Joniškis antrą kartą pasirinko generolą

Redakcijos archyvo nuotr.
Vitalijus Gailius antrai kadencijai dirbti metu išrinktas per pirmąjį turą.
Kovo 5-ąją įvykusiuose savivaldybių tarybų ir merų tiesioginiuose rinkimuose Joniškio rajono gyventojai antrą kartą iš eilės vadovo vairą patikėjo generolui, Liberalų sąjūdžio partijos atstovui Vitalijui Gailiui. Tiesa, šįkart jo populiarumas, lyginant su 2019 metais, krito daugiau nei dešimt procentų.
Joniškio rajono savivaldybės taryba taip pat mažai keisis, daugiausia mandatų turės praėjusią kadenciją koalicijoje kartu dirbę liberalai ir socialdemokratai.

 

Laimėjo per pirmą turą

2019 metais Liberalų sąjūdžio kandidatą Vitalijų Gailių palaikė net 63,55 procentai rajono rinkėjų, tačiau šįsyk surinktų 51,94 procentų balsų nuo galiojančių biuletenių pakako, kad jis antrai kadencijai taptų meru iškart po pirmojo turo. Didžiausią pasitikėjimą V. Gailius pelnė Blauzdžiūnų rinkiminėje apylinkėje – net 83,33 procentai, o mažiausiai Žagarės rinkimų apylinkėje – 23,64 procentai.

Joniškio rajone iš viso dėl mero pozicijos rungėsi keturi kandidatai. Artimiausia nugalėtojo konkurentė socialdemokratė, dabartinė vicemerė Vaida Aleknavičienė gavo 29,17 procentų rinkėjų pasitikėjimą nuo galiojančių biuletenių (daugiausia balsų Bučiūnų rinkiminėje apylinkėje – 43,84 procentai, mažiausia Mekiuose – 1,64 procentai). Trečia su 15,33 procentais balsų liko Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė Nijolė Valuckienė, vienintelė metusi iššūkį dabartiniam merui Vitalijui Gailiui Joniškyje vykusiuose iniciatyvos „Žinau, ką renku“ kandidatų į merus debatuose. Kitos dvi kandidatės juose nedalyvavo. O į Vyriausiosios rinkimų komisijos organizuotą rinkimų agitacijos laidą, filmuotą Šiauliuose, iš viso iš Joniškio rajono atvyko tik Valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatė į merus ir dar viena šios partijos atstovė.

Mažiausiai rinkėjų palaikymo šiuose rinkimuose į merus Joniškio rajone sulaukė Tėvynės Sąjungos/Lietuvos krikščionių demokratų partijos deleguota kandidatė Vilija Bartašienė – 3,56 procentai nuo galiojančių biuletenių.

Taryboje permainų irgi mažai

Rajono tarybos partijų rikiuotėje rimtų permainų greičiausiai nebus. Liberalų sąjūdis, kaip ir praėjusią kadenciją, turės tiek pat – 10 mandatų. Meru išrinkus V. Gailių, liberalų sąrašas pasislenka ir tarp šios partijos Tarybos narių atsiduria naujas veidas – Jurdaičių socialinės globos namų direktorė Adelė Pociuvienė.

Socialdemokratai 2019 metais gavo 6 mandatus, o šįkart jų skaičų padidino iki 8. Nauji veidai – Joniškio žemės ūkio mokyklos direktorė Juventa Jurgelienė, ūkininkas, Joniškio žemės ūkio mokyklos profesijos mokytojas Manfredas Rudis, Linkuvos pieno ūkio vadovas Vilius Adomaitis.

Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, turėjusi 4 mandatus, dabar turės 5. Į Tarybą po pertraukos sugrįš joje jau ankstesnėje kadencijoje dirbęs ūkininkas Benjaminas Rimdžius, o naujas veidas – buvęs Lietuvos muitinės pamainos viršininkas, pensininkas Antanas Karnišauskas.

Tėvynės sąjunga/Lietuvos krikščionys demokratai, 2019 metais iškovoję du mandatus, šįkart turės tenkintis tik vienu, taip pat vieną mandatą turės Darbo partija. Praėjusioje kadencijoje vieną mandatą dar turėjo Lietuvos laisvės sąjūdis (liberalai), kurio atstovas šįkart kandidatavo su Laisvės partija. Ši partija negavo nė vieno mandato.