Į Vilnių išvažiavo su traktoriais

Audronės ASAUSKAITĖS-KERIENĖS nuotr.
Pirmadienį po pietų Šiaulių rajono žemdirbiai, su savo sunkiąja technika susirikiavę Ginkūnuose, pasuko link Vilniaus.
Žemdirbiai trečiadienį pradeda naują protestų prieš Vyriausybės vykdomą žemės ūkio politiką etapą. Vakar dieną ir šiąnakt į Vilnių išvažiavo šimtai traktorių ir sunkvežimių iš visos šalies. Žemdirbiai reikalauja juos išgirsti ir spręsti iškilusias problemas.
Pirmieji žemdirbių protestai, kai visoje šalyje, prie pagrindinių kelių, buvo deginami vilties laužai, vyko šių metų sausio pradžioje. Tačiau apčiuopiamo rezultato žemdirbiai nesulaukė.

Pirmadienio popietę į Vilnių su sunkiąja žemės ūkio technika išvažiavo trylika Šiaulių rajono žemdirbių. Naktį į sostinės pusę savo traktoriais bei sunkvežimiais pasuko dar kelios dešimtys žemės ūkio atstovų iš Joniškio, Pakruojo, Akmenės rajonų.

Skaičiuojama, kad Vilniuje, prie Vyriausybės vyksiančiame žemdirbių proteste, dalyvaus apie šešias dešimtis traktorių iš Šiaulių apskrities. Preliminariais apskaičiavimais, iš viso prie Vyriausybės turėtų priburzgėti apie 500 vienetų sunkiosios technikos iš visų šalies rajonų, protesto dalyvių skaičius – iki 3 500 žmonių.

Ūkininkus remia ir miškų savininkai, jie į sostinę atvažiuos su miškavežiais.

Oficialioji protesto akcijos diena – rytoj, trečiadienį. Žemdirbiai prie Vyriausybės ketina piketuoti ir ketvirtadienį. Tolesnė protestų eiga priklausys nuo to, ar bus valdžios reakcija ir ar bus dialogas.

Šiaulių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkė Audronė Asauskaitė-Kerienė vakar „Šiaulių kraštui“ sakė, kad viliasi, jog valdžia pagaliau išgirs žemdirbių išsakomas problemas, atsižvelgs į jas ir pradės ieškoti kompromiso.

„Valdžiai kol kas oficialiai įvardijami šeši reikalavimai. Tačiau problemų žemės ūkio yra 20 su pliusu – tai aptarėme sausio pradžioje prie kelių degindami vilties laužus, apie tai kalbėsime ir Vilniuje“, – sakė A. Asauskaitė-Kerienė.

Žemdirbiai laukia sprendimų dėl Vyriausybės vykdomos žemės ūkio politikos – padidintų suskystintų naftos, dujų akcizų, daugiamečių pievų atkūrimo, saugomų teritorijų plėtros, pieno krizės.

Didesnių kompensacijų siekiantys miškų savininkai protestuos dėl naujo veiklos reguliavimo Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ teritorijose.