Įsteigta pirmoji Lietuvoje jungtinė mokykla

Gied­riaus BA­RA­NAUS­KO asociatyvi nuo­tr.
Praėjusią savaitę Šiaulių rajono politikai pritarė, kad savivaldybėje būtų įsteigta pirmoji Lietuvoje jungtinė mokykla. Sujungus Bubių, Aukštelkės ir Kurtuvėnų mokyklas įkurta Šiaulių rajono Dubysos aukštupio mokykla, kuri veiks visuose trijuose sujungtų mokyklų pastatuose ir iš viso turės apie 400 mokinių. Jungtinės mokyklos modelis leidžia išlaikyti mažesnes mokyklas taupant administravimo lėšas.

Jungiamoms trims mokykloms šiandien jau vadovauja vienas direktorius – Vaidas Bacys. Jis įpareigotas iki gegužės 12 dienos parengti Dubysos aukštupio mokyklos nuostatų projektą ir pateikti jį tvirtinti Šiaulių rajono savivaldybės tarybai. Kaip bus skiriamas naujos mokyklos direktorius Švietimo ir sporto skyriaus vadovai dar pasakyti negalėjo.

Rajono taryba taip pat nusprendė iš dalies kompensuoti pedagogų vykimo į darbą išlaidas. Kompensacijos bus mokamos 10 kilometrų ir daugiau (į vieną pusę) vystantiems į darbą pedagogams. Nuo ateinančių mokslo metų pradžios nuo 10 iki 20 kilometrų į vieną pusę vykstantiems pedagogams bus kompensuojama 1 euras už vieną darbo dieną, o nuo 21 kilometrų ir daugiau – kompensuojama 2 eurai už vieną darbo dieną.

Tai jau antrasis rajono politikų sprendimas dėl pedagogų kelionės į darbą kompensavimo. 2018 metais buvo nutarta iš dalies kompensuoti ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų keliones į darbą. Šiam kompensavimo mechanizmui rajone pasiteisinus ir nuspręsta jį išplėsti.
 

Komentarai

Saulius    Ant, 2020-05-05 / 11:58
Čia dėl Bacio išsaugoto etato tas klajojančios mokyklos lipdymas ar švietimo skyrius nusibrėžė kažkokią naują revoliucinę viziją ? Įsigalint koronaviruso diktatūrai gal apskritai nebereikia tų realių fizinių mokyklų, geriau visas jėgas mest nuotolinio mokymo tobulinimui.
Virgilija Kastreckiene    Tre, 2020-05-06 / 14:51
Tai argi čia taupymas.Kžkoks marazmas.Taupymas būtų 'jeigu mokyklinis autobusiukas ' suvežtų į vieną ar kitą artimiausią didesę mokyklą.Taip yra visoje Europoje.Kaip matyti 'prasti ekonomistai lietuviai.
nulis    Ket, 2020-05-07 / 10:44
Mano galva, čia labai logiškas žingsnis. Mokykla kaime - žinių ir kultūros židinys, apjungiantis visus gyventojus. Tai - darbo vieta ne tik pedagogams, bet ir aptarnaujančiam personalui. Vaikai neištraukiami iš namų aplinkos, kurioje jaučiasi saugūs, nes šalia yra tėvai, kaimynai ir pan. Vežiojimas autobusiukais, perimtas iš kitų valstybių - blogiausia praktika. Be abejonės, yra nuo mokyklų nutolusių gyvenviečių ar vienkiemių, tada vaikų vežiojimas neišvengiamas. Bet nereikia viso rajono vaikų sukišti į kelis mokymo fabrikus. Vaikai turi augti ir mokytis namie.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.