Katalikiškoji gimnazija sujudins mokyklų tinklą

Katalikiškoji gimnazija sujudins mokyklų tinklą

Katalikiškoji gimnazija sujudins mokyklų tinklą

Šiaulių miesto savivaldybėje rytoj laukiama dvasininkų vizito dėl katalikiškos gimnazijos steigimo. Nuo to, kur ir kaip ji būtų steigiama, priklausys viso mokyklų tinklo „judėjimas“.

Rūta JANKUVIENĖ

ruta@skrastas.lt

Sutartis – su Vyriausybe ir Šventuoju Sostu

Savivaldybėje pradėjo dirbti darbo grupė mokyklų situacijai įvertinti pagal ką tik patvirtinto mokyklų tinklo pertvarkos plano rodiklius.

Dar tvirtinant planą buvo aišku, kad kai kurios mokyklos tų rodiklių neatitinka, jas teks uždarinėti, jungti. Pasiūlymai turi būti teikiami iki vasario 1 dienos.

Tuo pat metu puoselėjama idėja steigti naują gimnaziją – katalikiškąją.

Darbo grupei vadovaujantis Viktoras Strups, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, „Šiaulių kraštui“ teigė, jog nuo apsisprendimo, kaip ir kur steigti katalikiškąją gimnaziją, priklausys visas tinklas.

Rytoj laukiama atvykstant Šiaulių vyskupo ir Jėzuitų ordino provinciolo. Dėl gimnazijos steigimo būtų rengiama aukščiausio lygio sutartis – su Vyriausybe ir Šventuoju Sostu.

„Miestui ši gimnazija nieko nekainuotų, – tvirtino V.Strups. – Tai būtų katalikiškos bendruomenės mokykla, išlaikoma iš mokinio krepšelio, o aplinkos lėšas skirtų valstybės biudžetas, tėvai.“

Katalikiškoji gimnazija būtų „ilgoji“ gimnazija su 1–12 klasėmis. Ją ketinama steigti Tėvo Benedikto Andruškos pradinės mokyklos ir „Sandoros“ progimnazijos pagrindu.

Iš pradžių, anot V. Strups, tai būtų „priauganti“ gimnazija, be aukštesniųjų klasių. Kur ji būtų kuriama? „Sandoros“, renovuotos Gytarių progimnazijos pastatuose?

„Rengiamės dvasininkams pasiūlyti įvairius variantus, siūlysime ir tuščius pastatus“, – sakė V. Strups.

Jeigu liktų tuščias „Sandoros“ mokyklos pastatas, į jį planuojama perkelti rusakalbę „Santarvės“ mokyklą.

Vėl kliūva pradinės

V. Strups sako, kad turi pateikti pasiūlymus dėl pirmųjų klasių komplektavimo nuo rugsėjo 1 dienos. Mokyklų, komplektuojančių pirmąsias klases, esą per daug.

Kad pradines mokyklas gali tekti jungti, neneigia ir Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskienė. Jos teigimu, visos pradinės, išskyrus Centro pradinę, neturi plane nurodomo minimalaus mokinių skaičiaus.

„Kai mokinių per mažai, mokytojai gauna minimalius atlyginimus, neperkama vadovėlių, kitų ugdymo priemonių“, – argumentavo vedėja.

Probleminių – daug

V. Damskienė „Šiaulių kraštui“ įvardijo ir kitas problemines mokyklas: Gytarių, V. Kudirkos, Zoknių, Rėkyvos progimnazijos. Jos laikomos neoptimaliomis. Taip pat - Vijolių mokykla, kuriai vis planuojamas regioninės sporto gimnazijos statusas.

„Dėl Gytarių progimnazijos šiais metais galime dar nieko nedaryti, nes jai numatytas papildomas finansavimas, – sakė V. Damskienė. – Bet ji galėtų būti jungiama su „Sandoros“ progimnazija. Rėkyvos, Zoknių progimnazijos yra pakraščio mokyklos, turėtų išlikti.“

Dėl Vijolių mokyklos artimiausiu metu laukiama Seimo narių, Švietimo ir mokslo ministerijos, Kūno kultūros ir sporto departamento atstovų vizito.

Ministerija žada regioninei sporto mokyklai aplinkos lėšų skirti, bet to neužtenka.

„Reikia lėšų ir sportininkams ugdyti, be to, mokyklos pastatą reikia tvarkyti, – sako V. Damskienė. – Jeigu bus skiriamas valstybės finansavimas, mokykla išliks. Jeigu ne, bus išskaidyta.“

Dabar šioje mokykloje yra apie 300 mokinių. Iš jų trečdalis - ne miesto vaikai. Aplinkos lėšos skiriamos tik iš miesto biudžeto.

Vijolių mokykla dar labiau sumažės, nes greitai neteks ją lankančių vaikų globos namų auklėtinių.

2014 metais nauji globos namai bus pastatyti pietinėje miesto dalyje. Vaikų globos namų auklėtiniai jau nuo šio rugsėjo gali būti vežiojami į Gytarių progimnaziją.

„Ir Gytarių mokykla pasipildytų mokiniais, ir vaikai prie naujos mokyklos įprastų“, – sakė darbo grupės vadovas V. Strups.

Jono TAMULIO nuotr.

SIŪLYMAS: Viktoras Strups, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas, sako, jog katalikiškajai gimnazijai įkurti siūlys ir tuščius pastatus.