Kelmiškiai pasiruošę remti Ukrainą

Asmeninė nuotr.
Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas sako, jog šalies ūkininkai netrukus į Ukrainą išsiųs visą sunkvežimį negendančių produktų. Juos perkant dosniai aukojo ir Kelmės rajono žemdirbiai.
Palaikydami karo kamuojamą Ukrainą kelmiškiai Atgimimo aikštėje surengė Vienybės, taikos ir vilties akciją. Be to, paruošta vietų, kur galėtų apsistoti nuo karo bėgantys ukraniečiai. Prisidedama prie labdaros rinkimo akcijų, ruošiamos siuntos.

Apgyvendinti nebus problemų

Kaip informavo Kelmės rajono savi valdybės administracijos direktorius Stasys Jokubauskas, į Kelmės rajoną šiomis dienomis ketino atvykti viena ukrainiečių šeima. Tačiau kilometrinės eilės pasienyje su Lenkija pabėgėlius išvargino. Jie pasirinko kitą vietą, arčiau Ukrainos.

Jeigu atsiras kitų, norinčių apsistoti Kelmėje nuokaro bėgančių ukrainiečių tam paruošti kambariai Kelmės profesinio rengimo centro bendrabučiuose Kelmėje ir Budraičiuose. Čia apsigyvenę keletą dienų gaus maisto paketus. Vėliau bus parūpintos socialinės pašalpos, surastos kitos apgyvendinimo vietos.

Pasak S. Jokubausko, yra verslininkų, kaimo turizmo sodybų šeimininkų, kurie apgyvendintų ukrainiečius. Jie registruojasi Nacionalinio pagalbos koordinavimo centro profilyje „Stiprūs kartu“, bet reikalaujama kad registruotųsi ir savivaldybėje. Mat, Lietuvoje yra pasitaikę atvejų, kad savivaldybės apie apgyvendinimą neinformavę žmonės, atvykus pabėgėliams, persigalvoja.

Kaip informavo, Kelmės turizmo ir verslo informacijos centro direktorė Vilija Virbickė, priimti ukrainiečius yra pažadėjęs Pakėvio dvaro savininkas, „Dranginės“ kaimo turizmo sodyba, verslininkė Vida Narbutienė.

Užventiškis ūkininkas Algimantas Vaupšas „Šiaulių kraštui“ tvirtino, jog yra nupirkęs sodybą, kurioje taip pat galėtų apgyvendinti ukrainiečių šeimų, suteikti joms darbą daržovių perdirbimo ceche bei ūkyje.

Ruošia siuntas

Kelmės savivaldybė bendrauja su miestu partneriu Novovolynsku iš Ukrainos. Šis miestas yra keliasdešimt kilometrų nuo Lenkijos sienos. Rajono vadovai susisiekė su šio miesto meru, paklausė, ar reikėtų paramos.

Kadangi kol kas šioje vietovėje ramu. Meras paprašė paremti lėšomis šalies ginkluotei. Kitokią paramą pervežti per sieną būtų sudėtinga, nes pasienyje nusidriekusios automobilių vilkstinės.

Ketinama paskelbti sąskaitą, į kurią kelmiškiai galės pervesti lėšų.

Kelmės rajono ūkininkų sąjungos pirmininkas Martynas Puidokas „Šiaulių kraštui“ tvirtino, jog Lietuvos ūkininkų sąjunga bendradarbiauja su Ukrainos žemdirbių organizacija. Ši organizacija paprašė paremti neperšaunamomis liemenėmis, negendančiais maisto produktais, kurie gali praversti fronte.

Šalies ūkininkai suaukojo lėšų. Už jas tiesiai iš gamintojo bus nupirkta mėsos konservų, kondensuoto pieno ir kitų negendančių produktų. Jie bus pakrauti į sunkvežimį ir nuvežti iki Ukrainos sienos. Ten juos pasiims Ukrainos ūkininkų organizacijos atstovai.

Su ukrainiečiais bendradarbiavęs užventiškis ūkininkas daržovių augintojas Algimantas Vaupšas ketina padovanoti Ukrainos kovotojams visą sunkvežimį – 24 tonas burokėlių. Svarsto,kaip išspręsti logistikos problemas.