Gyventojai nori stotelės, valdininkams jos nereikia

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Šiaulių Purienų gatvės gyventojas Valentinas Jasaitis savo ir kaimyninių gatvių gyventojų interesus bando ginti darydamas žygius į valdiškas institucijas – kol kas neišgirstas.
Šiaulių miesto Purienų, Spindulio, Pasvalio ir kitų kaimyninių gatvių gyventojai skundžiasi patiriamais nepatogumais dėl prasto susisiekimo. Priežastis – šiame mikrorajone nėra sustojimo miesto autobusams, važiuojantiems į centro pusę. Dėl to senyvo amžiaus gyventojams, vaikams, žmonėms su negalia iki artimiausios stotelės tenka kulniuoti nemažą gabalą. Žmonės nusivylę: vietos sustojimui įrengti yra, bet miesto valdžia tokios minties kratosi.

Prašo padėti

Purienų gatvės 7 namo gyventojas Valentinas Jasaitis žmonių vardu kreipėsi jau į ne vieną instituciją, prašydamas įsiklausyti į gyventojų prašymus greta esančioje Tilžės gatvėje įrengti sustojimą 17-uoju ir 21-uoju numeriu pažymėtiems miesto maršrutiniams autobusams.

Rekonstrukcija Tilžės gatvėje, pakeliui į Ginkūnus, įvykdyta vos prieš keletą mėnesių, tad, dar vykstant jai, V. Jasaitis mėgino atkreipti Šiaulių miesto savivaldybės dėmesį dėl poreikio įrengti sustojimą. Tačiau vietoje realios pagalbos, vyras tada gavo atsakymą, kad „Šiaulių miesto savivaldybės administracija, atsižvelgdama į esamas aplinkybes dėl autobusų stotelės įrengimo, ateityje kompleksiškai spręs tik rekonstruojant Tilžės gatvių atkarpą tarp Purienų ir Krantinės gatvių ir stotelė bus įrengta gavus finansavimą ir atlikus Tilžės gatvės rekonstrukciją“.

Kurioziškiausia, anot V. Jasaičio tai, kad stotelė, skirta autobusams, važiuojantiems iš centro ir kitų toje miesto pusėje esančių mikrorajonų, sustoti Tilžės gatvėje, ties Purienų gatve, įrengta bemaž prieš 15 metų. Pašnekovui kyla klausimas, kodėl atsisakoma įrengti stotelę kitoje kelio pusėje, kaip kad įprastai tai daroma?

Kol valdininkai neįsiklauso į gyventojų prašymus, pastarieji miesto maršrutinių autobusų teikiama pavėžėjimo paslauga gali pasinaudoti tik pasiekę artimiausias stoteles, nutolusias nuo minėto mikrorajono 300–700 metrų. Tokie atstumai automobilių nevairuojantiems garbaus amžiaus gyventojams sunkiai įveikiami.

Kategoriškas „ne“

V. Jasaitis raštišku prašymu padėti Šiaulių miesto atokaus mikrorajono gyventojams kreipėsi į tuometinį Seimo narį Valerijų Simuliką ir į Šiaulių miesto merą Artūrą Visocką.

Šiaulių miesto savivaldybės administracijos V. Simulikui adresuotame rašte, kurį pasirašė administracijos direktorius Antanas Bartulis, išdėstyta, jog gyventojų prašymą dėl komplikuoto susisiekimo apsvarsčiusi Miesto keleivinio kelių transporto komisija konstatavo, kad „šiuo metu prie Tilžės gatvės atkarpos tarp Purienų ir Krantinės gatvių miesto teritorija yra mažai urbanizuota, taip pat galimoje stotelės vietoje turi būti įrengta įvaža sustoti autobusams, kas šiuo metu dėl įrengto pėsčiųjų ir dviračių tako yra techniškai neįmanoma“.

Po kreipimosi į Šiaulių miesto merą Artūrą Visocką gautas atsakymas, kad „dėl galimos autobusų stotelės įrengimo bus sprendžiama rekonstruojant Tilžės gatvės atkarpą tarp Purienų ir Krantinės gatvių“. Šiuo metu, rašoma mero ranka V. Jasaičiui pasirašytame atsakyme, tokia rekonstrukcija nenumatyta, todėl ir dėl sustojimo įrengimo finansavimo nesprendžiama.

Autobusų stotelės įrengimą kelių šimtų gyventojų vardu inicijuojantis šiaulietis įsitikinęs, kad vietos sustojimui ties Purienų gatve įrengti yra, ir esą visiškai pakaktų vietos net valdininkų minimam autobusų įvažiavimui. Esmė, anot V. Jasaičio, nenoras padėti žmonėms.

Nusivylęs gyventojas sustoti neketina – žada kreiptis į aukštesnes institucijas ir tikisi būti išgirstas.