
Naujausios
Į Respublikinės Šiaulių ligoninės Ambulatorinės reabilitacijos korpusą ukrainiečiai paguldyti praėjusią savaitę. Jiems kasdien atliekamos įvairios reabilitacinės procedūros, priklausomai nuo fronte patirtų sužalojimų, kurie įvairūs, pradedant nuo dažniausių šautinių žaizdų iki kaulų lūžių, kontuzijos, psichologinių problemų.
Pasak Reabilitacijos skyriaus administratorės, kineziterapeutės, gydomojo masažo specialistės Astos Samienės, vyrai atvyko po pirminio gydymo ir operacijų Ukrainoje, o Šiauliuose jiems atliekamos procedūros, turint tikslą sustiprinti sveikatą ir palengvinti sužalojimų pasekmes. Šiuo metu atliekamos fizioterapijos, elektros impulsų procedūros, masažas, kineziterapija, o turintiems sužeistas rankas – ergoterapija.
„Beveik visi – su šautinėmis žaizdomis – tai nėra labai įprasta, tuo tarpu lūžę kaulai – mūsų kasdienybė“, – sakė A. Samienė.
Vienas iš ukrainiečių Ilja Bondarenko papasakojo, kad jis ir jo kolegos, policijos pareigūnai, buvo sužaloti vykdydami karines užduotis Donecko apskrityje.
„Esame policijos darbuotojai iš Dnipro, kurie su kitais kariais kariauja Donecko, Luhanso ir kitose Ukrainos srityse, kur įsibrovė Rusijos kariai. Mano sužalojimas – šautinė žaizda į petį, kulka įėjo ir išėjo, ant krūtinės palikdama randą, o nugaroje – skylę“, – pasakoja I. Bondarenko.
Ukrainiečio žodžiais, Lietuva puiki, malonūs žmonės, esą didžiausias barjeras – kalbos nemokėjimas.
„Ačiū už tai, kad mums sunkiu laiku leidote aplankyti Lietuvą“, – teigė vyrai.
„Atsigauname. Man lūžiai, sumušimai, plyšimai, kontuzija, galvos smegenų sukrėtimas. Mes visi sėdėjome apkasuose, nuo sprogimo jėgos užgriuvo žemės“, – pasakoja dvi dešimtis metus policijoje dirbantis Petro Kanivets.
Visi vyrai turi šeimas, artimieji likę Ukrainoje, kaip kurie iš jų kovoja fronte.
Respublikinės Šiaulių ligoninės direktorius Mindaugas Pauliukas informavo, kad prašymas prisidėti reabilituojant ir gydant kare sužeistus ukrainiečius gautas iš Lietuvos ambasados Ukrainoje.
„Buvo priimtas sprendimas, kuo galime, tuo padėti. Pats vykau į susitikimą Kijyve su ambasados darbuotojais ir Ukrainos policijos vadovais. Visi penki pas mus reabilituojami vyrai yra policininkai, pasiųsti kariauti Ukrainos fronte. Jiems atvykus į Lietuvą, jų sveikatą vertino psichologai, psichiatrai, neurologai ir neurochirurgai, kiti specialistai. Gydytojams, slaugytojams tenka susipažinti ir su tokiomis traumomis, kokių pas mus dar nėra buvę“, – sakė M. Pauliukas.
Vadovo teigimu, Sveikatos apsaugos ministerija yra informuota, kad, nors Ukrainos kariams reabilituotis padeda pirmą kartą, Respublikinė Šiaulių ligoninė yra pasirengusi ir ateityje tokiomis paslaugomis prisidėti kovoje už taiką.