Į Ukrainą išvyko sužeistųjų reabilitacijai skirtas krovinys

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
15 daugiafunkcinių lovų, čiužiniai, spintelės skirtos sužeistų Ukrainos žmonių reabilitacijai.
Vakar į Černygovą (Ukraina) iš Šiaulių išvyko dar vienas paramos vilkikas. Krovinys skirtas Černygovo psichoneurologijos ligoninėje įkurtam sužeistųjų reabilitacijos skyriui.

Krovinys, kurį sudaro 15 daugiafunkcinių lovų, 10 čiužinių, 8 spintelės, patalynė, vyriški drabužiai, Černygovą turėtų pasiekti sekmadienį. Karo siaubiamai šaliai labai reikalingų daiktų Ukrainą remiantiems Šiaulių savanoriams perdavė Šiaulių „Rotary“ klubas „Harmonija“ ir ukrainiečių asociacija „Karpatai“. Vilkikas reikalingam kroviniui gabenti atvyko iš Černygovo, o kelionės išlaidas finansuoja šio miesto administracija.

15 kartą paramos kroviniu pasirūpinęs Lietuvos kariuomenės kūrėjų savanorių sąjungos Prisikėlimo apygardos Šiaulių skyriaus vadovas Antanas Kliunka svarsto, kad nugabentose lovose galbūt bus reabilituojami ir Azovo kariai.

Kitą savaitę, teigia A. Kliunka, į Ukrainą išvažiuos dar trys džipai „Mitsubishi Pajero“, skirti dronų operatoriams, ir mikroautobusas „Mercedes Sprinter“. Jis skirtas Chersonui – ligoniams vežioti.

„Mikroautobusą dar turime šiek tiek perdaryti – reikia permontuoti kėdes medikams sėdėti, įrengti gulimas vietas sužeistiesiems“, – sakė A. Kliunka.

Paramos krovinį iš Šiaulių vakar išlydėjo ir ukrainietė Olesia Lauciuvienė. Ji prieš karą dirbo Černygovo ligoninėje.

Su lietuviu sutuoktiniu į Lietuvą gyventi atvykusi moteris aktyviai įsiliejo į savanorių gretas: renka paramą, perka automobilius ir vairuoja juos į karo zonas. O. Lauciuvienės brolis ir žentas kovoja, mama ir duktė atvyko gyventi į Lietuvą.