Kino teatre neliko filmų, gali nelikti ir kino teatro

Kino teatre neliko filmų, gali nelikti ir kino teatro

Kino teatre neliko filmų, gali nelikti ir kino teatro

Vėl sprendžiamas Šiaulių kino teatro „Laikas“ likimas. Filmai čia neberodomi nuo kovo mėnesio. Savivaldybėje pirmiausia prabilta apie pastato privatizavimą.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Kinas gyvavo vos ketverius metus

Savivaldybė du miesto kino teatrus — „Saulė“ ir “Laikas“ — beveik prieš ketverius metus išnuomojo bendrovei “Amfiteatro filmai“. Sutartis buvo sudaryta penkiolikai metų, bet verslininkai anksčiau panoro atsisakyti kino teatro “Laikas“. Argumentai — išaugo konkurencija, nebesurenkami žiūrovai. Nepadeda kino verslui nė patraukli vieta miesto bulvare.

Savivaldybės administracija dar vasarį suskubo miesto Tarybai siūlyti vienintelį sprendimą — pastatą privatizuoti. Tačiau tokia skuba buvo sustabdyta. Juolab kad iš karto atsirado pretendentas priglobti kino teatrą — Šiaulių universitetas. Jis pasiūlė čia įkurdinti savo Gamtos muziejų. Šiuo metu pretendentų yra ir daugiau.

Savivaldybės administracijos direktorius Valdas Damulevičius „Šiaulių kraštui“ tvirtino, jog privatizavimo idėja buvo tik pradinė, kilusi dėl lėšų stygiaus biudžete. Bet ji atmesta, nes laikmetis nėra palankus pastatams pardavinėti.

Ir koncertinei įstaigai, ir dramai

V. Damulevičiaus teigimu, dabar svarstoma, jog geriau būtų pastatą atiduoti administruoti veiklą šiemet pradėjusiai Koncertinei įstaigai. Ji kol kas neturi jokios salės. Su Koncertine įstaiga greitai gali būti jungiama Šiaulių filharmonija, kuri naikinant apskritis pereitų miesto žinion.

„Tada Koncertinė įstaiga galėtų turėti dvi sales — Filharmonijos ir “Laiko“, — sakė direktorius.

Kiti variantai — panaudoti pastatą dramos teatrų veiklai. Čia galėtų būti mažoji Šiaulių dramos teatro salė ar įsikurti Estrados teatras, ar teatras „Avilys“.

„Teatrų pastatymai įkvėptų gyvybės, ir bulvare turėtume kultūros traukos centrą“, — svarstė V. Damulevičius.

Jo nuomone, galima būtų suderinti ir visų pretendentų norus — net Gamtos muziejaus ekspozicija galėtų atsirasti kino teatro foje.

Pasak direktoriaus, Savivaldybė prisiimtų pastato išlaikymo išlaidas. „Per metus reikėtų kokių 50 tūkstančių litų, tai ne tokie pinigai, kurių negalima būtų biudžete surasti.“

Sprendimas — iki rudens

Savivaldybė su bendrove „Amfiteatro filmai“ suderėjo, jog pastatą nuomininkas dar prižiūrės per vasarą — iki šildymo sezono. Bet už salės nuomą jau nebemokės.

Miesto Tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komitetas „Laiko“ kino teatro likimą ketina svarstyti išplėstiniame posėdyje, sukvietęs visus pretendentus. Išvadas Tarybai teiktų gegužę. Anot komiteto pirmininko Juozo Pabrėžos, “klausimas rimtas“, kam labiausiai tiktų jo erdvė.

Tuo tarpu „Saulės“ ir “Laiko“ kino teatrų veiklai vadovaujantis Eugenijus Civilka neatmeta, jog iki rudens gali pasikeisti ir UAB “Amfiteatro filmai“ nuomonė.

„Jeigu matysime, kad lankytojai sugrįžta, veiklą tęsime“, — sako E. Civilka.

Žiūrovus „nutraukė“ prekybos centruose atsiradusios kino salės. “Laikas“ lankytojų dar sulaukia tik kavinėje, o filmų žiūrėti jie ateidavo tik savaitgaliais. E. Civilkos teigimu, tokioje salėje komerciniai filmai nėra perspektyvūs. Galima buvo rodyti ne “holivudinius“ filmus. Tačiau nekomerciniai filmai be rėmėjų neišsiverčia. “Panevėžio, Vilniaus savivaldybės tuo tikslu remia kino teatrus, o mes negauname tam nė lito.“

TRAUKA: Kino teatro „Laikas“ negelbėja patraukli vieta pėsčiųjų bulvare — žiūrovai jį apleido. Gal įkvėps gyvybės koncertai ar teatras?

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.