Gyventojai tapo įkaitais

Gyventojai tapo įkaitais

Gyventojai tapo įkaitais

Šiaulių Tilžės gatvės namo 26 žmonės jau šeši mėnesiai neviltyje. Dėl pradėto ikiteisminio tyrimo, namo renovacija sustabdyta dar trims mėnesiams.

Petras BALČIŪNAS

petras@skrastas.lt

Nei skustas, nei luptas

Namo gyventoja Emilija Leviškienė sako, kad gyventojai nežino, kas bus? „Renovacijos kaina didžiulė, apie pusantro milijono litų. Artėja žiema, o niekas nepadaryta — tik viena siena, ir tai nebaigta — vatos nuo vėtrų laksto. Mes esame beviltiškoje padėtyje“, — sako Emilija.

Viena namo siena padengta apšiltinimo vata. Vėtros ir lietūs vatą jau plėšia, nes statybininkai nesuspėjo apdengti plokštėmis. Kitos namo sienos sugręžiotos, ir gyventojai žiemą bijo šalčio.

Namo gyventojas, bendrijos valdybos narys Algimantas Puklevičius pasakoja, kad vaikšto į prokuratūrą, klausinėja, ką daryti, bet atsakymo negauna. „Bus tragedija“, — sako Algimantas. Jo žodžiais, gresia valstybės paramos netekimas, nes namo renovaciją reikia baigti iki metų pabaigos. Gyventojus baugina ir banko palūkanos.

Sustabdyta renovuotojų veikla

Šiaulių miesto apylinkės teismo 2010 metų vasario 9 dienos nutartimi sustabdyta UAB „Sanda“ teisė užsiimti tam tikra veikla ir atlikti daugiabučio namo Tilžės 26 modernizavimo darbus. Vasario 10 dieną šio namo bendrija gavo Specialiųjų tyrimų tarnybos pranešimą, kad, teismo nutartimi, trims mėnesiams sustabdomi vykstantys namo modernizavimo darbai. Neseniai darbų sustabdymo terminas pratęstas dar trims mėnesiams.

Šiaulių miesto apygardos prokuratūros atstovas spaudai Martynas Povilaitis „Šiaulių kraštui“ paaiškino, kad buvo pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl galimo piktnaudžiavimo tarnybine padėtimi, tiriama, ar renovacijos konkursas laimėtas skaidriai.

Konkurse namui renovuoti dalyvavo 5 bendrovės. Jų pasiūlymus vertino UAB „Projektų rengimo centras“. Jis pateikė išvadą, kad už mažiausią kainą modernizavimo darbus sutiko atlikti UAB “Meba“. Bet šios bendrovės pasiūlymą Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra atmetė, nes esą neatitiko visų pirkimo dokumentuose nustatytų reikalavimų.

Bendrovė „Sanda“ buvo antroji pagal pasiūlytą kainą. Ji ir buvo patvirtinta.

Agentūra siūlo nutraukti sutartį

Gyventojai įsibaiminę, kad pagal sutartį su Būsto ir urbanistinės plėtros agentūra, jeigu darbai nevyksta tris mėnesius, parama nutraukiama. Ką gyventojams daryti?

Būsto ir urbanistinės plėtros agentūros viešųjų ryšių specialistas Einaras Burkšas atsakė, jog Tilžės gatvės namo 26 gyventojams buvo siūlomi variantai, kaip išeiti iš susidariusios padėties: „Agentūra ne tik kad pritarė sutarties nutraukimui su UAB “Sanda“, tačiau dar ir rekomendavo gyventojams tiksliai nustatyti ir įvertinti atliktus darbus ir tik už atliktus darbus sumokėti. Tuomet skelbti naują darbų rangos konkursą“. Pranešama, kad agentūra leido koreguoti projekto įgyvendinimo terminus, todėl baimintis nereikėtų.

Bendrovės „Sanda“ vadovas Alvydas Rekašius teigė, kad bendrovė nemato reikalo nutraukti sutartį su šio namo bendrija, nes nemato jokios savo kaltės. Namas dabar bendrovei yra skolingas apie 100 tūkstančių litų.

Dvi namo sienos, apie 800 kvadratinių metrų yra apdengtos tik šiltinimo vata, bet ji liko neuždengta specialiomis plokštėmis. Kitos namo sienos išgręžiotos ir įstatyti vatos laikikliai. Gyventojai nesutika, kad drėkstanti ir plyštanti vata būtų palikta. Ją teks nuimti ir kloti kitą, o tai bus nuostoliai.

NEVILTIS: Namo gyventojai yra pasimetę, nes pradėta renovacija įstrigo.

VATA: Namo šiltinimo vatos nespėta uždengti.

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.