
Naujausios
Į politiką jau įtrauktos ir švietimo įstaigos
Vakar į Šiaulių miesto savivaldybėje vykusią tradicinę spaudos konferenciją pagirti mero Artūro Visocko ir jo darbų atėjo iš miesto biudžeto finansuojamų švietimo ir neformaliojo ugdymo įstaigų, nevyriausybinių organizacijų vadovai ir nariai.
Ar iš mokesčių mokėtojų pinigų finansuojamos įstaigos ir klubai ėmė žaisti „valdomą demokratiją“?
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Nevyriausybininkų palaikymas ir 26,5 tūkstančio eurų
Šiaulių nevyriausybinių organizacijų konfederacijos prezidentę Vidą Pociuvienę atlydėjo Genovaitė Čekatauskienė (Šiaulių širdininkų klubas), Irena Balčiūnienė (Šiaulių veteranų sporto klubas), Laimutė Kančauskienė (Pagyvenusių žmonių asociacija), Elena Eidukienė (Šiaulių mokytojų pensininkų klubas „Šviesa").
Konfederacijos prezidentė žurnalistams skaitė iš popieriaus lapo: „Atidžiai ir kritiškai stebėjome jo vykdomus darbus“, „pokyčiai miesto taryboje ir naujos valdančiosios daugumo suformavimas opoziciniu principu mus nustebino“, „rinkome miesto Tarybą ne tam, kad ji palikinėtų posėdžių salę, tarsi mokinukai išsigandę kontrolinio“, „liko tik vienas meras, kurį visomis pastangomis stengiamasi apkaltinti mieste susiklosčiusia situacija“, „juos išsirinkome ne tam, kad psichologiniu ir savo politiniu svoriu verstų šiauliečių tiesiogiai išrinktą merą Artūrą Visocką“, „reikia (...) leisti merui (...) teikti Tarybai savo pasirinktą kandidatą miesto Administracijos direktoriaus pareigoms užimti“ ir taip toliau.
Dar rašte pažymėta: „(...) mūsų Šiaulių teigiami pokyčiai džiugina mus, kaip miestiečius ir kaip rinkėjus, nesuklydusius atiduodant savo balsus atsakingam miesto šeimininkui“.
Į klausimą, ar nevyriausybininkai politikuoja mero pakviesti, V. Pociuvienė atsakė: „Gink Dieve, ne“. Esą „visuomenininkai patys mato, kad miestas žlunga, darbai nevykdomi, niekas nedaroma, o vienas miesto meras negali atlikti darbų už visus“.
Redakcijos žiniomis, Savivaldybė 2016 metais nevyriausybinių organizacijų projektams buvo skyrusi 25 tūkstančius eurų. 2017 metų biudžeto projekte eilutėje „Skatinti nevyriausybinių organizacijų veiklą ir užtikrinti jų plėtrą“ jau planuojama skirti 26,5 tūkstančio eurų.
Švietimo įstaigų „džiaugsmai“ turi savo kainą?
Šiaulių Gegužių progimnazijos direktorė Silvija Baranauskienė kalbėjo ne tik savo, bet ir Lietuvos mokyklų vadovų asociacijos Šiaulių skyriaus vardu, nes yra skyriaus pirmininko pavaduotoja.
„Norėčiau pasidžiaugti, kad 2016 metais Šiaulių mokyklos labai gražiai atlieka savo švietimietišką ir kultūrinę misiją. 2016 metais miesto mokyklos gali didžiuotis puikiais mokinių ugdymo rezultatais“, – sakė mokyklos vadovė ir minėjo kitus „mokyklų pasiekimus ir džiaugsmus“, savo pasisakymą baigusi žodžiais „per daug gražiai pasisakiau“.
Ikimokyklinių ugdymo įstaigų vadovų asociacijai atstovaujanti Sigita Saviščevienė, lopšelio-darželio „Žiogelis“ direktorė, pareiškė: „Tiesiog džiaugiamės savivaldybės požiūriu 2015– 2016 metais į ikimokyklinio ugdymo įstaigas, kad gebėjome drauge spręsti klausimus, gerinant ugdymo aplinkas ikimokyklinėse įstaigose, atsirado tvoros – nors ne visuose darželiuose“. Išvardijusi visus „džiaugsmus“, „Žiogelio“ direktorė S. Saviščevienė sakė, kad tai – „Savivaldybės vadovų nuopelnas“.
Šiaulių dailės mokyklos direktorė Irena Šliuželienė pripažino: „Kadangi esame pakviesti į spaudos konferenciją, neturime pasakyti nė vieno blogo žodžio. Esame matomi, vertinami,... pagal kiekvieno vaiko galvytę gauname finansavimą įstaigai“ Ir paragino: „Trupučiuką džiugesio parašykit!“
Šiaulių jaunųjų gamtininkų centro direktorius Gintaras Oliškevičius taip pat džiaugėsi: traktoriumi, apšiltintomis durimis ir kitais „džiaugsmais“.
Kas pakvietė švietimo ir vaikų ugdymo įstaigų vadovus dalytis „džiaugsmais“?
I. Šliuželienė nežinojo, „nuo ko čia viskas prasidėjo“. Gegužių progimnazijos direktorė S. Baranauskienė atsakė: „Kvietimas, kiek žinau, buvo iš mero“.
Ar meras taip nedaro spaudimo švietimiečiams, įtraukdamas juos į politikavimą? Redakcijos žinomis, Savivaldybės 2017 metų biudžeto projekte Šiaulių Gegužių progimnazijos pastatui remontuoti šiemet numatoma skirti 130 tūkstančių eurų, plius mokyklai planuojama suma iš „Švietimo prieinamumo ir kokybės užtikrinimo programos“ – viena didžiausių sumų tarp visų miesto progimnazijų – beveik 1,2 milijono eurų.
Lopšelis-darželis „Žiogelis“ – vienas iš lyderių pagal biudžeto atriektą riekę „Švietimo prieinamumo ir kokybės užtikrinimo programoje": suplanuota skirti 621 tūkstantį eurų.
Planuojami Jaunųjų gamtininkų centro „džiaugsmai“ 2017 metais – 327 tūkstančiai eurų, o Dailės mokyklos – 328 tūkstančiai eurų.
Ar meras turi raumenis?
Šiaulių miesto nevyriausybininkai ir švietimo įstaigų bei neformaliojo ugdymo įstaigų vadovai buvo pakviesti neeilinio Tarybos posėdžio, kuris vyks rytoj, išvakarėse.
Merui A. Visockui posėdyje teks pasitikrinti „politinius raumenis“. Jame bus balsuojama dėl Administracijos direktoriaus pavaduotojų atleidimo ir laikinojo Administracijos direktoriaus skyrimo, bet svarbiausia – kaip Taryboje išsidėstys politinės jėgos ir kuri valdančioji koalicija ims viršų.
Vitalio LEBEDŽIO nuotr.
Girti valdžios darbų ir pasidalyti „džiaugsmais“ į Savivaldybę vakar atėjo iš biudžeto finansuojami miesto įstaigų vadovai ir visuomeninių organizacijų atstovai.