Išrinkti visi Šiaulių apskrities savivaldybių merai

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių rajonas meru ryškia persvara išsirinko dabartinį vicemerą Česlovą Greičių.
Sekmadienį antruoju turu baigėsi Savivaldos rinkimai. Savivaldybių tarybos išrinktos kovo 5 dieną, tačiau dalyje savivaldybių per pirmą turą nei vienas iš kandidatų į merus nesurinko daugiau nei pusės dalyvavusių rinkimuose rinkėjų balsų, todėl, kas eis merų pareigas, sprendėsi antrajame ture. Šiaulių apskrityje kovo 19 dieną savo merus rinko Šiaulių, Radviliškio ir Kelmės rajonų gyventojai.

Šiaulių rajone – iš vicemerų į merus

Šiaulių rajone dabartinis meras Antanas Bezaras nebekandidatavo tęsti savo darbo, jis liko Tarybos nariu. Jo pareigas perimti pretendavo 7 politikai. Po pirmojo turo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narys ir dabartinis mero pavaduotojas Česlovas Greičius ryškiai lyderiavo, tačiau iki pusės rinkėjų balsų šiek tiek pritrūko. Į antrąjį turą kartu su juo išėjo LSDP narys Darius Simonavičius.

Sekmadienį už Č. Greičių savo balsus atidavė 73 procentai balsuoti atėjusių rinkėjų, o už Darių Simonavičių – 26 procentai. Ketverius metus Šiaulių rajonui vadovaus dabartinis vicemeras Česlovas Greičius. 59 metų politikas yra baigęs Lietuvos veterinarijos akademiją, o Šiaulių universitete – viešąjį administravimą.

Šiaulių rajono gyventojai antrajame rinkimų ture buvo vieni pasyviausių šalyje – balsuoti atėjo tik 27,91 procento rinkėjų. Keliomis šimtosiomis mažesnis aktyvumas buvo tik Panevėžio rajone. Šiaulių rajone iš viso užregistruota 35 890 rinkimų teisę turinčių gyventojų, antrajame rinkimų ture balsuoti atėjo 10 016, o merą išrinko 7 289 rinkėjai.

Šiaulių rajono savivaldybės taryboje mero atstovaujama LVŽS turės daugiausiai mandatų – 12 iš 25.

Radviliškyje – naujas meras

Naują merą turės ir Radviliškio rajonas. Juo tapo Lietuvos socialdemokratų partijos atstovas Kazimieras Račkauskis. Sulaukęs 63,56 procento rinkėjų palaikymo, jis įveikė į merus kandidatavusią dabartinę Savivaldybės administracijos direktorę Jolantą Margaitienę, atstovavusią Tėvynės sąjungai-Lietuvos krikščionims demokratams, ji surinko 34,90 procento rinkėjų balsų.

42 metų K. Račkauskis S. Stulginskio universitete yra įgijęs maisto pramonės perdirbimo inžinieriaus profesiją, dirbo privačios įmonės vadovu.

Radviliškio rajono gyventojai antrame rinkimų ture buvo aktyvesni – 43,91 procento rinkėjų atėjo išreikšti savo valią. Iš beveik 30 000 rinkėjų rinkimuose dalyvavo 13 056. Už K. Račkauskį savo balsus atidavė 8 299 rajono gyventojai.

Mero partija LSDP rajono taryboje gavo 5 mandatus iš 25. Daugiau už šią partiją turės konservatoriai – 6.

Kelmės rajono gyventojai meru išsirinko dabartinį rajono vadovą Ildefonsą Petkevičių.

Po pirmojo turo

Pirmajame ture merais išrinkti: Šiaulių mieste Artūras Visockas, Pakruojo rajone Saulius Margis, Joniškio rajone Vitalijus Gailius ir Akmenės rajone Vitalijus Mitrofanovas.