Įteikta Pelikso Bugailiškio premija

Šiaulių kino meno klubo nuotr.
Pelikso Bugailiškio premiją Elenai Burdulienei įteikė Šiaulių „Aušros“ muziejaus direkorius Raimundas Balza.
Šaukėnuose Lietuvos garbės kraštotyrininkei Elenai Burdulienei įteikta Pelikso Bugailiškio premija už ilgametį kraštotyros darbą, Šaukėnų kraštotyros muziejaus įkūrimą, kultūros ir gamtos paveldo puoselėjimą.

Pelikso Bugailiškio premija tradiciškai teikiama Šiaulių „Aušros“ muziejuje Kovo 11 dieną, bet dėl karantino jos įteikimas buvo atidėtas. Šaukėnų kultūros centre vykusioje šventėje laureatė sulaukė gausių padėkų ir sveikinimų.

E. Burdulienė didžiąją savo laiko dalį skyrė gamtos ir kultūros paveldo puoselėjimui.

Nuo 1999 iki 2018 metų buvo Kelmės krašto muziejaus filialo – Šaukėnų kraštotyros muziejaus muziejininkė. Šis muziejus įkurtas jos iniciatyva asmeninių kolekcijų pagrindu. Ypač gausios ir vertingos E. Burdulienės sukauptos etnografinių eksponatų ir Šaukėnų krašto fotografijų kolekcijos. Muziejuje įrengta ir dvarų ekspozicija.

E. Burdulienė parengė kraštotyrinių darbų ir publikacijų Šaukėnų apylinkių etninės kultūros ir istorijos temomis, ekspedicijų metu užrašinėjo ir vaizdajuostėse su pagalbininkais fiksavo informaciją apie nykstančius ir išnykusius Šaukėnų seniūnijos kaimus, sukūrė edukacinį filmą apie Užgavėnių papročius Šaukėnų apylinkėse.

Kraštotyrininkė yra Kurtuvėnų regioninio parko metraščio „Kurtuva“, istorijos ir kultūros žurnalo „Padubysio kronikos“ publikacijų autorė, Šaukėnų renginių iniciatorė ir organizatorė.

Pelikso Bugailiškio premija įsteigta 1999 metais Šiaulių „Aušros“ muziejaus tarybos sprendimu. Premija teikiama Kovo 11 dieną, taip pažymint 1923 metais įkurto „Aušros“ muziejaus sukaktį ir pagerbiant jo steigėją Peliksą Bugailiškį.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.