Karinės pratybos Šiauliuose

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Lietuvos kariuomenės Karo oro pajėgų aviacijos bazės karininkas, vykdantis vado pareigas, Algirdas Medeikis spaudos konferencijoje pristatė Šiauliuose vykstančias karines pratybas.

Lietuvos kariuomenės Karo oro pajėgų aviacijos bazės karininkas, vykdantis vado pareigas, Algirdas Medeikis spaudos konferencijoje pristatė šių metų gegužės 6–17 dienomis vykusias pratybas „Budrus sakalas“ ir „Astralinis riteris 2024“. Pratybos nuo 6 iki 12 dienos vyko Kauno mieste ir rajone, o nuo 13 iki 17 dienos – Šiaulių mieste ir rajone.

Pratybose dalyvavo aviacijos bazės ir kitų karinių struktūrų kariai, tarptautinės misijos dalyviai, Šaulių sąjunga, krašto savanoriai, Oro navigacija. Pirmą kartą į pratybas įsijungė valstybės sienos apsaugos pareigūnai su savo orlaiviu.

Pratybų metu buvo planuojamos operacijos, vykdomas mūšio valdymas ir treniruojamasi oro operacijų centre. Buvo reaguojama į orlaivių atakų scenarijus, kitas grėsmes. Pratybų „Budrus sakalas“ tikslas – vykdyti ir vertinti nacionalinių oro operacijų planavimą, valdymą, veikiant tiek atskirai, tiek kartu su sąjungininkais.

Pratybų metu Šiauliuose ir apylinkės buvo suintensyvėję orlaivių skrydžiai. Karininkas informavo, kad į pratybas buvo atvykę sąjungininkai iš JAV su 6 orlaiviais F-16, kurie imitavo mūšį ore ir atakas iš oro į žemę.

Nors minėti kariniai manevrai jau baigėsi, toliau vyksta kitos pratybos – „Liepsnojantis kalavijas“, kurios yra ilgalaikių pratybų „Perkūno griausmas 2024“ dalis.

Anot karininko, liepos mėnesį planuojamas olandų oro gynybos sistemos „Patriot“ išdėstymas dviem savaitėms Šiaulių mieste ir apylinkėse pratybų tikslu. Šiauliuose žadamas karinės technikos judėjimas, bus užimtos tam tikros strateginės vietos, gali padaugėti orlaivių, skrendančių žemame aukštyje.