Gimnazistė S. Šalkauskio metus pavertė žygio kilometrais

Artūro STAPONKAUS nuotr.
S. Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė leisis į 137 kilometrų žygį pėsčiomis, siekdama įprasminti S. Šalkauskio 137 metų sukaktį.
Kovo 22 dieną Šiaulių Stasio Šalkauskio gimnazijos abiturientė Miglė Jankutė kils į 137 kilometrų žygį iš Šiaulių į Kauną pėsčiomis. Pasirinktas toks atstumas, siekiant įprasminti profesoriaus Stasio Šalkauskio 137 metų sukaktį.

Ypatinga žygio prasmė

Gimnazijos direktorė Loreta Tamulaitienė džiaugėsi abiturientės pasiryžimu ir pabrėžė, kad kartu taip bus paminėta ir šios gimnazijos 85 metų sukaktis.

„Profesorius S. Šalkauskis mūsų gimnazijoje yra kasdienybė, o jo filosofija yra ugdymo pamatas. Jis iškėlė svarbias keturias principines ugdymo dedamąsias: ugdyti jauno žmogaus kūną, protą, sielą ir kūrybiškumą. Tai ir yra visuminio ugdymo esmė“, – pabrėžė direktorė.

Ji akcentavo, kad Miglė sulaukė didžiulio bendramokslių palaikymo. Anot L. Tamulaitienės, gražesnį akcentą baigiant mokyklą sunku ir sugalvoti.

Penkių dienų žygis į Kauną

Trečiadienį Miglė savo kelionę pradės iš S. Šalkauskio gimnazijos. Tą dieną ji keliaus iki Tytuvėnų (Kelmės rajonas), kitą dieną – iki Betygalos (Raseinių rajonas), o trečią dieną stabtelės Ariogaloje (Raseinių rajonas) – S. Šalkauskio gimtinėje. Ten moksleivė susitiks su Ariogalos gimnazijos mokiniais, pristatys savo idėją, skatinančią jaunų žmonių pilietiškumą ir aktyvumą. Tada jau bus įveikusi savo žygio pusiaukelę.

Toliau Miglė pradės antrą kelionės etapą – žygiuos į Kauną, nešdama savo gimnazijos vėliavą. Kelionės tikslas – Vytauto Didžiojo universitetas, kurio paskutiniuoju rektoriumi tarpukariu ir buvo S. Šalkauskis. Šį tikslą planuoja pasiekti sekmadienį.

„Pasirinkau eiti pėsčiomis, nes mėgstu vaikščioti didelius atstumus, toks žygis labiausiai atitinka mane“, – sakė gimnazistė.

Mergina į kelią išeis viena. Bendraklasiai pasiruošę padėti, tačiau kartu nekeliaus, nes žygis vyks pamokų metu. Nebent kokią atkarpą draugai prisijungs.

Miglė sakė, kad daiktai jau sudėti: atsarginiai rūbai, vanduo, medicininės priemonės, maisto atsargos ir kiti būtiniausi daiktai.

Gimnazistė pasakojo, kad su Šaulių sąjungos bendruomene yra įveikusi 42 kilometrų atstumą, viena yra nužygiavusi ir 50 kilometrų, tačiau į penkių dienų žygį leidosi pirmą kartą. Daugiausiai per dieną įveiks 34 kilometrus. Planuoja, kad kasdien žygiuos su pertraukėlėmis po 8 valandas. Nuo Betygalos iki Ariogalos užtruks trumpiausiai – įveikti reikės apie 13 kilometrų.

Gimnazistė nesijaudina dėl praleistų pamokų. Sakė, kad su mokytojais viskas suderinta, atsiskaitymų grafikas sudarytas.

Gimnazijos direktorė L. Tamulaitienė tikino dėl Miglės esanti rami. Nors žygio dalis vyks pamokų metu, ši moksleivė yra ypač atsakinga, geba planuoti savo laiką. Jos patirtis Šaulių sąjungoje, tarnystės projektuose kelia ja didžiulį pasitikėjimą.