Gatvės ir šaligatviai valomi nuo sniego pagal lygius

Redakcijos archyvo nuotr.

Iškritus pirmam sniegui gyventojai ir vėl stebi, kaip valomos miesto gatvės. Šiaulių miesto savivaldybės administracijos (ŠMSA) Miesto ūkio ir aplinkos skyriaus Aplinkosaugos ir miesto tvarkymo poskyrio vedėja Toma Vilutienė spaudos konferencijoje pasakojo, kaip mieste valomos gatvės ir šaligatviai.

Miesto gatves valo ir prižiūri UAB „Ecoservice projektai“. Pirmiausia valomi pirmo lygio šaligatviai, kuriems priklauso Aušros alėja, Aušros takas, Vilniaus gatvės pėsčiųjų bulvaras, Vasario 16-osios gatvė, Dainų pėsčiųjų takas. Kitų gatvių šaligatviai yra antro lygio. Prioritetas taikomas priėjimams prie pėsčiųjų perėjų.

Poskyrio vedėja aiškino, jei snigo nuo 7 iki 19 valandos ir dar sninga toliau, ant pirmo lygio šaligatvių gali susidaryti ne didesnė nei 3 centimetrų sniego danga, o ant antro lygio – ne didesnė kaip 5 centimetrų. Valymą rangovai turi pradėti nedelsiant ir užbaigti ne vėliau nei per 6 valandas.

Jei sninga kitu metu, šaligatviai turi būti nuvalyti iki 7–8 valandos darbo dienomis ir iki 9–10 valandos savaitgaliais bei švenčių dienomis.

Esant lijundrai ar slidžiai dangai pirmo lygio šaligatviai turi būti pabarstyti per valandą, antro – per tris.

Šiauliuose prižiūrimi 285 kilometrai gatvių, kurios suskirstytos į keturis lygius.

Pirmo lygio gatvės – Tilžės, Pramonės, Baltų, Architektų, kitos gatvės, kuriose eismo sąlygos turi būti geros, o valoma nuolat. Jas nuvalyti įmonė turi per 5 valandas pasibaigus snygiui.

Antro intensyvumo lygio grupės gatvių yra daugiausia. Čia gatvių prižiūrėtojams suteikiamas šiek tiek ilgesnis reakcijos laikas – 6 valandos po snygio, o esant ypatingoms oro sąlygoms eismas gali nutrūkti, bet ne ilgiau nei 2 valandoms.

Trečio lygio gatvės turi būti valomos ne vėliau kaip po 8 valandų nustojus snigti. Pravažumas turi būti užtikrinamas, tačiau gatvės valomos ne nuolat.

Ketvirto lygio gatves rangovams reikia nuvalyti per 10 valandų pasibaigus snygiui, o jos barstomos tik esant poreikiui. Jose sniegas nustumdomas pagal situaciją, kad gatvės būtų išvažiuojamos.