Bačiūnų gatvės rekonstrukcija susirūpinęs Rėkyvos gyventojas. Jį stebina skirtingi kelio tvarkymo metodai.

Rekonstruojant pirmąjį ir antrąjį etapą, gatvė nukasta, perklota. O štai atkarpoje tarp Poilsio ir Energetikų gatvių naujas asfalto sluoksnis pilamas ant senosios dangos.

Šiauliečio tikinimu, Bačiūnų gatvė vienodai nusidėvėjusi, ten – vienodas gruntas.

„Po trijų metų vėl sėkmingai lopys, ir vėl šimtai tūkstančių eurų“, – spėja Rėkyvos gyventojas. Vis dėlto jis tikino tik keliantis klausimą.

„Gal čia viskas gerai, gal taip turi būti, bet klausimų kyla. Čia paskelbta valstybės lygmeniu, skyrė Vyriausybė lėšų – kapitalinis Bačiūnų gatvės remontas. Ar tai panašu į kapitalinį remontą? Nepanašu“, – abejoja rėkyviškis.

Ragina palaukti darbų pabaigos

Šiaulių miesto savivaldybės Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė patikino, kad, rekonstruojant Bačiūnų gatvę, kai kur pasirinkti kitokie naujo asfalto tiesimo būdai – taip siekiama neišlaidauti.

„Jeigu kai kur reikėjo visos konstrukcijos keitimo, kituose etapuose yra kitokie sprendimai: yra numatytas šaltas regeneravimas, asfalto sluoksniai tam tikro dydžio“, – sakė E. Bružienė.

Jos teigimu, rekonstrukciją vykdo įvairių sričių ekspertai, rangovų darbą tikrina tarptautinės inžinierių konsultantų federacijos FIDIC inžinieriai.

E. Bružienė atkreipė dėmesį, kad Bačiūnų gatvės rekonstrukcijos projektas kelia ir daugiau šiauliečių klausimų.

Pavyzdžiui, socialiniuose tinkluose žmonės piktinasi ties Žiogų gatve nukrypusiu pėsčiųjų ir dviračių taku. Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja paaiškino, kad takas vingiuoja, nes šalia jo stovi elektros transformatorinė – privaloma išlaikyti saugų atstumą nuo jos.

Kai kur ties gilesniais šlaitais nėra atitvarų. E. Bružienė informavo, kad jie yra suplanuoti ir netrukus turėtų būti pastatyti – „reikia šiek tiek pakentėti“.

Bačiūnų gatvė nuo 2018 metų rekonstruojama šešiais skirtingais etapais. Du jau baigti. Trečiajame, iki Žaliasodžių gatvės, vykdomi baigiamieji darbai. Dabar intensyviausiai dirbama ketvirtajame etape – iki Poilsio gatvės. Tikimasi, kad visiškai Bačiūnų gatvė bus baigta rekonstruoti iki šių metų pabaigos.

Komentarai

Kai ponai,kuriems viskas gerai    Tre, 2020-07-29 / 08:01
Turėsit laiko-stabtelkit ties Kregždutės sodu,jei matysit jį per metrinių balandų grožį.Ten naujai padarytas įvažiavimas jau su lopytom duobėm.
Pigi Keule    Tre, 2020-07-29 / 10:46
Taigi gatve turi uzbaigti iki gruodzio 1d. Liko 4 menesiai. Perklojant visa gatve is pagrindu,kaip matom is praejusiu etapu , laiko neuztektu. Todel tenka kazkaip suktis,kazko nedaryti. Bet ir taip matosi, kad nespes i terminus, nes dirbti nera kam. Vien trinkeles ir pakeliu tvarkymo darbai iki zaliasodziu gatves truko 5 menesius. O ta atkarpa kur dabar pradejo, dar ilgesne ,nei pries tai buvusi. gatves gale isvis niekas nevyksta, o vasara jau baigias. Jei viska neskubant kokybiskai daryt, tasi ten darbo dar 2 metams.
Tamstos    Tre, 2020-07-29 / 10:48
Skaityti mokate"rekonstrukciją vykdo įvairių sričių ekspertai, rangovų darbą tikrina tarptautinės inžinierių konsultantų federacijos FIDIC inžinieriai." Jei ne caras. Tai išvis važiuotumėte,kaip senais kolūkio laikais. Ir nereikia tik sakyti,kad ir čia dedami "URABAN" pinigai. Jei tokie kurie viską išmano komentatoriai. Eitų y merus. Labai norėčiau pamatyti jų nuveiktus darbus...
Plentas    Tre, 2020-07-29 / 13:49

