Gatvės muzikos diena – kitokia

Luko ALUZO nuotr.
Orkestras „Romuva“ atlieka klasikinio ir šiuolaikinio džiazo kompozicijų, o kartais jas papildo choreografiniais sumanymais.
Šeštadienį Šiauliuose praūžė gatvės muzikos diena. Įprastai vykdavusi gegužę, dėl koronaviruso ji organizuota liepą. Vilniaus pėsčiųjų gatvė, ankstesniais metais buvusi muzikantų lopšiu, dabar jų sukvietė nedaug – pusė bulvaro rekonstruojama.

 

Nuolatiniai dalyviai

12 valanda pačiame Šiaulių miesto centre, tačiau pirmas įspūdis – įdomus. Žmonių bulvare lyg ir yra, tačiau tokioms dienoms įprasto muzikinio šurmulio trūksta.

Nužingsniuoju iki Šiaulių turizmo informacijos centro – čia groja džiazo orkestras „Romuva“. Kolektyvas groja klasikinio ir šiuolaikinio džiazo kūrinius, aranžuotes. Bulvare skamba Glenn Millerio išpopuliarintas kūrinys „In the mood“, Maynardo Fergussono „Birdland“ bei kiti.

Tokia muzika, kaip sako orkestro vadovas Romualdas Žukauskas, džiugina ir orkestrantus, ir klausytojus.

„Romuva“ nuo 2012-ųjų, kai susibūrė, nėra praleidusi nė vienos gatvės muzikos dienos. Kas taip vilioja groti miesto centre?

„Laisvumo daugiau. Mes dar grojam tokią neakademinę muziką, tai visai smagu“, – teigia R. Žukauskas.

Vadovas prasitaria, kad, nors ir vasara, daugiau poilsio „Romuvai“ nebus. Trečiadienį prasidės orkestro stovykla, penktadienį laukia koncertas Panevėžyje. Reiks groti ir rugpjūtį, o rugsėjį laukia bigbendų festivalis.

Po valandos grojimo „Romuva“ eina pailsėti, tad tenka žvalgytis į kitas bulvaro vietas. Palyginti su ankstesnėmis gatvės muzikos dienomis, šiemet Vilniaus gatvė tikrai gerokai ramesnė – vos vienas kitas muzikantas, viena kita grupė.

Atvyko iš Mažeikių

Prie Radijo ir televizijos muziejaus dėmesį patraukia skambančios ir lietuvių, ir latvių liaudies dainos. Čia muzikuoja bendras Ežerės (Latvija) ir Mažeikių krašto kapelų jungtinis kolektyvas „Kaimynai“.

„Skiria mus tik Vadaksties upė. Mes grojam, repetuojam vieni pas kitus, ir pamanėm, kad atėjo laikas tokią kapelą padaryt“, – sako kolektyvo vadovė Regina Stonkuvienė.

Repeticijose latviai mokėsi lietuviškų dainų, o lietuviai – latviškų, ir dabar šiauliečiams surengiamas bendras pasirodymas.

Kaip nutiko, kad mažeikiškiai su kolegomis iš Latvijos pakoncertuoti važiavo net 80 kilometrų?

„Mes norėjom Mažeikiuose – kaip visada. Atsivežti savo draugus ir pakoncertuoti gatvėje. Deja, Mažeikiai šiais metais nedaro. Nukreipė mus į Joniškį – Jonišky irgi nepavyko. Tai sakom: jeigu taip pasiryžom – važiuojam iki galo. Atvažiavom į Šiaulius ir patys nustebom, kaip mes tokie entuziastai esam“, – atsako „Kaimynų“ vadovė.

Šis pasirodymas Šiauliuose ne pirmas – 2014-aisiais gatvės muzikos dienoje grojo R. Stonkuvienės vadovaujama Mažeikių krašto kapela „Tėviškė“.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.