Gyventojai pastatė naują lieptelį per upelį

Dovydo PETKAUS nuotr.
Talkšos miško prieglobstyje – vietos gyventojų pastatytas naujas lieptelis per upelį.
Šiauliečių pamėgta vieta – Salduvės ir Talkšos miško parkai – šį pavasarį kai kurių miesto gyventojų buvo pažinta pirmą kartą, kiti tuos pačius takus ir vietas atrado iš naujo. Dėl įvesto karantino šalyje šis parkas tapo kaip niekad mėgstama ir populiaria gamtos vieta Šiauliuose.

Nuo 2003 metų miestiečiai čia gali džiaugtis įrengtu 5 kilometrų ilgio Talkšos ekologiniu taku, kurį sudaro 23 stotelės. Jose pastatyti informaciniai stendai ir stulpai, suoliukai, tiltelis per upelį ir kiti įrenginiai. Metams bėgant laikui nepavaldūs įrenginiai yra, jų būklė prastėja. Viena iš tokių vietų – nedidelis tiltelis per upelį.

Šią vasarą iniciatyvūs vietos gyventojai nusprendė savo pajėgomis ir lėšomis atnaujinti tiltelį bei atstatyti upelio krantus. Talkšos miško parko iniciatyvinė grupė, kurią sudarė Šiaulių miesto bei Ginkūnų gyventojai, verslininkai bei Šiaulių miesto savivaldybės atstovai, padarė naują tvirtų, kokybiškų medžiagų tiltelį. Entuziastai, panaudodami natūralias medžiagas – akmenį, velėną, smėlį, juodžemį – atstatė upelio krantus. Tai jau antras toks jungtinis projektas.

Iniciatyvinė grupė tikisi, kad ilgaamžiškumą užtikrinančios medžiagos leis dar ilgai džiaugtis nauju tilteliu, o miesto ir rajono gyventojai naudosis juos tvarkingai ir atsakingai. Entuziastai bus laimingi, jei iniciatyva neliks nepastebėta vietos gyventojų ir svečių, o parkas taps dar geriau pritaikytas turizmui, sportui bei laisvalaikiui. Tikimasi, kad šie projektai turės tęstinumą ateityje.