Gyventojai prašo gelbėti nuo Sosnovskio barščių ir seniūno sklypą

Gyventojai prašo gelbėti nuo Sosnovskio barščių ir seniūno sklypą

„Šiau­lių kraš­tas“ – Kur­šė­nuo­se

Gy­ven­to­jai pra­šo gel­bė­ti nuo Sos­novs­kio barš­čių ir se­niū­no skly­pą

Po to, kai su „Šiau­lių kraš­to“ pa­gal­ba ope­ra­ty­viai bu­vo nu­šie­nau­ta Kur­šė­nų au­to­bu­sų sto­tis, vals­ty­bi­nės že­mės plo­tas prie Ven­tos, kur­šė­niš­kiai ir to­liau mi­na re­dak­ci­jos slenks­tį dėl ap­žė­lu­sių, ne­tvar­ko­mų mies­to vie­tų.

Ri­ta ŽA­DEI­KY­TĖ

rita@skrastas.lt

Ža­ba­rų kups­tas vir­to šiukš­ly­nu

Į „Šiau­lių kraš­to“ Kur­šė­nų re­dak­ci­ją užė­ju­si kur­šė­nie­tė Re­gi­na sa­kė pa­var­gu­si ko­vo­ti – pa­čia­me Kur­šė­nų mies­to cent­re, prie bu­vu­sio „Te­le­ko­mo“ pa­sta­to, iš­kirs­ti krū­mai su­krau­ti į kups­tą jau spė­jo su­džiū­ti, bet nie­kas neiš­ve­ža.

„Ža­ba­rų ir šiukš­lių kups­tas dar au­gi­na­mas – ant vir­šaus pri­pil­ta nu­pjau­tos žo­lės. Ap­lin­kui pil­na šiukš­lių. Juk aiš­ku, kad šiukš­lė trau­kia šiukš­lę, kaip mag­ne­tas“, – pik­ti­no­si kur­šė­nie­tė.

Ji sa­kė jau įky­rė­ju­si Kur­šė­nų se­niū­nui Vy­tau­tui Ged­mon­tui, nes vis pra­šo mies­te tvar­kos.

„Aš jiems tie­siai sa­kiau, jei­gu dar­bi­nin­kams da­vė­te kir­vį iš­kirs­ti krū­mus, tai duo­ki­te ir grėb­lį, kad su­grėb­tų“, – mano kur­šė­niš­kė.

Sos­novs­kio barš­čiai ir us­nys su­pa ir se­niū­no skly­pą

Į re­dak­ci­ją krei­pė­si ir Mai­ro­nio gat­vės, esan­čios Pa­ven­čiuo­se, gy­ven­to­jai: „Us­nių pū­kai jau į kam­ba­rius skren­da“.

Mai­ro­nio gat­vė ri­bo­ja­si su te­ri­to­ri­ja, ku­rio­je su­for­muo­ta ne­ma­žai skly­pų, jiems įreng­tos ko­mu­ni­ka­ci­jos, gat­vės, įva­žia­vi­mai į skly­pus, bet sta­ty­bos vyks­ta vos ke­liuo­se skly­puo­se. Ki­ti – sken­di aukš­to­se pikt­žo­lė­se.

Mai­ro­nio gat­vės gy­ven­to­jai ne­links­mai juo­ka­vo, kad bai­siu pikt­žo­ly­nu yra pa­vers­ta te­ri­to­ri­ja, ku­rio­je gat­vės pa­va­din­tos gar­bių kur­šė­niš­kių, su Kur­šė­nais su­si­ju­sių žmo­nių var­dais. Us­ny­ne yra ir Sta­sio Ang­lic­kio, ir le­gen­di­nės ak­to­rės, gi­mu­sios Kur­šė­nuo­se, Ka­zi­mie­ros Ky­man­tai­tės, ir ne­prik­lau­so­mos Lie­tu­vos va­do­vė­lių au­to­riaus Jur­gio Amb­raš­kos var­du pa­va­din­tos gat­vės.

Pro aukš­tas pikt­žo­les tik pa­si­stie­bus įžiū­rė­si Kur­šė­nų pa­no­ra­mą su rau­do­nuo­jan­čiu baž­ny­čios bokš­tu.

„Skly­pai pri­va­tūs, bet tai juk mies­to te­ri­to­ri­ja. Taip ap­si­leis­ti, kad jau krū­mai ge­ro­kai paū­gė­ję“, – pik­ti­no­si to­kia kai­my­nys­te Mai­ro­nio gat­vės gy­ven­to­jai.

