Kalėdaičiai iškeliavo maltiečiams

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Pirmieji kalėdaičiai perduoti Maltos ordino Šiauliuose atstovams.
Vakar Šiaulių profesinio rengimo centro (ŠPRC) Prekybos ir verslo skyriuje Maltos ordino atstovams buvo perduotos keturios dešimtys pašventintų kalėdaičių. Kalėdaičiai keliaus į vienišų žmonių namus.

ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus profesijos mokytojas Mindaugas Bartkus kalėdaičius pradėjo kepti prieš savaitę.

Vakar pirmieji 40 kalėdaičių perduoti Maltos ordino atstovams, jie kalėdaičius perduos lankomiems vienišiems senoliams. Kalėdaičius lydi ir kunigo Sauliaus Paliūno perduota malda.

„Turime įsipareigojimų senelių namams, laikinojo apgyvendinimo įstaigai, labdaros valgyklai ir didžiausią – Respublikinei Šiaulių ligoninei“, – vardija ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus vedėja dr. Renata Veršinskienė.

Respublikinei Šiaulių ligoninei planuojama perduoti net 2 600 kalėdaičių.

Kitą savaitę kalėdaičiai iškeliaus į globos namus Šaukėnuose ir Rėkyvoje. Gruodžio 21 dieną turėtų pasiekti laikinojo apgyvendinimo įstaigos gyventojus, 22 dieną – labdaros valgyklą Stoties gatvėje.

Tradiciją kepti kalėdaičius ŠPRC Prekybos ir verslo skyrius puoselėja jau ne vienerius metus. Kepama senoviniu prietaisu – M. Bartkui teko įgusti valdyti Šiaulių Šv. Jurgio bažnyčios zakristijono dovanotą prietaisą.

ŠPRC Prekybos ir verslo skyriaus kolektyvas praėjusią savaitę užsiėmė ne tik kūčiukais, bet ir iškepė bei padovanojo apie 80 plokštainio porcijų Šiaulių medikams, kurie gydo sergančius COVID-19.

R. Veršinskienė svarsto, jog, vėstams orams, medikams reikės išvirti ir sriubos – šiupininės.