Kalėdos Šiauliuose bus kitokios

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiauliečiai šįmet kviečiami šviečiančiomis dekoracijomis kurti Kalėdų pasaką savo namų languose.

Nors pasaulį paveikusi koronaviruso pandemija sujaukė kultūrinį gyvenimą, Šiaulių kultūros centras žada, kad gražiausios žiemos šventės – Kalėdos – Šiauliuose nebus pamirštos. Miesto savivaldybė kviečia šiauliečius šventes pasitikti su jau gerai pažįstamu šūkiu „#Šiauliaišviečia“. Masinių renginių mieste atsisakyta, tačiau miestas puošis gražiausiomis kalėdinėmis dekoracijomis, o šiauliečiai raginami kurti Kalėdų dvasią kartu.

Kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė akcentavo, kad šventės šiais metais mieste bus kiek kitokios – dėl žmonių saugumo tradicinė Kalėdų eglės įžiebimo šventė su gausiu būriu žiūrovų neįvyks.

„Pagrindinė miesto puošmena tikrai bus įžiebta ir kartu su kitomis šviečiančiomis kalėdinėmis dekoracijomis nušvies Šiaulių Prisikėlimo aikštę bei kurs šventišką atmosferą viso kalėdinio laikotarpio metu. Tikimės, kad išėję pasivaikščioti ir užėję į papuoštą aikštę šiauliečiai bei miesto svečiai prisimins tikrąjį žiemos švenčių grožį, pasisems gerų emocijų“, – sakė D. Bačiulė.

Prisikėlimo aikštėje esanti siena šventiniu laikotarpiu bus ne tik papuošta, bet ir pirmą kartą atidaroma žmonių lankymui apžvalgos aikštelė.

Pastato viduje bus eksponuojama laikina meninė ekspozicija, kurią apžiūrėti galės kiekvienas, o užlipus į viršuje esančią apžvalgos aikštelę atsivers ne tik šventiškai papuoštos aikštės, bet ir miesto vaizdas.

Šiauliečiams, apsilankiusiems skvere prie Šiaulių miesto savivaldybės, Kalėdų stebuklą pasakos dailininko Giotto XIII a. sukurtų freskų, vaizduojančių Šv. Pranciškaus Asyžiečio gyvenimo scenas, šviečiančios tūrinės freskos bei tradicinė prakartėlė.

Šūkis #Šiauliaišviečia skambės visu šventiniu laikotarpiu, kartu tokiu pačiu pavadinimu bus skelbiama iniciatyva, kuria šiauliečiai bus kviečiami ruoštis šventėms, puošti namų ar darbo langus švytinčiomis dekoracijomis.

Aktyviausieji miestiečiai bus kviečiami sudalyvauti konkurse: įamžinti savo namų grožį ir pasidalinti šviečiančiu rezultatu su kitais.

Neužmirštas bus tradicinis naujametinis fejerverkas, tačiau jo vietos organizatoriai neatskleidžia – šiais metais šiauliečiai bus kviečiami išvengti įprastinio susibūrimo lauke ir naujametinius fejerverkus stebėti pro namų langus.