Geležinkelio ir autobusų stotys – po vienu stogu

Artūro STAPONKAUS nuotr.
Po poros metų Šiaulių geležinkelio stotyje gali įsikurti ir miesto autobusų stotis.

Praėjusią savaitę įvyko Šiaulių miesto savivaldybės vadovų, „Lietuvos geležinkelio“ grupės, „Busturo“ atstovų susitikimas, kuriame aptarta galimybė Šiaulių autobusų stotį integruoti į geležinkelio stotį.

Administracijos direktorius Antanas Bartulis aiškino, kad tokia idėja kilo dar prieš porą metų, kai Savivaldybės bendrovė „Busturas“ skundėsi, kad prekybos centre „Saulės miestas“ įrengta autobusų stotis generuoja įmonei didelius nuostolius dėl nesubalansuotos nuomos sutarties.

Direktorius įsitikinęs, kad artimiausiu metu reikėtų nukreipti daugiau miesto maršrutų pro geležinkelio stotį. O perkėlus ten ir autobusų stotį, patogiau jaustųsi ir rajono gyventojai, atvykę į Šiaulius priemiestiniais autobusais ir dabar turintys nužingsniuoti iki geležinkelio stoties.

„Matome, kad toks projektas įmanomas. Yra pastatai, erdvės, tik reikia sutvarkyti stovėjimo aikšteles. Tai nebūtų ženklios investicijos. Susitikime sutarta, kad Savivaldybėje bus koordinuojamas tokios darbo grupės sudarymas, paruošta Savivaldybės ir geležinkelių įmonės bendradarbiavimo sutartis, kuri bus pristatyta politikams, kad kai ateis investicijų etapas, jie palaimintų sutarties pasirašymą. Tada atsiras pareiga tą projektą įgyvendinti“, – aiškino A. Bartulis.

Darbo grupė taip pat parengs techninę specifikaciją projektavimo darbams pirkti. Bus aptarta, kaip išnaudoti esamą infrastruktūrą, įrengti autobusų peroną, miesto autobusų stoteles.

Autobusų stoties patalpos „Saulės mieste“ išnuomotos 99 metams, o keleivių vežėjai įsikūrė joje prieš 14 metų. Anot Savivaldybės administracijos vadovo, įgyvendinus projektą ir sujungus miesto stotis, nuomos sutartis su „Saulės miestu“ bus nutraukta. Jis sakė turįs žinių, kad prekybos centras tą vietą įveiklintų kitoms savo reikmėms, konfliktas nekiltų.

Ar teks nuomoti patalpas ir iš „Lietuvos geležinkelių“, A. Bartulis dar nežino, tai priklausys nuo to, kaip partneriai susitars. Jis pabrėžė, kad ten įsikurtų ir kitos paslaugos – „Busturo“ siuntų tarnyba, Turizmo informacijos centro padalinys, kavinė.

Geležinkelių bendrovė skelbia, kad norėtų, jog abi Šiaulių stotys po vienu stogu įsikurtų 2022 metais.