Kelmės 540 – ąjį gimtadienį vainikavo dronų ir fejerverkų šou

Reginos MUSNECKIENĖS nuotr.
Įspūdingoje eisenoje dalyvavo per tūkstantis žmonių.
Visą praėjusią savaitę Kelmėje vyko 540 –ajam miesto gimtadieniui skirti renginiai. Muziejuje, Kultūros centre, bibliotekoje, Menų mokykloje, Mažajame teatre, Turizmo ir verslo informacijos centre ir kitose vietose.
Šeštadienį šventė persikėlė į Draugystės parką, kur vyko baigiamieji jubiliejaus minėjimo renginiai. Vien eisenoje nuo Savivaldybės iki Draugystės parko atžygiavo daugiau kaip tūkstantis dalyvių. Dar šimtai kelmiškių ir miesto svečių jau šurmuliavo prie mugių, kioskų, senovinių automobilių parodos. Tokios dalyvių gausos Kelmės šventėse šventės dar nebuvo!

Centre delegacijų priėmimas, parke mugė ir sporto varžybos

Šeštadienio rytą Kelmės rajono meras Ildefonsas Petkevičius Kelmės Algirdo Lipeikos menų mokykloje priėmė delegacijas iš Lenkijos Bilgorajaus ir Miastko miestų, Latvijos Ogrės rajono bei Ukrainos Novovolynsko miesto.

Tuo tarpu Draugystės parko stadione vyko rytinė mankšta, Lietuvos mažojo futbolo čempionatas, paplūdimio tinklinio varžybos, baudų metimo, svarmens laikymo, 540 metrų bėgimo varžybos, Sporto centre – lauko teniso turnyras.

Vienuoliktą valandą parke įsikūrė mugė, batutai, baseinai ir kitos pramogos vaikams.

Beje, mugė šiemet buvo ypač gausi – daugiau kaip šimtas prekiautojų. Jų palapinės nusidriekė per visą pagrindinį Draugystės parko taką, išsidėstė ir šalutiniuose takuose.

Prekiautojai siūlė kosmetikos, kvepalų įvairiausių natūralių aliejų ir higienos priemonių. Sūriais su žolelėmis, paprika, kumpiu, džiovintais pomidorais prekiavo ir vietiniai ūkininkai Galbuogai iš Valpainių, ir Radviliškio rajono Kaulinių kaimo ūkininkė Rita Dirvinienė.

Stebino duonos ir kitų kepinių įvairovė. Su sėklomis, su kanapėmis, su vaisiais. Žmonės skanavo įdarytų paprikų, įvairiausių alyvuogių mišrainių.

Galėjai nusipirkti tiesiai iš Latvijos atvežtų „Karvutės“ saldainių. 13 eurų kilogramas.

Buvo ir tekstilės, odos dirbinių, žaislų, žaidimų. Žodžiu, akys raibo nuo prekių gausos.

Stebino renginių gausa

Iš anksto užsiregistravę šventės svečiai ir vietos gyventojai galėjo dalyvauti ekskursijose „Atrastos – neatrastos Kelmės miesto akmeninės skulptūros“, „Apžvalginėje ekskursijoje po Kelmę“, „Kelmės miestas – atvira galerija“.

Beje, Kelmės 540 – ajam gimtadieniui skirti renginiai vyko visą savaitę. Kelmės bažnyčioje programą „Tūto – 2024“ parodė Šiaulių S. Sondeckio menų mokyklos mokiniai ir mokytojai. Kelmės krašto muziejus pristatė Kelmės krašto istoriją. Žemaitės viešoji biblioteka parengė Kelmės miesto ir rajono miestelių herbų parodą, edukaciją, kūrybines dirbtuves. Algirdo Lipeikos menų mokykla Laisvės gynėjų aikštėje surengė koncertą „Mano miestas“. Kultūros centro vidiniame kiemelyje prisistatė seniūnijų kiemeliai, surengtas koncertas Atgimimo aikštėje, Vilniaus senjorų teatro pasirodymas ir fotografijų paroda. Prie Kelmės sporto centro vyko jaunimo apdovanojimai, koncertas, diskusija, diskoteka.