Vie­no­je vie­to­je išau­gu­si ir Sos­novs­kio barš­čių gi­rai­tė, uži­man­ti ke­lias­de­šim­ties arų plo­tą. Sėk­los bran­di­na­mos ir sė­ja­mos pla­čiau po ra­jo­ną. O prie pat Sos­novs­kio barš­čių gi­rai­tės, sa­kė re­dak­ci­jai vie­ti­niai žmo­nės, – Kur­šė­nų se­niū­no Vy­tau­to Ged­mon­to skly­pas.

„Anks­čiau se­niū­nas pa­ts jį šie­nau­da­vo, bet da­bar lyg ir iš­nuo­mo­tas, žmo­nės au­gi­na bul­ves“, – ro­dė į skly­pą Mai­ro­nio gat­vės gy­ven­to­jai.

Gal pa­sek­ti Šiau­lių pa­vyz­džiu?

Šiau­lių mies­to sa­vi­val­dy­bės te­ri­to­ri­jo­je šie­met nu­spręs­ta ne tik nu­sta­ty­ti žy­miai di­des­nį že­mės mo­kes­tį ne­si­tvar­kan­čių skly­pų sa­vi­nin­kams, bet ir nu­ta­rė su ran­go­vų, tvar­kan­čių mies­tą, pa­gal­ba nu­šie­nau­ti ap­leis­tus plo­tus, o są­skai­tas už dar­bą pa­teik­ti ap­leis­tų skly­pų sa­vi­nin­kams.

„Šiau­liai ga­li su­tvar­ky­ti pri­va­čius ša­bakš­ty­nus, gal ir Kur­šė­nuo­se bū­tų ga­li­ma tą pa­tį pri­tai­ky­ti. Juk gė­da ir bė­da au­gin­ti to­kius kem­sy­nus“, – svars­tė Mai­ro­nio gat­vės gy­ven­to­jai.

KO­MEN­TA­RAS

Se­niū­nas prieš Sos­novs­kio barš­čius – be­jė­gis?

„Šiau­lių kraš­tas“ iš­dės­tė gy­ven­to­jų skun­dus dėl ne­tvar­kos Kur­šė­nų mies­to se­niū­nui Vy­tau­tui GED­MON­TUI. Jis paaiš­ki­no si­tua­ci­ją:

– Ačiū, kad tar­pi­nin­kau­ja­te. Džiau­giuo­si, kad per žur­na­lis­tus gy­ven­to­jai ma­ne in­for­muo­ja.

Prie „Te­le­ko­mo“ su­tvar­ky­sim. O dėl Pa­ven­čių skly­pų...Ma­no skly­pe tik­rai Sos­novs­kio barš­čių nė­ra, ten bul­vės au­ga. Vi­si mi­nė­ti skly­pai yra iš­da­ly­ti pri­va­ti­nin­kams. Pa­gal esa­mą tvar­ką ap­leis­ti pri­va­tūs skly­pai iki rugp­jū­čio tu­ri bū­ti su­skai­čiuo­ti ir pa­teik­ti są­ra­šai, nes už tuos skly­pus sa­vi­nin­kai tu­rės žy­miai dau­giau mo­kė­ti že­mės mo­kes­čio.

Tai nau­ja tvar­ka ir šis me­cha­niz­mas šie­met jau pil­nai pra­dės veik­ti. To­je te­ri­to­ri­jo­je tik ke­lios sta­ty­bos vyks­ta. Pa­ban­dy­siu pa­kal­bin­ti pri­va­čių skly­pų sa­vi­nin­kus, o pa­tys tik­rai ne­ga­li­me šie­nau­ti. Mū­sų pa­tvir­tin­ta tvar­ka – ki­to­kia, mes ga­li­me tik mo­kes­tį di­des­nį pa­skir­ti. O kas čia by­li­nė­sis, kai nu­šie­nau­si pri­va­tų skly­pą, kaip lį­si į pri­va­tų skly­pą?

Au­to­rės nuo­tr.

Se­niū­no skly­pe au­ga bul­vės, o ša­lia skly­po – Sos­novs­kio barš­čiai.

Sos­novs­kio barš­čiai, že­lian­tys ša­lia na­mų – itin pa­vo­jin­gas au­ga­las.

Us­nys gar­bių su Kur­šė­nais su­si­ju­sių žmo­nių var­dais pa­va­din­to­se gat­vė­se to­kio ūgio, kad rei­kia pa­si­stieb­ti no­rint nuo Pa­ven­čių pa­ma­ty­ti Kur­šė­nų pa­no­ra­mą.

Nu­kirs­ti krū­mai vir­to šiukš­ly­nu pa­čia­me Kur­šė­nų mies­to cent­re.

Re­dak­ci­jos ar­chy­vo nuo­tr.

Kur­šė­nų se­niū­nas Vy­tau­tas Ged­mon­tas už ap­leis­tus skly­pus sa­vi­nin­kams ža­da tik di­des­nį mo­kes­tį, bet ne tvar­ką.