Keliuose – ekstremali situacija

PAGD nuotr.
Eismo sąlygos pastarosiomis dienomis sudėtingos visoje šalyje – ugniagesiai vos spėja suktis.

Praėjusią ir užpraėjusią parą ugniagesiams teko atlikti dešimtis gelbėjimo darbų šalies keliuose. Nuo kelio slydo lengvieji, sunkiasvoriai automobiliai, keleivius vežantys autobusai. Stiprus vėjas, snygis ir pustymas ne tik sunkino važiavimo sąlygas, bet ir vertė medžius.
Incidentų būta visoje šalyje. Ketvirtadienio vakarą Šilutės rajone, Saugų seniūnijoje, Lapynų kaime, nuo kelio nuvažiavo autobusas, juo vyko 13 keleivių. Į lauką jiems teko ropštis pro langą.
Vakar rytą, po penktos, Kelmės rajone, Mickių kaime, nuo kelio į pusnį nuslydo autobusas. Prispaustų ir sužeistų žmonių jame nebuvo. Keleiviai sėdėjo viduje ir laukė kito autobuso. Vienas keleivis buvo išėjęs į mišką. Jį už 4 kilometrų surado ugniagesiai gelbėtojai. Vyrą jie atvežė iki autobuso. Sulaukus greitosios medicinos pagalbos, žmogus buvo perduotas medikams.
Apie šešias ryto Panevėžio rajone, „Via Baltica“ kelyje, nuo kelio nuvažiavo autobusas. Juo vyko du žmonės. Juos apžiūrėjo greitosios pagalbos medikai, pagalbos jiems neprireikė. Ugniagesiai laukė atvykstant techninės pagalbos, kad būtų galima autobusą ištraukti iš griovio.
Dar po valandos Molėtų rajone, Alantos seniūnijoje, Migiškių kaime mokinius vežantis autobusiukas pakibo ant pusnies.
Panašiu laiku Plungėje, Birutės gatvėje, pagalbos prireikė vilkikui, kuris dėl slidžios kelio dangos negalėjo įvažiuoti į įkalnę ir kėlė pavojų eismo saugumui. Atvykę ugniagesiai du sunkvežimius užtempė įkalnėn.
Po aštuonių ugniagesių pagalbos paprašyta Klaipėdos rajone, Endriejavo miestelyje. Čia jiems teko tempti dar vieną vilkiką, dėl slidžios kelio dangos pastarasis negalėjo įvažiuoti į įkalnę.
Po devintos Klaipėdos rajono Priekulės seniūnijoje, Šilininkų kaime, purve įklimpo greitosios medicinos pagalbos automobilis, vežęs pacientą. Atskubėję ugniagesiai ištraukė medikų automobilį.
Naktį į penktadienį ir visą dieną vakar socialinių tinklų grupėse taip pat mirgėjo vairuotojų pranešimai apie sudėtingas važiavimo sąlygas, virtusius medžius. 
„Iš Gervėnų nevažiuokite pro Bubius, nes kelias užverstas medžiais, važiuokit pro Sauginius“, 
„Kuršėnai–Šiauliai ledas, vairuokite atsakingai“, 
„Kelias Šiauliai–Kelmė, iki Bubių dvi lengvosios nuvažiavusios nuo kelio“,
„Šeduva–Panevėžys juodasis ledas, pasirinkit saugų greitį“ ir t.t.