Kelininkų bitumas ant automobilio – privati problema

Luko ALUZO nuotr.
Prie automobilio skardos pridžiuvusios bitumo emulsijos nuvalymas tapo problema. Gyventojai teigia bandę automobilį valyti patys, tačiau nesėkmingai.
Šiaulių rajono, Kairių miestelio gyventoja Biruta B., praėjusio ketvirtadienio rytą išvykusi tvarkyti neatidėliotinų reikalų, patyrė akibrokštą, kuris šeimai kainavo nei daug, nei mažai – penkias dešimtis eurų. Nemalonumų ir nuostolio priežastis – kelininkų išpiltas bitumas.

Darbai per lietų

Anot moters, ketvirtadienį ryte, apie aštuonias, ji su drauge savo šeimos automobiliu „Ford Galaxy“ važiavo iš Kairių link Radviliškio senuoju keliu.

Šiame kelio ruože dirbo UAB „Šiaulių plentas“ darbininkai – ant kelio kaip tik buvo pilamas bitumas, dėl to važiavimo greitis šioje vietoje buvo ribojamas iki 40-ies kilometrų per valandą.

Sutvarkiusios reikalus, moterys apie 10 valandą ryto sugrįžo į namus. Sugrįžo ir nuščiuvo: mėlynos spalvos automobilis, jo durelės, sparnai, ratlankiai ir kitos dalys, buvo juodos spalvos.

Ponia Biruta iškart suprato, kad tai bitumas, kuris važiuojant pro šalį kaip tik buvo pilamas ant kelio. Moteris tikina, iki 40 kilometrų per valandą apriboto važiavimo greičio neviršijusi, tad ištaškyti ką tik papilto bitumo negalėjusi.

Kairiškė įsitikinusi, kad dėl apgadintos transporto priemonės kalti kelininkai, kurie pylė bitumą lyjant lietui, tad jį, susimaišiusį su vandeniu, automobilio ratai ir ištaškė.

Tą pačią dieną moteris su sutuoktiniu kreipėsi į kelio tiesimo darbus vykdžiusią bendrovę „Šiaulių plentas“. Kompromiso nerasta – bendrovė patarė kreiptis į policiją.

Galiausiai apsisprendusi negaišti laiko ir apnašas nuo automobilio pašalinti savo lėšomis, kairiškė sužinojo, kad tokia galimybė labai ribota – net kelios plovyklos paslaugą suteikti atsisakė.

Galiausiai vis dėlto pavyko surasti, kas nuvalytų transporto priemonės šonus. Specialia chemija medžiaga buvo pašalinta. Paslaugos kaina – 50 eurų.

Kuo greičiau važiuoji, tuo labiau taškosi.

Kaltę primeta greičiui

UAB „Šiaulių plentas“ gamybos direktoriaus pavaduotojo Gintaro Karaliaus teigimu, susitarimas dėl patirtos žalos atlyginimo yra įmanomas tik tokiu atveju, jei įrodoma, dėl kieno kaltės ta žala padaryta. Taigi dėl tos priežasties, anot G. Karaliaus, asmuo privalo kreiptis į policiją ir užfiksuoti įvykį. Pareigūnai išsiaiškintų incidento detales: kas, kur, kada įvyko, kas nesilaikė reikalavimų, ar tai įvyko konkretaus rangovo remontuojame kelio ruože ir t.t.

„Asmeniškai man kyla dvejonių, ar tikrai vairuotoja neviršijo važiavimo greičio, dėl kurio šviežiai išpilta bitumo emulsija aptaškė automobilį, – sakė „Šiaulių plento“ atstovas. – Greitis remontuojamose vietose apribojamas ne šiaip sau – ir menkai jį viršijus galima prisidaryti bėdų. Žodžiu, kuo greičiau važiuoji, tuo labiau taškosi“.

Pašnekovas atmetė versiją, kad bitumas galėjo išsitaškyti darbininkams jį pilant per lietų.

G. Karalius pataria eismo dalyviams, pravažiavus remontuojamą ruožą, sustoti ir apžiūrėti savo automobilį bei įsitikinti, kad su juo viskas tvarkoje. Jei pastebimi kokie nors apgadinimai, policiją patartina kviesti nepajudėjus iš incidento vietos.

„Minėtu atveju, ar mes galime būti tikri, kad automobilis apgadintas būtent mūsų remontuojame kelio ruože? Mieste ir užmiestyje šiuo metu vyksta masiniai remonto darbai, dirba gausybė rangovų. Tikiu, kad gal taip ir buvo, kaip sako vairuotoja, bet tam reikia įrodymų“.

„Šiaulių plento“ atstovas patikino, kad nuvalyti bitumą nuo automobilio skardos nėra neįveikiama problema net ir buitinėmis sąlygomis – tam esą reikia tik skudurėlio ir vaitspirito.

O jei policija vis dėlto pasakytų, kad turtas suniokotas dėl kelininkų kaltės?

„Tokiu atveju bendrovės ir turto savininko ginčas greičiausiai persikeltų į teismą“, – sakė G. Karalius.