Keleiviai autobusų stotele džiaugsis, vairuotojai stovės spūstyse

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Dryžuotais stulpeliais pažymėtoje vietoje nuo rugpjūčio 1 dienos stos Savanorių žiedo kryptimi per turgų važiuojantys 1 ir 1A maršrutų bei į Gytarių žiedą per autobusų stotį vežantys 2 maršruto autobusai. Spėjama, kad sustojęs viešasis transportas užkimš Vytauto ir Povilo Višinskio gatves.

Vytauto gatvėje, Vilniaus universiteto Šiaulių akademijos pusėje, nuo rugpjūčio 1 dienos 1, 1A ir 2 maršrutų autobusai stos naujoje – Poliklinikos – stotelėje. Artimiausiu metu viešojo transporto sustojimo vieta bus pažymėta atitinkamais kelio ženklais.

Socialiniuose tinkluose gyventojai sveikino tokią žinią, mat Centro poliklinikos, „Šiaulių vandenų“ ar Šiaulių akademijos pasiekti važiuojant į Savanorių žiedo ar Gytarių žiedo pusę patogiai neįmanoma: artimiausios stotelės – už pusės ar vieno kilometro. Neretai autobusų vairuotojai keleivius išleisdavo sustoję Tilžės ir Vytauto gatvių sankryžoje, degant raudonam šviesoforo signalui.

Iki spalio 30 dienos bendrovė „Busturas“ stebės keleivių srautus ir spręs dėl stotelės ateities. Kol kas autobusai stos tiesiog gatvėje, nes įvaža neįrengiama. Spėjama, kad Povilo Višinskio ir Vytauto gatvių sankryžoje bus apsunkintas eismas – vairuotojams teks apsišarvuoti kantrybe.

„Aišku, kažkokią minimalią spūstį autobusas turėtų sudaryti – rytinio ir vakarinio piko metu to transporto yra nemažai. Bet autobusas stotelėje tikrai ilgai neužtruks – iki 30-40 sekundžių, tai, manau, labai didelių problemų neturėtų susidaryti“, – sakė bendrovės „Busturas“ Keleivių pervežimų skyriaus vadovas Marius Zdanavičius.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Saugaus eismo komisija sprendimą įrengti naują stotelę priėmė birželio 29 dieną.