Gyventojų balsas tampa vis svarbesnis

Gyventojų balsas tampa vis svarbesnis

Gyventojų balsas tampa vis svarbesnis

Šiaulių miesto savivaldybės taryba patvirtino naujos redakcijos savo veiklos reglamentą. Pasikeitimų reikalauja Vietos savivaldos įstatymas. Sprendžiant miesto klausimus, bus išklausoma gyventojų, Garbės piliečių ir seniūnaičių nuomonė.

Jurgita JUŠKEVIČIENĖ

jurgita@skrastas.lt

Šiauliečiai bene vieninteliai Lietuvoje numato, jog Tarybos komitetų darbe patariamojo balso teise gali dalyvauti Šiaulių miesto garbės piliečiai. Vaclovas Vingras, Tarybos sekretoriato vadovas ir Tarybos reglamento pakeitimų projekto rengėjų darbo grupės narys, pastebi jog dauguma Šiaulių miesto Garbės piliečių kuklūs ir nedrąsūs, nemaža dalis jau garbaus amžiaus, todėl abejoja ar dažnai jie lankysis posėdžiuose.

Dalyvauti komitetų ir Tarybos posėdžiuose turės teisę ir visuomenės atstovai seniūnaičiai. Jų tikimasi sulaukti bent jau sprendžiant seniūnijų problemas.

Savivaldybės biudžetą galės svarstyti visi miesto gyventojai. Biudžeto projektas bus skelbiamas Savivaldybės interneto tinklapyje ne vėliau kaip prieš 30 dienų iki Tarybos posėdžio. Gyventojai galės ne tik susipažinti, bet ir teikti pastabas bei pasiūlymus, kurie bus priimami likus ne mažiau kaip 15 dienų iki Tarybos posėdžio Savivaldybės priimamajame. Finansų skyrius pristatydamas projektą komitetuose, privalės pateikti išvadas dėl gautų gyventojų siūlymų. Ar atsižvelgti į pastabas, spręs Tarybos komitetai.

Visiškai naujas dalykas — gyventojų apklausų organizavimas. Kad būtų surengta gyventojų apklausa, reikės ketvirtadalio Tarybos narių sutikimo. Tačiau naujajame reglamente nenurodoma, kaip ir kas vykdys gyventojų apklausas.

Dažnai gyventojų ir valdžios ar verslininkų nuomonės išsiskiria dėl svarbių objektų statybos, pastebi V. Vingras. „Tada visuomenės nuomonė ypač svarbi. Apklausos rezultatai turės didelę įtaką Tarybos sprendimams“, — sako vienas iš reglamento pataisos rengėjų.

Pagal naująjį reglamentą svarstytinus strateginius klausimus, susijusius su seniūnijų, savivaldybės įmonių ir įstaigų steigimu, reorganizavimu ir likvidavimu, savivaldybės teritorijos ribų keitimu, kainų, tarifų ir rinkliavų nustatymu, Taryba privalės planuoti pusmečiui ir apie tai informuoti visuomenę.

V. Vingras sako, jog numatyti visų svarstytinų klausimų neįmanoma, todėl reglamente išskirti svarbiausi miesto gyvenime.

Ne rečiau kaip vieną kartą per metus Tarybos nariai rinkėjams privalės atsiskaityti viešai paskelbtame susirinkime arba per žiniasklaidos priemones. Iki šiol tai darydavo tik meras ir administracijos direktorius.

Tarybos narių balsavimo rezultatai, įsigaliojus reglamentui, bus saugomi trejus metus. Anksčiau būdavo saugomi maždaug metus, tačiau ir tai nebuvo privaloma.

REGLAMENTAS: Vaclovas Vingras, Tarybos sekretoriato vadovas, pažymi, jog pagal naujos redakcijos Tarybos veiklos reglamentą sprendžiant svarbius miesto gyvenimo klausimus bus stengiamasi įtraukti Šiaulių miesto gyventojus, Garbės piliečius, seniūnaičius.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.