Ką skiepyti: policininkus ar pedagogus?

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Vakar Šiaulių vakcinavimo centre paskiepyta dalis Šiaulių miesto ir rajono policijos komisariato pareigūnų.
Šiaulių apskrityje sergamumas COVID-19 kol kas taip neauga, kaip kituose regionuose. „AstraZeneca“ vakcina pradėti skiepyti policijos pareigūnai, tačiau Sveikatos apsaugos ministerija keičia prioritetų eilę. Ką skiepys penktadinį, dar iki galo nežino net skiepų organizatoriai.

 

Apskrityje COVID-19 paros atvejų nedaug

Lietuvoje ėmus augti COVID-19 atvejų skaičiui, Šiaulių apskritis kol kas išlieka negrėsmingoje zonoje. Trečiadienį paskelbta, kad iš šalyje per parą nustatytų 768 koronaviruso atvejų, Šiaulių apskrityje užfiksuoti tik 18. Iš jų 10 žmonių COVID-19 diagnozuota Šiauliuose, 2 – Šiaulių rajone, po 3 Radviliškio ir Joniškio rajonuose, o Akmenės, Kelmės ir Pakruojo rajonuose užsikrėtusiųjų koronavirusu nenustatyta. Apskrityje taip pat neužfiksuota ir mirtinų infekcijos atvejų.

Sergamumo rodiklis šalyje paaugo iki 272 naujų atvejų per 14 dienų, tenkančių 100 tūkstančių gyventojų. Šiauliuose šis skaičius sumažėjo iki 123 atvejų. Sergamumo skaičius Šiauliuose išlieka didžiausias lyginant su kitomis apskrities savivaldybėmis, tačiau mažiausias tarp didžiųjų šalies miestų. Sergamumas apskrities rajonuose nesiekia 100 atvejų per dvi savaites100 tūkstančių gyventojų.

Šiauliuose šiuo metu COVID-19 serga 151 gyventojas, o iš viso koronavirusas nustatytas 9551 gyventojui. 203 ligos atvejai baigėsi mirtimi.

Respublikinėje Šiaulių ligoninė praneša, jog čia COVID-19 gydoma 20 pacientų. Reanimacijos skyriuje gydomi 3 ligoniai. Medikų, užsikrėtusių COVID-19 nėra.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras praneša, kad Šiaulių apskrityje praėjusią savaitę nustatyti 11 COVID-19 židinių.

Vertinant COVID-19 ligos plitimą pagal veiklas, praėjusią savaitę ir toliau aktyvūs išliko protrūkiai baldų gamybos ir prekybos įmonėse – savaitės pabaigoje iš viso buvo registruota po 14 protrūkių tokią veiklą vykdančiose įmonėse, tarp jų ir Šiaulių apskrityje.

Pradėta skiepyti policijos pareigūnus

Šiauliuose pirmąją vakcinos doze paskiepyti apie 10,6 tūkstančio gyventojų, antrąja – perpus mažiau. Šiaulių miesto meras Artūras Visockas savo socialinio tinklo paskyroje paskelbė, kad po pokalbio su Šiaulių apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovu, trečiadienį Šiauliuose pradedami skiepyti policijos pareigūnai. Kiek anksčiau šios iniciatyvos ėmėsi Širvintų rajono savivaldybė.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Vincas Urbonavičius patvirtino, kad trečiadienį nuo pietų vakcinavimo centre „AstraZeneca“ vakcina paskiepyta apie 50 pareigūnų. Penktadienį planuojama jų pakviesti skiepytis dar apie 100. Nors Šiauliuose dirba daugiau nei 500 policijos darbuotojų, anot pavaduotojo, pakviesti skiepytis gali tiek, kiek turi vakcinos.

„AstraZeneca“ vakcina penktadienį bus skiepijami ir kitų prioritetinių grupių atstovai. Tikimasi, kad po penktadienio šios vakcinos liks tik nedidelis likutis iš turėto 1000 dozių rezervo.

„Jei ateityje dar bus galimybių, atkreipsime dėmesį į pareigūnų poreikius. Paskui planuojame skiepyti likusius pedagogus, ypač tuos, kurie dirba su abiturientais“, – sakė V. Urbonavičius.

Jis paaiškino, kad skiepyti „gyva eile“, kaip Širvintose kol kas Šiauliuose neketinama, nes ir taip išnaudojamas visas turimas savaitės vakcinos kiekis.

Tačiau kiek vėliau Šiaulių miesto savivaldybės administracijos Sveikatos skyriaus vedėja Viktorija Palčiauskienė nebebuvo tokia tikra, kad penktadienį pavyks skiepyti pareigūnus, nes ministerija keičia prioritetų eilės tvarką. Žiniasklaidoje išplatintas pranešimas, jog pirmumas bus skirtas dar nepasiskiepijusiems pedagogams.