Ketinate atnaujinti šildymo sistemą? Pasinaudokite artėjančia valstybės parama!

Visų mūsų namai nuolat modernėja, o gyvenimo tempas vis greitėja. Siekdami gyventi patogiau ir kasdienėms užduotims sugaišti mažiau
laiko, buityje naudojame vis daugiau elektrinių prietaisų. Nebe naujiena tampa ir Lietuvoje ypač populiarėjantis namų šildymas šilumos siurliu oras-vanduo ar oras-oras. Šie namų šildymo prietaisai ne tik patogesni, energetiškai efektyvesni, bet ir mažiau taršūs.

Apie tai, kaip neprašauti renkantis šilumos siurblį, apie galimybes pasinaudoti šiems įrenginiams įsigyti ir įsirengti skirta nuo 2023 m. liepos 26 d. LEA (Lietuvos energetikos agentūros) skirstoma ES parama bei galimybėmis viską: nuo kokybiškos įrangos ir jos įrengimo, iki pagalbos tvarkant paramai įsisavinti skirtus dokumentus – gauti iš vienų rankų, kalbamės su šios srities profesionalu, vidaus vamzdynų inžinerinėmis sistemomis besiverčiančios įmonės UAB "Hidrobalansas" vadovu Donatu Vaičiku.

LEA skirstoma ES parama – puiki proga pagaliau sumažinti priklausomybę nuo taršaus šildymo

"Jeigu jau kurį laiką planuojate, tačiau vis neprisiruošiate senos namų šildymo sistemos pakeisti nauja, taupia ir modernia įranga, nuoširdžiai patariu apie tai pradėti svartyti rimčiau. Juk praleisti progos pasinaudoti Lietuvos valstybės ir Europos Sąjungos teikiama parama, skirta naujam moderniam šilumos siurbliui, mažų mažiausiai neapsimoka", – sako UAB "Hidrobalansas" vadovas Donatas Vaičikas.

UAB "Hidrobalansas" vadovas Donatas Vaičikas

Pasak pašnekovo, LEA (Lietuvos energetikos agentūra) skirstoma kompensacija yra puiki proga į modernios šildymo įrangos įrengimą investuoti gerokai mažiau, susigrąžinant daugiau nei 50 proc. patirtų išlaidų. Drauge su Europos Sąjunga Lietuva siekia kurti kuo tvaresnę, kuo žalesnę ateitį, o LEA parama – viena iš priemonių tokiam tikslui pasiekti. Valstybė, sudarydama galimybę pasinaudoti kompensacija, finansiškai palaiko gyventojus, nusprendusius senas, taršias bei energetiškai neefektyvias savo namų šildymo sistemas pakeisti moderniomis ir mažataršėmis.

Naujausiais duomenimis, gyventojai, norintys atsinaujinti šildymo sistemas, tai gali daryti jau nuo 2023 m. liepos 26 d. Nebelaukiant oficialaus LEA kvietimo teikti paraiškas, kuris numatomas šių metų rugsėjo 18 d. Kaip skatinantis veiksys yra ir keletas naujuoju kvietimu pateiktų esminių tvarkos aprašo pakeitimų. Pirmasis – dingsta apribojimas dalyvauti projekte, jei namas yra naujesnis nei 5 metai, antrasis – panaikintas reikalavimas priduoti seną taršų šildymo katilą į metalo laužo supirkimo punktą. Pasak pašnekovo, ši sąlyga ypač svarbi gyventojams, kurie dar turi senojo šildymo katilo kuro arba nori papildomos garantijos ypač šaltoms žiemos dienoms turėti alternatyvų šilumos šaltinį.

"Tačiau nei valstybės dotacijos, nei ekologiniai aspektai toli gražu nėra viskas, kuo džiaugiasi modernius šilumos siurblius įsirengę klientai, – sako Donatas Vaičikas. – Bene labiausiai juos džiugina nedidelės šilumos siurblio išlaikymui skirtos išlaidos, kurios, jei namas sandarus, tampa itin mažos. O tiems, kurie pasinaudojo ar ketina pasinaudoti APVA parama nuosavos saulės elektrinės įrengimui ir ją turi ar planuoja montuoti – tiek namo šildymo, tiek jo vėsinimo kaštai beveik visai nieko nebekainuoja."

Kaip neprašauti renkantis šilumos siurblį?

Paklausus, kaip žmogui, nieko nenusimanančiam apie šilumos siurblius ar kitas vidaus inžinerines sistemas neprašauti renkantis jiems tinkamą įrangą, pašnekovas tvirtina, jog vienintelis patikimas būdas – kreiptis į šios srities profesionalus. Pasak pašnekovo, jie ne tik pakonsultuos, kuo skiriasi vienas ar kitas įrenginys, bet ir padės išsirinkti optimaliausią, individualius poreikius atitinkantį sprendimą.
"Internete gausu visokiausios įrangos, vien įmonės UAB "Hidrobalansas" elektroninėje parduotuvėje hidroshop.lt , besidomintys gali rasti per 270 skirtingos galios ir gamintojų šilumos siurblių modelius, nepadės ir internete matomos šilumos siurblių apžvalgos ar jų tarpusavio palyginimai, juk kiekvienas namas yra skirtingas, skiriasi tiek namų energetinės klasės, tiek pačių gyventojų įpročiai, kurie gali turėti nemažą įtaką vienokio ar kitokio įrenginio pasirinkimui. Įmonės UAB "Hidrobalansas" specialistai visuomet atsižvelgia į konkrečius klientų poreikius, įvertina būtent jų būste esamas ar numatomas inžinerines sistemas, parenka tinkamos galios įrangą, apskaičiuoja tikslius įrengimo kaštus bei galimos valstybės paramos dydį, todėl visuomet pasiūlo optimaliausius ir geriausiai kliento poreikį atitinkančius sprendimus", – sako UAB "Hidrobalansas" atstovas Donatas Vaičikas.

Be šilumos siurblių įmonė UAB "Hidrobalansas" teikia ir namų vandentiekio, nuotekų, šildymo, vėdinimo bei kitų vidaus inžinerinių sistemų įrengimo paslaugas, todėl į kiekvieną situaciją gali žvelgti kompleksiškai ir nesvarbu, ar tobulinama sena namo sistema, ar įrenginėjama nauja, tik kompleksinis matymas gali užtikrinti darnų ir ekonomišką visų namo sistemų darbą. Todėl įmonė UAB "Hidrobalansas" padeda savo klientams visais klausimais – nuo įrangos parinkimo bei jos įrengimo iki paramai gauti skirtų dokumentų sutvarkymo.

UAB "Hidrobalansas" pasirūpins viskuo, net ir paramos paraiška!

"Puikiai suprantame, kiek sumaišties ar net nerimo gali sukelti paramos paraiškos teikimas žmonėms, kuriems su panašiais reikalais susidurti niekada neteko, – sako D. Vaičikas ir priduria: – mums su tuo susidurti tenka gana dažnai, tad ir visus su paraiškomis susijusius niuansus jau esame perpratę. Tad jei įvairūs dokumentų tvarkymai stresą kelia ir Jums, galime nuraminti – visus šiuos reikalus mielai sutvarkysime už Jus!"

Apie bendrąsias projekto sąlygas galite plačiau skaityti čia: https://www.ena.lt/inpa-katilokeita/

Efektyvi šildymo sistema – tai tvarus bei modernus požiūris tiek į savo namus, tiek į mus supančią aplinką. Tad kodėl gi nepasinaudojus galimybe šiek tiek pigiau įnešti šio tvarumo į savo namus?

Užs. Nr. 538381