
Naujausios
Į „Drakono“ valtį – po 22 socialdemokratus
Šiaulių miesto savivaldybės Finansų ir ekonomikos komiteto posėdyje komiteto narius nustebino Savivaldybės noras už biudžeto pinigus pirkti dvi „Drakono“ valtis. Oponentų koziris – kam „Drakonai“, jeigu kiauros sportininkų valtys? „Pramogai!“ – atšovė socialdemokratas miesto vicemeras Justinas Sartauskas. Į vieną „Drakono“ valtį telpa lygiai 22 socialdemokratai iš skęstančio partijos laivo.
Rita ŽADEIKYTĖ
rita@skrastas.lt
Savivaldybės Administracijos Strateginės plėtros ir ekonomikos departamento direktorei Vaidai Kalasevičienei pristatant posėdžio klausimą dėl 2017 metų biudžeto pakeitimo, komiteto narių akys gerokai suapvalėjo, kai pamatė, kaip norima perskirstyti biudžeto lėšas.
Greta socialinių paslaugų „gaisrų gesinimo“ – socialinės pagalbos miesto gyventojams, turintiems sunkią negalią, nepasiturintiems vaikams pamaitinti ir atvežti į mokyklas, šeimynoms už vaikų globojimą,– juodu ant balto įrašyta: 18 tūkstančių eurų iš miesto biudžeto dar šiemet norima skirti dviem „Drakono“ valtims pirkti.
Pinigus nurodyta skirti miesto sporto mokyklai „Atžalynas“ – iš viso 28 tūkstančius eurų. Už 10 tūkstančių eurų nupirkti sportinę jachtą ir jos transportavimo priekabą, o už 18 tūkstančių eurų – dvi „Drakono“ valtis. Aiškinamajame rašte nurodoma, kad pinigai skiriami „atsižvelgiant į Kūno kultūros ir sporto skyriaus raštą“.
„Palaukit, palaukit, kas čia dabar? Kokią čia dovaną kažkam norime įteikti?“ – suraukė antakius komiteto pirmininkas konservatorius Jonas Bartkus.
„Sportininkai treniruojasi kiauromis valtimis, o mes pirksime kažkokius „Drakonus“? Nejuokaujat?“ – replikavo frakcijos „Už Šiaulius“ seniūnas Denis Michalenko.
Departamento direktorė V. Kalasevičienė paaiškino: viena „Drakono“ valtis kainuoja 9 tūkstančius eurų, joje gali plaukti 22 žmonės, be to, „tokia valtis – labai populiari veikla per renginius, nes jos nuoma, kad dvi valtis atsivežtume iš Visagino kainuoja apie 1 000–1 500 eurų. Tai yra poreikis skatinti bendruomeniškumą“.
„Tarybos nariai sutilptų į tą valtį?“ – neslėpdamas šypsenos klausė liberalas Arūnas Rimkus.
„Priminkit, kuri sporto šaka bus propaguojama pasaulio, Europos čempionatuose su tomis valtimis?“ – toliau „kandžiojosi“ D. Michalenko.
„Pramoginė“, – duetu su departamento direktore atsakė socialdemokratas Justinas Sartauskas.
„Kai vaikai treniruojasi kiauromis baidarėmis, pirkti tokias valtis pramogoms... Kai kažkurios partijos mėgsta pasiplaukioti, čia jau kitas dalykas“, – vėl replikavo D. Michalenko.
Politikas, galimai, prisiminė spalvingas fotografijas iš Šiaulių socialdemokratų pasiplaukiojimo „Drakono“ valtimis šią vasarą.
„O (politiniai) judėjimai neplaukioja?“ – neliko skolingas J. Sartauskas.
„Kad Savivaldybė užsiimtų pramogomis ir kažką vežiotų po ežerus su „Drakonais“ – niekaip nesuprantu!“ – toliau rūstavo J. Bartkus.
„Po keturis „Drakonus“ nuomojame – po 5 tūkstančius eurų nuomos mokame!“ – skaičiuoja J. Sartauskas.
„Tai kam mums jų reikia? Savivaldybė duoda pinigų ir šventei nusiperkam „Drakonų“, – neatlyžta J. Bartkus.
„Ne vienai šventei...“ – patikslina J. Sartauskas.
„Šitokie pirkimai ir žlugdo verslą. Jeigu sakot populiaru, tai tegul atveš verslininkas!“ – siūlo J. Bartkus.
„Yra verslai, kurie atsiperka, yra verslai, kurie neatsiperka. Bet ežero gyvybingumui, ko gero, reikia pirkti“, – ragina J. Sartauskas.
J. Sartauskas gina „Drakonų“ pirkimo idėją– esą tris kartus per metus tikrai „Drakonai“ išplauksiantys į ežerą.
„Palygino – tris kartus per metus pramogos valtyje ir vaikų treniruotės kiekvieną dieną“, – toliau piktinosi D. Michalenko.
Politikai pasiūlė „Drakonus“ išbraukti iš Tarybos posėdžio darbotvarkės. „Drakonai“ ar ne, bet kokios valtys plaukioja politikų galvose? Kiauros?
Šiaulių miesto tarybos posėdis numatytas lapkričio 9-ąją.
„Facebook“ nuotr.
Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Socialdemokratų pramogos „Drakono“ valtyje pagimdė idėją už 18 tūkstančių eurų biudžeto lėšų pirkti du „Drakonus“.
Talkšos ežere per šventes ne kartą plaukiojo „Drakono“ valtys.
EPA-ELTA nuotr.
"Drakono" valčių šventė yra tradicinė šventė Kinijos ir visos Rytų Azijos regione. Šiaulių miesto savivaldybei prireikė „egzotikos“ už miestiečių pinigus?