Gatvės asfaltavimas su „uodegėle“

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Kelio tvarkymo darbai Gruzdžiuose, Vilties gatvėje, šiemet baigti. Pinigų pritrūko šimto metrų atkarpai.
Į „Šiaulių kraštą“ kreipęsi Gruzdžių miestelio (Šiaulių rajonas) Vilties gatvės gyventojai sako, galėtų džiūgauti sulaukę naujo asfalto, tačiau kyla daug klausimų. Pasirodo, minėtos gatvės kelio išasfaltuota tik dalis, paliekant labai duobėtą „uodegėlę“. Tokio pat ilgio kelio atkarpa, kokia yra minėtoji „uodegėlė“, po kelių dienų buvo išasfaltuota Karvelių kaime – kelias į čia įsikūrusias įmones.
Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktoriui Gipoldui Karkleliui Gruzdžių valdžios „šakar makar“ kelia abejonių. Jau kitą savaitę rajono vadovai žada vykti į Gruzdžius ir aiškintis.

Žmonės įtaria seniūniją

„Kaip suprasti? Vilties gatvėje iš vieno galo drėbtelėjo kelis šimtus metrų asfalto, o kitą galą paliko duobėtą. Užtat ūkininkams pagerino privažiavimą. Ranka ranką plauna?“, – piktinosi į „Šiaulių kraštą“ kreipęsis Gruzdžių gyventojas.

Žmogus sako kalbėjęsis su kaimynais – visi įtaria miestelio seniūniją nešvariais reikalais: palikti gatvę „pusiau luptą, pusiau skustą“ ir perkelti asfaltą į kitą vietą?

Seniūnė: viskas teisėta

Gruzdžių seniūnė Nijolė Bagdonavičienė, iš „Šiaulių krašto“ sužinojusi apie gruzdiškių pasipiktinimą miestelio kelius tvarkyti ne iš eilės, o „šen bei ten“, neslėpė nuostabos. Esą esmė yra tai, kad miestelio gatvės apskritai tvarkomos, o tvarkomos jos tiek, kiek tais metais seniūnijai paskiriama lėšų.

„Seniūnaičių pritarimu kiekvienais metais, kiek turim lėšų, tokią atkarpą ir padarom. Visai gatvei neužtenka, todėl padarom tik dalį“, – sakė seniūnė.

Anot jos, šiemet Vilties gatvėje už 15 196,83 euro (be PVM) sutvarkyta 260 metrų atkarpa. Dar 120-čiai šios gatvės metrų pinigų nebeužteko. Seniūnaičiai, anot N. Bagdonavičienės, susirinkę ir nusprendę, kad seniūnijos kelių priežiūrai disponuojamų pinigų likutis – 7 712,24 euro – reikalingesnis kiek didesnei nei šimto metrų ilgio atkarpai, esančiai Karvelių kaime, išasfaltuoti. Išasfaltuotoji atkarpa veda į minėtame kaime veikiančias verslo įmones – ūkininko Edo Sasnausko, Vidmanto Adomaičio, Darijaus Znuto ir kitų.

„Vilties gatvę pabaigsime kitais metais. Nematau tragedijos. Karvelių kaime taip pat yra seniūnijos kelias – 105 metrai. Dešimt metų neremontuotas tas kelias. 2008 metais buvo duobės palopytos, o dabar buvo jau baisu, užtat ir išliejom. Apsvarstė seniūnaičiai, viskas tvarkingai. Ne tai, kad noriu čia, noriu čia. Kelias iš Vilties gatvės nenusileido Karvelių kaime – viskas teisėtai. Bet realiai ir ūkininkas Sasnauskas Edas labai daug padeda“, – sakė Gruzdžių seniūnijos vadovė.

Esą verslo įmonių vadovai ne vienerius metus mynę seniūnijos slenkstį, prašydami investuoti į kelią. Tačiau kiekvienais metais, anot seniūnės, vis nukeldavę ir nukeldavę darbus.

Šiemet dėl to paties esą kilę seniūnaičių nesutarimų, diskusijų ir netgi didelis kivirčas, kol galiausiai sprendimas buvęs priimtas, pasirašytas protokolas.

Baigę numatytus Vilties gatvės asfaltavimo darbus, kelininkai, kaip ir buvo nuspręsta, persikėlė į Karvelių kaimą – po dviejų ar trijų dienų darbai ir čia buvo baigti.

„Jokios korupcijos nėra, todėl nėra ko žmonėms piktintis. Ne pirmą kartą asfaltuojame atkarpomis. Pernai Šiupyliuose padarėme 400 metrų atkarpą, Gruzdžiuose, Kaštonų gatvę irgi dalimis tvarkėme. Žmonių kalbų gali būti visokių“, – sakė N. Bagdonavičienė.

Pinigai Gruzdžių seniūnijos kelių priežiūrai 2020 metams buvo skirti iš Lietuvos kelių direkcijos fondo. