Katedroje inauguruotas Šiaulių miesto garbės pilietis

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Miesto garbės pilietis Algirdas Butkus inauguruotas ypatingai iškilmingoje aplinkoje – Šiaulių katedroje.

Penktadienį prasidėjus Šiaulių miesto gimtadienio šventei ypatingai iškilmingai Šiaulių šv. Petro ir Povilo katedroje inauguruotas 43-asis miesto garbės pilietis Algirdas Butkus.

Iškilmes lydėjo vargonų, Šiaulių kamerinio orkestro muzikos garsai, giedojo Šiaulių berniukų ir jaunuolių choras „Dagilėlis“.

Kai Šiaulių miesto meras Artūras Visockas uždėjo A. Butkui garbės piliečio regalijas, pirmas jo sakinys buvo toks: „Atrodo, kad tai vyksta ne su manimi“.

69 metų iš Joniškio kilusio Šiaulių banko valdybos pirmininko Algirdo Butkaus nuopelnai Šiauliams siejami su Šiaulių banko įkūrimu ir išauginimu iki nacionalinio lygmens finansinės institucijos. Be to, buvo pabrėžta banko finansinė parama miesto kultūrai ir sportui. Bankininkas ne kartą apdovanotas įvairiais aukštais įvertinimais už sėkmingą vadovavimą verslo įmonei.

„Galiu tik pasakyti, kad kažką darėme, kažkas natūraliai gavosi. Didelė dalis verslo finansuojasi Šiauliuose, didelė dalis – ne. Portfelis mūsų didesnis Vilniuje, bet, aišku, širdis – vis tiek Šiauliuose“, – kalbėjo šių metų garbės pilietis.

Padėkojęs už įvertinimą, verslininkas žadėjo dar daugiau padirbėti dėl Šiaulių, jei tik leis jėgos ir sveikata.

Šiaulių miesto meras A. Visockas perdavęs miesto žmonių sveikinimus ką tik inauguruotam garbės piliečiui, sakė: „Kiekvienais metais turime galimybę pagalvoti, kas yra garbė, atkreipti dėmesį į garbės piliečio nešamą misiją. Pagerbti iškilų žmogų ir įpareigoti savo miestą laikyti savo šeima. Šeimos sąvoka Algirdui Butkui prasiplėtė. Dabar jo šeima – visas miestas, vadinasi, ir rūpesčių padaugėjo“.

Po sveikinimų po katedros skliautais miestiečiams ir svečiams koncertavo operos solistė Viktorija Miškūnaitė, smuikininkas Vilhelmas Čepinskis, jo vadovaujamas Šiaulių kamerinis orkestras bei choras „Dagilėlis“, vadovaujamas Šiaulių miesto garbės piliečio Remigijaus Adomaičio.

Garbės piliečio vardas iškiliems miesto žmonėms suteikiamas jau 20 metų.