Į Seimą Šiauliuose kandidatuojantis A. Sireika debatuose nedalyvaus

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Kandidatas į Seimo narius Antanas Sireika atsisakė dalyvauti antrojo rinkimų turo debatuose, jo politinės vertybės ir atstovavimo šiauliečiams įsipareigojimai lieka neaiškūs.
Ketvirtadienį organizacijos „Žinau, ką renku“ organizuoti Seimo rinkimų „Saulės“ apygardos antrojo turo kandidatų debatai Šiaulių apskrities P. Višinskio bibliotekoje neįvyko. Juose atsisakė dalyvauti daugiausiai rinkėjų balsų (19,88 proc.) pirmajame ture surinkęs Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai (LVŽS) atstovaujantis Antanas Sireika. Apie pustrečio procento mažiau balsų surinkęs dabartinis Seimo narys, Lietuvos demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ atstovas Domas Griškevičius nusivylė tokiu oponento poelgiu.

„Kaip suprantu, per visą rinkimų kampaniją taip ir neturėsiu progos debatuose su oponentu apsikeisti savo požiūriais įvairiausiais klausimais. Apmaudu, mat visada galvojau, kad politika yra pirmiausia idėjų kova, savo pozicijų pristatymo erdvė ar geriausių sprendimų problemoms spręsti paieškos vieta“, – socialiniuose tinkluose rašė D. Griškevičius.

Pabandyta gauti A. Sireikos paaiškinimą, tačiau jis telefonu į žurnalistės skambutį neatsiliepė. A. Sireikos feisbuko paskyroje be kuklios padėkos už jį balsavusiems pirmajame ture, daugiau nėra jokio įrašo, iš kurio būtų galima suprasti, kad jis yra kandidatas į Seimo narius. Nėra jokių vertybinių nuostatų, su kuriomis šis politikas būtų pasirengęs valdyti valstybę ir atstovauti šiauliečių interesams.

Didžiausias 68 metų A. Sireikos nuopelnas – daugiau nei prieš 20 metų su Lietuvos vyrų krepšinio rinktine laimėti Europos aukso medaliai ir už tai jam suteiktas Šiaulių miesto garbės piliečio vardas.

Kai kuriems komentatoriams pasirodė, kad jei A. Sireika prieš du dešimtmečius sugebėjo sėkmingai treniruoti rinktinę, tai sugebės valdyti ir valstybę, nors jau artėja jo 70-metis.

A. Sireika jau kartą bandė šturmuoti Seimą – 2016 metais su socialdemokratais, tačiau nesėkmingai. Šį kartą politikas šliejasi prie Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos.

Buvęs krepšinio treneris antrą kadenciją (6-us metus) dirba Šiaulių miesto taryboje, į kurią išrinktas su A. Visocko suburtu politiniu komitetu Nepartiniu sąrašu „Dirbame miestui“. Per tą laiką neteko girdėti Taryboje A. Sireikos pasisakymų, pasiūlymų ar problemų sprendimų – tik nebylus balsavimo mygtukų spaudymas pagal valdančiosios daugumos valią.

Jei A. Sireika bus išrinktas į Seimą, jį gali pasivyti „čekiukų“ skandalas, nes per Tarybos nario kadenciją jis išleido beveik 13 tūkstančių eurų iš miesto biudžeto degalams, kurių daugiausia pylėsi Vilniuje ir Šiauliuose.

Apie politines šio Tarybos nario vertybes, pagalbą rinkėjams, nuveiktus darbus viešai niekur neskelbiama.

Anot jo politinių bendražygių, A. Sireika atstovauja nuosaikiai konservatyvioms tradicinėms šeimos vertybėms, tačiau gyvena ne pirmoje santuokoje.

D. Griškevičius 2020 metais, dirbdamas Šiaulių vicemeru ir būdamas A. Visocko politiniu bendražygiu, pats išsikėlė savo kandidatūrą į Seimą. Rinkimai jam buvo sėkmingi, jis šią kadenciją iš pradžių dirbo mišrioje Seimo narių frakcijoje, vėliau – Demokratų frakcijoje „Vardan Lietuvos“. Politikas yra buvęs Socialdemokratų partijos narys, dabar – Demokratų sąjungos „Vardan Lietuvos“ narys.

Ne kartą viešai ne tik gyręs, bet ir kritikavęs mero A. Visocko sprendimus, D. Griškevičius jo palaikymo šiuose rinkimuose nebesulaukė. Po mero susitikimo su LVŽS pirmininku Ramūnu Karbauskiu, prieš buvusį mero bičiulį ir bendražygį iškilo jo politinio komiteto nario A. Sireikos pavardė. Per Savivaldos rinkimus A. Sireika surinko daugiau rinkėjų balsų nei pats A. Visockas.

Įsitikinęs, kad šiauliečiai tikrai nusipelno pagarbių diskusijų ir debatų prieš jiems priimant sprendimą dėl savo apygardos atstovo LR Seime, D. Griškevičius viešai pasiūlė A. Sireikai debatus jam tinkančioje vietoje, tinkamu laiku, jo sąlygomis, tačiau politinis oponentas į jo pasiūlymą neatsiliepė.