Gyventojai sukilo prieš konteinerių aikštelę po jų langais

Gintarės DAKNYTĖS nuotr.
Kažin ar sprendimus priimantiems valdininkams patiktų gyventi tokioje kaimynystėje.
Prieš porą mėnesių Šiaulių meras Artūras Visockas pasidžiaugė savo daugiabučio namo kieme pastatytais pusiau požeminiais atliekų konteineriais. V. Grinkevičiaus gatvės 18 namo kieme neseniai pastatyti tokie konteineriai sukėlė gyventojams ne džiaugsmą, o pasipiktinimą, ir sugadino gražiausias metų šventes.

Konteinerių aikštelė įrenginėjama šio namo kieme esančioje automobilių stovėjimo aikštelėje tiesiai prieš devynaukščio namo gyventojų langus. Pamatę tokią situaciją žmonės ėmė ieškoti galimybių stabdyti tokią savivalę, tačiau įveikti Savivaldybės valdišką požiūrį nebus paprasta.

Namo bendrijos pirmininkė Sondra Guokienė pasakojo, kad gyventojai visuomet puoselėjo aplinką. Žmonės iškėlė vaikų žaidimų aikštelę į mažiesiems patogesnę ir saugesnę vietą, o jos vietoje išsiasfaltavo kiemą, įrengė automobilių stovėjimo aikštelę. 50 procentų aikštelės įrengimo kaštų dengė gyventojai savo lėšomis.

„Dabar nieko neatsiklausę pokšt ir pačiame viduryje ėmė ir pastatė konteinerius. Skambinau į Savivaldybę, sako – kitos vietos nėra“, – piktinosi bendrijos pirmininkė.

Pasiūlytos kitos vietos Savivaldybei netinka. Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus vedėja Eglė Bružienė pranešė, kad kitos vietos netinka dėl požeminių tinklų arba atstumų. Šia aikštele naudosis ir V. Grinkevičiaus gatvės 16 namo gyventojai, iškėlus konteinerius toliau, jiems pasidaro per didelis atstumas iki konteinerių, o jis turi būti ne didesnis nei 150 metrų.

„Atsižvelgiant į nurodytus reikalavimus, pusiau požeminių konteinerių aikštelę prie daugiabučio namo V. Grinkevičiaus g. 18, Šiauliai, galima įrengti tik suprojektuotoje vietoje, todėl vieta nebus keičiama“, – rašoma E. Bružienės atsakyme.

Namo gyventojai su tokia pozicija nesutinka.

„Mes surinkome parašus. Mano 108 butų namo 95 gyventojai pasirašė per vieną vakarą. Tiesiog kitų nebuvo namuose. Visi nori, kad ši aikštelė būtų iškelta. Mums sugadintos šventės. Gruodžio pradžioje jau norėjome puoštis šventėms. Vasarą planavau ten dar pastatyti suoliuką, įrengti modernų dviračių stovą. Mes gražiname aplinką, sodiname gėles“, – pasakojo bendrijos pirmininkė, apgailestaudama dėl tokio namo gyventojų ignoravimo.

Ji įsitikinusi, kad keturiais konteineriais ši aikštelė nesibaigs. Jau atvežė dar vieną konteinerį maisto atliekoms kaupti. Galbūt atveš dar tekstilės atliekų didžiulį konteinerį. Nuo daugiabučio namo sienos konteineriai stovės vos už 10 metrų. Tai yra riba, iki kurios gali prie namo stovėti konteineris, bet, anot gyventojų, tai praktiškai yra po jų langais. Žmonės baiminasi atliekų kvapo, vabzdžių. Tokioje vietoje nesaugu namo gyventojams, ypač vaikams, vyks ir tokių konteinerių ištuštinimas.

S. Guokienė tikino, kad gyventojai nenusileis. Bendrija žada kreiptis į ginčų komisiją, o jei prireiks – ir į teismą.

„Nenormalu, kad taip nesiskaito su žmonėmis. Dabar dėl žaliųjų atliekų gavau iš Savivaldybės ir įstatymo išrašą, ir paaiškinimą, kur pasiimti tas dėžutes. Viską pranešė. O dėl tų įkasamų konteinerių nebuvo jokios žinios. Gruodžio 5 dieną paskelbė Savivaldybės interneto puslapyje, o 14 dieną konteineriai jau buvo įkasti. Siaubas kažkoks. Bandysime kovoti“, – sakė bendrijos pirmininkė.

Su panašia situacija buvo susidūrusi ir namo Gegužių gatvėje bendrija. Savivaldybė taip pat rašė raštus, kad kitos vietos konteinerių aikštelei įrengti nėra. Bendrija kreipėsi į Administracinį teismą, o tada Savivaldybė pasiūlė taikos sutartį ir surado kitą vietą konteinerių aikštelei.