In reply to by Tamstos

Ir durnam aišku kad kitais metais jau duobių bus ir vėl pinigėliai tvarkymui, ir ne ne ne tikrai tai ne pinigų plovimas :))
Ot ,,specialistai"!    Tre, 2020-07-29 / 12:52
Bačiūnų gatvė po tikros rekonstrukcijos turėjo būti keturių juostų, o ne kažkoks ,,žarnigalis". Gerai, kad su arkliais nebevažinėja, o tai susidarytų kilometrinės eilės, nes aplenkti - nepavyks. Koks įsukimas iš Pramonės į Bačiūnų g.? Ar tai jums panašu į rekonstrukciją? Ale visiems ,,bele tik daro"...
QQ    Ket, 2020-07-30 / 18:04

In reply to by Ot ,,specialistai"!

Keturiu juostu ? Ir baciunu gatveje priekyje aukstos itampos laidu stulpa turbut apvazinet gautum, zemes kad kiti parduotu turbut maldautum ? Ka dar kalbet apie ''medziu saugotojus'' Siauliuose is viso geltonai apsitriestu........
Otui    Tre, 2020-07-29 / 13:02
Pritariu100% daro atmestinai, o rezultatus pamatysim po keliu metu, tik nebebus kam pretenziju reiksti.
:)    Tre, 2020-07-29 / 13:07
Bazilionuose įvažiavimui į Caro sodybą asfaltuko keliukui juk irgi reikia.
Ten    Tre, 2020-07-29 / 13:52
Problemos jau nuo pasukimo is pramones i baciunu gatve. Ne karta teko stoveti eilėje, nes eilės priekyje stovi autobusas ir laukia, kol is priešpriešines eismo juostos pravaziuos visi automobiliai,kad galetu pasukti i baciunu gatve. Posūkis persiauras. Kitaip tenka vaziuoti ant bordiūro ir lauzyti autobusa bei pacios gatves kelkrasti. O furistai nieko nelaukia, jie varo per bordiura ir pofigu jiems. Nežinau ka ten FIDIC konsultantai ir inžinieriai konsultuoja ir žiūri, bet naujos gatves turetu buti reikiamo plocio, tuo labiau, kad vietos kur plestis tikrai yra. Paskui baisu buvo ziuret ,kaip gatve zymejo tais baltais dažais : stovi traktorius ir tvarko kelkrasti, aplink zuja sunkiasvoriai sunkvežimiai pilni juodžemio, o šalia ju gatve zymima baltais dažais. Žymejimas turetu buti atliekamas paskutiniu darbu ,kai viskas jau baigta. Juk nedazote namuose sienu, kol nera sudetos grindys...
Ramus    Tre, 2020-07-29 / 14:07
Jei meras būtų Andrius Šedžius, visus darbus atliktų su kokybės ženklu ir kompleksiškai. Per mėnesį.
klausimėlis    Tre, 2020-07-29 / 15:09
o kokie "proto bokštai" programavo Draugystės pr. - Vytauto g. šviesoforus? Jau net autobusų vairuotojai keikia, nekalbant apie pėsčiuosius, kurie neiškentę pėdina per raudoną. Netgi sankryžą Aušros al. - Tilžės g. greičiau pravažiuoti ar pereiti galima, negu Draugystės pr. O ar kas pasidomėjo, kaip Draugystės pr. 11, 13, 15 namo gyventojams patekti į namus po lietaus? Nuo prėjusių metų rudens įrengtas naujas šaligatvis, o praėjimai iki šių namų laiptinių seni, yra žemiau šaligatvio ir pastoviai užlieti. Kada tą nesamonę sutvarkys, nes rudenį jau bus metai kai gyventojams tenka braidyti?
Chi chi chi    Ket, 2020-07-30 / 10:33
Teko važiuoti naktį. Šviestuvai taip įrengti, kad apšviečia ne dviračių taką, o griovį... Viskas būtų gerai, jei projektuotojai tai darytų iš savo kišenės.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.