Naujausios
Visur balta
Į Meškuičius lankyti mirusių artimųjų kapus ponia Zita nuvažiavo praėjusį šeštadienį. Ant kalniuko esančiose kapinėse, pasak moters, sniego nebelikę, nepaisant to, visa teritorija baltavo. Moteris sako, iš pradžių pagalvojusi, kad visa kapinių teritorija apipustyta smėliu. patrynus apnašas tarp pirštų, abejonių nekilo: tai smulkios pjuvenos.
Pasak šiaulietės, ant paminklo pridžiūvusias apnašas, pasirodo, ne taip paprasta ir nuvalyti, nuplauti. Praėjo keletas valandų, kol darbas buvo baigtas.
Poniai Zitai, o ir kitiems kapinių lankytojams, su kuriais „Šiaulių kraštui“ pavyko pasikalbėti, pikta dėl kaimynystėje dirbančios įmonės, kuri esą nesugeba užtikrinti, kad medžio pjuvenos neterštų kapinių.
„Nepagarba mirusiesiems, kitaip nepavadinsi“, – sakė žmonės.
Anot gyventojų, sovietiniais laikais kapinių pašonėje veikė lentpjūvė, tačiau nieko panašaus nebūdavę. Tokio kapaviečių apteršimo, kokį pamatė šiais metais, ankstesniais metais nebuvo ir dirbant pastarajai įmonei.
Žmonės spėja, gal bendrovė nepasirūpino tinkamais filtrais, kurie sulaikytų medžio pjuvenų plitimą ne tik įmonės, bet ir šalia esančių kapinių teritorijoje.
Apie incidentą buvo informuota Meškuičių seniūnijos seniūnė Jolanta Baškienė. Ji gyventojams pažadėjo, kad problema bus išspręsta.
Kad problemos, apie kurią „Šiaulių kraštui“ kalbėjo kapinių lankytojai, tikrai esama, įsitikinome: pjuvenos nuklojusios ne tik žemiau esančias kapavietes, bet ir aukščiausioje vietoje, ant kalniuko.
Sistema veikia, bet linkusi užšalti
UAB „Bageta“ direktorė R. Dobrovolskė „Šiaulių kraštui“ pripažino, kad žmonių nusiskundimai pagrįsti – problema atsiradusi tikrai dėl įmonės kaltės. Esą panašiai nutinka kiekvieną pavasarį, jei žiemą užšąla dulkių, taigi pjuvenų, nusodinimo vandeniu sistema, purkštukai.
Ir kiekvieną pavasarį, pasak vadovės, įmonės darbuotojai apžiūri kapines bei imasi darbo – jei reikia, nuplauna apneštus paminklus, nušluoja takus. O šiųmetinė problema susidarė, nes žiemą buvo labai daug sniego, ir jis tirpo labai lėtai – tai esą ir suvėlino kapinių sutvarkymo darbus.
„Visa kapinių teritorija, kiekvienas paminklas, šiomis dienomis bus apžiūrėtas ir nuvalytas“, – užtikrino vadovė.
Jos teigimu, įmonė yra įsirengusi ne tik minėtą dulkių nusodinimo sistemą, veikia ir filtrai, atliekami nusiurbimai. Esą pjuvenos skrenda ne nuo medienos apdorojimo įrenginių, o iš pjuvenų pakrovimo ir išgabenimo aikštelės, kuri nėra visiškai uždara.
Įmonė, patikino R. Dobrovolskė, daro viską, kad dulkės ir pjuvenos nekeltų nepatogumų kapinių lankytojams. Todėl į lentpjūvės pusę besiplečiančias kapines apsodino tujomis.