Ką rinktis: laikrodį, keliautoją ar varpą?

Ką rinktis: laikrodį, keliautoją ar varpą?

Ką rinktis: laikrodį, keliautoją ar varpą?

Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas sukvietė kūrybinių sąjungų atstovus pasitarti dėl meninio akcento pėsčiųjų bulvare. 2008 metais trys dizainerio Dariaus Augulio pasiūlytos akcentų idėjos laimėjo Savivaldybės skelbtą konkursą. Po šešerių metų pinigų rasta vienam.

Irena BUDRIENĖ

irena@skrastas.lt

Meras abejojo

Sukvietęs pasitarti miesto meras Justinas Sartauskas neabejojo tik dėl vieno dalyko: „Pinigų yra!“ Šiemet iš Privatizavimo fondo meniniam akcentui statyti yra numatyta 161 tūkstantis litų.

Bet ką daryti toliau – statyti vieną iš trijų konkursą laimėjusių akcentų ar skelbti konkursą naujai idėjai, meras abejojo. „Norisi išgirsti kūrybinių žmonių minčių, nes po to sakoma, kad valdžia viską viena nusprendė“, – sakė J. Sartauskas.

Lietuvos dizainerių sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Vilius Puronas svarstė, ar verta statyti pagal „senstelėjusias“ idėjas ir rodė vieno Ventspilio akcento nuotrauką. „Jis labai panašus į mūsiškį „Amžinąjį keliautoją“, turėjusį atsirasti prie Turizmo ir informacijos centro“, – sakė V. Puronas.

Akcentą „Varpas“ siūloma statyti prie Vilniaus ir Varpo gatvių sankirtos, o reljefinis saulės laikrodis „Bėgantis laikas“ galėtų iškilti ant Šiaulių apskrities archyvo pastato sienos.

Menininkai – už

„Savivaldybė skelbia konkursus, žmonės dalyvauja, o po to paaiškėja, kad konkursas nieko vertas, eina į šiukšlyną?“ – stebėjosi Architektų sąjungos Šiaulių skyriaus pirmininkas Šarūnas Sabaliauskas.

Jo žodžiais, jeigu akcentai laimėjo idėjos konkurse, nereikėtų dvejoti, ar jie tinkami, ar ne."Savivaldybės priedermė yra puošti miestą“, – sakė Š. Sabaliauskas.

Menotyrininko Virginijaus Kinčinaičio nuomone, už 160 tūkstančių litų turinčio ilgalaikę vertę meninio kūrinio miestas negaus.

„Meniniai akcentai ilgalaikės vertės neturi, jie tik integruotųsi į pėsčiųjų gatvę. Visi jie meniniu požiūriu lygiaverčiai, todėl kurį iš jų statyti, didelio skirtumo nematau“, – sakė V. Kinčinaitis.

Menotyrininkas Vytenis Rimkus kaip artimiausią miesto dvasiai išskyrė saulės laikrodį „Bėgantis laikas“.

„Kadangi akcentas puoštų Šiaulių apskrities archyvą, jis galėtų finansuoti didžiąją dalį projekto“, – mano V. Rimkus.

Lietuvos dailininkų sąjungos Šiaulių skyriaus vadovas Ričardas Garbačiauskas taip pat pritarė meninių akcentų statymui. Jis siūlė mokytis iš Klaipėdos, turinčios miestui gražinti skirtą fondą „Puoškime miestą“.

„Nutarėme, kad meninį akcentą reikia statyti, o kurį – turės apsispręsti politikai“, – apibendrino J. Sartauskas. Be to, Savivaldybės internetinėje svetainėje yra paskelbta gyventojų apklausa – kokį meninį akcentą miestiečiai siūlytų įrengti pirmiausia.

Dariaus AUGULIO vizualizacija

VARPAS: Tikrasis šio meninio akcento pavadinimas – „Iš kur varpų balsai pareina“. Pasitarime abejota, ar šis trijų metrų aukščio gražuolis nepasimes tarp bulvaro stulpų ir šiukšlių dėžių.

LAIKRODIS: Saulės laikrodis „Bėgantis laikas“ kainuotų apie 230 tūkstančių litų. Iš Privatizavimo fondo miestui puošti šiemet numatyta tik 161 tūkstantis litų.

KELIAUTOJAS: Dangaus skliautą ir gaublį vaizduojantis „Amžinasis keliautojas“, kurį siūloma statyti prie Šiaulių turizmo ir informacijos centro, sulaukė pastabos, nes panašų objektą pasistatęs Ventspilis.