Kariai savanoriai padeda valstybės institucijoms

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas Statkus sako, kad dabar papildomas užduotis diktuoja situacija: gavę Kariuomenės vado įsakymą, kariai savanoriai prisideda prie paramos valstybės institucijoms.
Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų 6-osios rinktinės vadas pulkininkas leitenantas Mindaugas Statkus sako, kad šiuo metu Taikos meto užduotis vykdo iki kuopos dydžio vienetas (iki 100 žmonių) su transporto priemonėmis. Karinis rengimas ir pratybos dabar apriboti. Rinktinėje yra apie 800 karių savanorių ir iki 100 profesinės karo tarnybos karių.

– Kokias užduotis dabar vykdo KASP 6-osios rinktinės kariai?

– Nuo kovo 14 dienos Lietuvos kariuomenės vado įsakymu Krašto apsaugos apsaugos savanorių pajėgų (KASP) Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės kariai teikią paramą Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Palangos ir Šiaulių pasienio užkardoms.

Pasienio užkardose Mažeikių, Akmenės, Joniškio ir Pakruojo rajonuose KASP Prisikėlimo apygardos 6 rinktinės kariai padeda VSAT pareigūnams vykdyti žmonių, įvažiuojančių į Lietuvos teritoriją informavimą, registravimą ir uždarytų pasienio ruožų kontrolę.

Šiuo metu Taikos meto užduotis vykdo iki kuopos dydžio vienetas su transporto priemonėmis.

– Situacija greit keičiasi, ką esate pasirengę daryti ateityje, kokios numatytos galimos užduotys?

– Svarbu pabrėžti, kad karantinas nekeičia pagrindinės KASP Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės užduoties – pasirengimo ginkluotai šalies gynybai, todėl, pasitelkusi papildomas saugumo priemones, KASP Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė ir toliau privalo užtikrinti, jog kariai atliks savo pareigą tiek šalies gynyboje, tiek padedant kitoms su viruso plitimu kovojančioms šalies institucijoms.

Situacija diktuoja papildomas užduotis ir, gavę Kariuomenės vado įsakymą, prisidedame prie paramos valstybės institucijoms.

KASP Prisikėlimo apygardos 6-oji rinktinė, atsižvelgdama į paskelbtą karantiną, vykdo Kariuomenės vado nurodymus ir apribojo karinį rengimą bei pratybas, taiko COVID-19 viruso plėtros rizikos valdymo priemones.

– Ką norėtumėte perduoti žmonėms, kokio jų elgesio, pagalbos, paramos paprašyti?

– Prašymas – laikytis Lietuvos vyriausybės paskelbto karantino taisyklių, vengti kontaktų, nesibūriuoti, laikytis asmens higienos, periodiškai vėdinti patalpas.

Svarbiausia nepanikuoti, o išlikti vieningiems ir susitelkusiems. Tik bendromis suvienytomis pastangomis mes įveiksime šį iššūkį.

Komentarai

kike    Ant, 2020-03-24 / 11:15
Kodėl savanorių kepurės raudonos? Kad priešas geriau matytų, ar, kad...
šilas    Pen, 2020-03-27 / 11:39

In reply to by kike

Nu ir asilai jūs, geriau jau padėkotumet, kad jie rizikuodami savo sveikata saugo pasienį, kad iš kitų šalių kuo mažiau pakliūtų užkrato, o patys net armijoj jaučiu netarnavot ir už jų nugarų slepetie, o šaipotes čia iš savęs, nes kariuomėnėj nei dienos neištemptumet.
Padedas    Ant, 2020-03-24 / 16:09
o tai kur taip garbintieji natovcai,kur dingo tie atseit gynejai,kad atejus valandai X,reikia gintis patiems,bet 2,5% aniems vis tiek reikia moketi.O del rsaudonu beretku,tai kai atseit rusai puls,tai kad anei nesupainiotu su svetimais ir palaikytu savus lendzgrybistus-ha ha ha.....
chi    Ant, 2020-03-24 / 18:05
Rusija europą igelbėjo nuo fašizmo, išgelbės ir nuo šio viruso. Kaip žinome devyni Il-76 su virusologais ir įranga jau Italijoje. O beretės ne raudonos, o vyšninės spalvos:DD

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.