Gauta informacijos apie saviizoliacijos pažeidimus

ELTA nuotr.

Šiaulių apskrities policija šiandien sulaukė sunerimusio šiauliečio pranešimo apie galimai koronavirusu sergančio ir iš Respublikinės Šiaulių ligoninės vakar gydytis namuose išleisto asmens saviizoliacijos pažeidimus.

Policijai skambinęs šiaulietis pranešė pastebėjęs, kaip trečiadienį specialią aprangą vilkintys greitosios pagalbos medikai į namus (žmogus policijai nurodė ir adresą) pargabeno neseniai iš Didžiosios Britanijos sugrįžusį asmenį. Pranešėjas įtarė, kad jis galėtų būti tas pats, kuriam trečiadienį buvo diagnozuota pavojinga infekcija, tačiau jis dėl geros sveikatos būklės išleistas gydytis namuose.

Vakare tas pats greitosios parvežtas vyras, anot skambinančiojo, kieme vedžiojo šunį.

Šiaulių apskrities policijos atstovė Gailutė Smagriūnienė „Šiaulių kraštui“ pranešė, kad jiems duomenys apie infekuotus, taip pat apie izoliuotis privalančius asmenis nėra teikiami – laikomasi duomenų apsaugos. Tad policijos veiksmai, vykdant tokių asmenų kontrolę, kol kas nėra aiškūs. Konkrečių paaiškinimų, ką tokiu atveju daryti, buvo kreiptasi į sveikatos ministrą Aurelijų Verygą.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šiaulių departamentas patikino, jog duomenų apie saviizoliacijos nesilaikantį asmenį neturi, jiems tokį pranešimą perdavusi tik policija.

Jei tokios informacijos Nacionalinio visuomenės sveikatos centras gautų su konkrečiais įrodymais, tuomet būtų informuota policija ir pažeidėjui grėstų atsakomybė.

Pranešimų apie užsienio grįžusius, tačiau privalomos saviizoliacijos nesilaikančius asmenis Nacionalinio visuomenės sveikatos centras kas dieną sulaukia dešimtimis.