Į Prisikėlimo aikštę jau atkeliavo tikra Kalėdų eglė

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Į Prisikėlimo aikštę jau atkeliavo šiauliečių dovanota eglė, kuri taps pagrindiniu Kalėdų akcentu.
Į Šiaulių miesto Prisikėlimo aikštę pirmadienį sunkiasvorė technika atvežė didžiulę eglę, kuri šiais metais taps pagrindiniu kalėdiniu miesto akcentu.

Šiaulių kultūros centro direktorė Deimantė Bačiulė pasakojo, kad pagrindinę miesto Kalėdų elgę padovanojo šiauliečiai. Ji atvežta iš Alytaus gatvės, jos aukštis – apie 13 metrų.

Miestiečių dovanotos žaliaskarės bus papuoštos ir džiugins gyventojus ir svečius Rėkyvoje, pietiniame rajone ir pėsčiųjų bulvaro gale. Tik Medelyne kasmet puošiama ten auganti eglė. Bulvaro gale augančios eglės taip pat bus šventiškai papuoštos.

Dovanotos eglės miestui nekainuos, mokėti teks tik už jų atgabenimą.

Šventines žaliaskares Kultūros centras kartu su Šiaulių savivaldybės administracijos atstovais išsirinko iš gautų daugiau nei 20 pasiūlymų.

Anot Kultūros centro direktorės, ne visos siūlomos eglės tiko – kai kurios buvo per mažos, kitų atsisakyta dėl techninių priežasčių.

Tikra eglė į aikštę grįžta po 8-erių metų, paskutinį kartą aikštėje tikra eglė stovėjo 2015 metais. Tada, prasidėjus lenktynėms tarp miestų, savivaldybės ėmė pirkti karkasines proporcingas, nesunkiai sumontuojamas egles. Joms nupirkti buvo rengiami viešieji konkursai, o kainos išaugdavo nuo keliasdešimt iki šimto tūkstančių eurų ir daugiau.

Šių metų tendencija – ir vėl tikros eglės. Šiųmetės eglės didingumą išryškins auksinės, sidabrinės ir baltos spalvos, įvairių dydžių burbulai ir žybsinti, daugiau nei 2 000 metrų ilgio girlianda. Bendrai eglės kompozicijai sukurti bus pasitelktos 26 supakuotos įvairių dydžių Kalėdų dovanos. Dovanų popierius kurtas specialiai, jis papuoštas šiaulietiškais simboliais, kuriuos lengvai atpažins eglute besigrožintys miestiečiai. Šalia Kalėdų eglės bus įkurdintas daug mažesnių, šviečiančiomis girliandomis papuoštų eglučių „miškas“, kuris ne tik papildys aikštės kompoziciją, bet ir sukurs stebuklingą, šventinę aplinką.

Kalėdų eglės įžiebimas vyks šeštadienį, gruodžio 2 dieną, 17 valandą. Muzikiniame šviesų šou dalyvaus ritmo grupė „Ritmas kitaip“, Živilė Gedvilaitė, Mantvydas Riškus. Režisierė Lina Jankauskaitė-Peleckienė. Po įžiebimo vyks grupės „Biplan“ koncertas.