Įtarimų sulaukusi viceministrė traukiasi pati

Mariaus MORKEVIČIAUS (ELTA) nuotr.
Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė pateikė prašymą dėl jos atleidimo iš užimamų pareigų, nelaukdama penktadienio, kada Aurelijus Veryga spręs jos likimą.
Sveikatos apsaugos viceministrė Lina Jaruševičienė, įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi ir viršijusi įgaliojimus, pirmadienį buvo atvykusi į Sveikatos apsaugos ministeriją ir pateikė prašymą dėl jos atleidimo iš užimamų pareigų, pranešė sveikatos apsaugos ministro patarėja Lina Bušinskaitė.

Pasak jos, prašymas yra užregistruotas. Penktadienį iš atostogų grįžęs sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga šį prašymą tenkins.

Kaip jau buvo minėta, viceministrė L. Jaruševičienė šiuo metu prastai jaučiasi, kurį laiką jau turėjo nedarbingumo pažymėjimą ir darbe jos nebuvo.

ELTA primena, kad Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnybos Specialiųjų užduočių valdybos atliekamame ikiteisminiame tyrime dėl galimo sukčiavimo, dokumentų klastojimo, neteisėtu būdu įgytų lėšų legalizavimo ir, įtariama, piktnaudžiavimo sudarant greitųjų testų, skirtų COVID-19 virusui nustatyti, pirkimo sutartį, įtarimai pareikšti sveikatos apsaugos viceministrei.

Valstybės tarnautoja įtariama galimai piktnaudžiavusi tarnybine padėtimi, viršijusi įgaliojimus, dėl to valstybė galėjo patirti didelę žalą. Jai skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti. Iš viso šiame ikiteisminiame tyrime įtarimai pareikšti jau šešiems asmenims.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas gavus informacijos apie Lietuvoje registruotos įmonės, manoma, įtartinas finansines operacijas. Lėšos, kuriomis įmonė bandė disponuoti, buvo gautos po viešojo pirkimo sudarius greitųjų COVID-19 testų pardavimo sutartį su Nacionaline visuomenės sveikatos priežiūros laboratorija.