Į Tokiją – su ryškia apranga

Dainiaus LABUČIO (ELTA) nuotr.
Sukurti du paradinės olimpiečių aprangos variantai.
Lietuvos tautinis olimpinis kartu su LTeam sportininkais ketvirtadienį pristatė Lietuvos olimpinės rinktinės aprangų kolekciją Tokijo žaidynėms. Aprangos sukurtos bendradarbiaujant su Lenkijos kompanija „4F“ ir dizainerių konkurso nugalėtoja Oksana Ragauskiene, sukūrusia paradinės uniformos dizainą.

Kurdami sportinę kolekcijos dalį „4F“ dizaineriai daugiausiai įkvėpimo sėmėsi iš olimpines žaidynes organizuojančios Japonijos, garsėjančios tobula pusiausvyra tarp tradicijų ir technologinio futurizmo.

To rezultatas – kolekcija, kurią Tokijuje vilkėsiantys LTeam sportininkai ne tik galės didžiuotis vizualiai ir technologiškai išskirtinėmis aprangomis, bet ir prisidėti prie Tarptautinio olimpinio komiteto siekio kurti tvaresnį pasaulį.

Šioje olimpinėje kolekcijoje nacionalinės Lietuvos spalvos buvo transformuotos panaudojant jų neonines alternatyvas. Intensyvi žalia spalva, tolygiai pereinanti į ryškią geltoną, sukuria sportišką ir vasarišką stilių. Gyvybingi citrinos ir žaliosios citrinos atspalviai naudojami ir spaudiniuose, iškirpimų konstrukcijose bei spalviniuose gradientuose.

Lietuvos vėliavą vaizduojančiuose elementuose išsaugoti originalūs geltonos, žalios ir raudonos spalvų atspalviai. Aprangos taip pat paženklintos ir LTeam komandos simboliu – stilizuotu ąžuolo lapu, primenančiu skydą ir kalaviją.

Panaudoti tamsiai mėlyną spalvą kūrėjus iš Lenkijos įkvėpė vaizdingi Trakų regiono ežerai. Ji kaip sportinių aprangų pagrindas buvo pasirinkta ir dėl praktinių priežasčių bei dėl galimybės sukurti siluetą ir pagrindiniuose drabužiuose išryškinti Lietuvos vėliavos spalvas.

Atidarymo ceremonijai buvo sukurtos net dvi aprangos versijos – vyrai galės rinktis kostiumą su šonine juostele papuoštomis kelnėmis arba šortais, o moterims sukurti klasikiniai polo marškinėliai ir siauras sijonas arba moderni suknelė, dėvima kartu su švarku.

Tiek vyrų, tiek moterų uniformos nuosekliai atitinka viena kitą, be to, iš anksto apgalvotas kolekcijos dizainas ir spalviniai variantai užtikrina galimybę įvairiai derinti įvairias aprangos dalis.

Išskirtinei olimpinei kolekcijai aprangų gamintojai naudojo pažangius audinius, pagamintus iš 100 proc. perdirbamų pluoštų ir kitų perdirbamų medžiagų. Gamyboje buvo naudojamas tvarus techninis „Vita“ audinys, pagamintas iš plastikinių butelių, o kartu taikoma „Econyl“ technologija, taip pat pakartotinai panaudojanti pramonines nailono atliekas.

Ištyrusi oro sąlygas Tokijuje „4F“ komanda panaudojo mažiausio svorio audinius, kurie išsiskiria savo lengvumu, itin geru oro pralaidumu ir greitą džiūvimą garantuojančia struktūra, užtikrinančia optimalų terminį reguliavimą karštame ir drėgname klimate. Aprangos turi papildomą „Smart Temp“ ypatybę, kuri leidžia joms prisitaikyti prie aplinkos temperatūros.

Viena įdomiausių technologinių detalių – siūlai, su patentuota „S.Cafe“ technologija gaminami panaudojant kavos tirščius. Šie siūlai užtikrina drabužių nešiojimo patogumą ir funkcines savybes, o pats audinys išdžiūva 50 proc. greičiau nei kitų tipų sportiniai audiniai ir dukart greičiau nei medvilnė. Be to, jis užtikrina penkis kartus didesnę apsaugą nuo UV spindulių ir turi net triskart geresnę kvapų kontrolę nei medvilnė.

Komentarai

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.