Tūkstantinėje eisenoje – gyventojai iš viso rajono

Pusė aštuonių vakaro į Draugystės parką atžygiavo didžiulė, per visą miestą nusidriekusi eisena, kurioje dalyvauti, nepatikslintais duomenimis, buvo užsiregistravę per 1200 Kelmės miesto ir rajono gyventojų. Kelmės vėliavą nešė rajono savivaldybės Tarybos nariai. Eiseną vedė puošnus Kelmės kultūros centro šokėjų, vadovaujamų choreografės Dianos Bakšienės, būrys. Žygiavo pučiamųjų orkestras, šaulių būrys, miesto ir rajono gimnazijų bei mokyklų bendruomenės, rajono seniūnijų ir įvairių įstaigų atstovai. Darželinukų mamos nešėsi, vežėsi ar už rankučių vedėsi savo mažylius. Kiekviena bendruomenė išsiskyrė skirtingų spalvų marškinėliais, skėčiais, balionais ar kitokia originalia atributika.

Įspūdinga, spalvinga ir didinga miesto gyvybingumą, rajono centro ir kaimo gyvenviečių vienybę pademonstravusi eisena per miesto šventę organizuota pirmą kartą. Bet manoma, jog tokios eisenos bus organizuojamos ir ateityje.

Apdovanojimų ir sveikinimų ceremonija

Šventės dalyviai susėdo ant pievelės. Šiemet iškilmingoji šventės dalis ir koncertai vyko scenoje ant vandens.

Tūkstantinę kelmiškių ir svečių minią su miesto jubiliejumi pasveikino rajono meras Ildefonsas Petkevičius bei miesto seniūnas Romas Atkočaitis.

Šventės dalyviai tylos minute pagerbė birželio 5 -ąją mirusį Kelmės ligoninės gydytoją kardiologą bei ilgalaikį tinklinio klubo vadovą Algimantą Petrovą.

Pristatyta daina Kelmei, kuriai žodžius parašė kelmiškė muzikos mokytoja ir poezijos knygų autorė Aldona Orvydienė, muziką – muzikos mokytojas Algimantas Šurnas, aranžuotę Gintaras Dzidolikas.

Prieš jubiliejų buvo paskelbtas Dainos Kelmei konkursas. Sukurtos kelios dainos, jos paskelbtos socialiniuose tinkluose. Kelmiškiai savotišku Kelmės himnu išsirinko būtent A. Orvydienės ir A. Šurnos kūrinį.

Rajono meras I. Petkevičius garbės ženklą „Už nuopelnus Kelmės rajonui“ įteikė Lenkijoje Miastko mieste gyvenančiam lenkų delegacijų į Kelmės rajoną organizatoriui, vertėjui ir gidui Konradui Remelskiui.

Apdovanojimas skirtas už Kelmės rajono garsinimą užsienyje, už tarptautinių ryšių ir tarptautinio bendradarbiavimo plėtojimą.

K. Remelskis organizuoja Miastko ir Bytuvo pavieto žmonių turistines išvykas į Tytuvėnus, Kelmę, Šiaulių apskritį. Jau 15 metų jis organizuoja oficialių delegacijų ir mokinių grupių iš Tytuvėnų priėmimus Miastko mieste.

Padėkos už paramą šventei įteiktos Kelmės rajono Garbės piliečiui Vytautui Dovydėnui už padovanotą fejerverkų šou, Šaulių sąjungos atstovui už dalyvavimą eisenoje, senovinių automobilių parodą surengusiam klubo „Seni kibirai“ vadovui Vladui Krasuckui, iš Kelmės kilusiam vilniečiui prodiuseriui Faustui Venckui, kartu su Kelmės mažuoju teatru suorganizavusiam teatralizuotą koncertą „Sugrįžimai“, parašiusiam aranžuotes atlikėjų dainoms.

Po oficialiosios dalies šventę ir tęsė „Sugrįžimai – 540“ programa, kurioje dalyvavo iš Kelmės kilę, bet šiuo metu Vilniuje ar Šiauliuose gyvenantys ir jau spėję išgarsėti muzikantai bei atlikėjai: Monika Marija Paulauskaitė, Živilė Gedvilaitė, Akvilė Staražinskaitė, Faustas Venckus, Gabrielius Šurna, Rytis Vasiliauskas, Mantas Ralviecas, Gytis Kaušius, Gediminas Šlefendorfas.

Vėliau koncertavo Gabrielius Vagelis, Donatas Montvydas bei grupė „Ritmas kitaip“. Šventę vainikavo dronų ir fejerverkų šou.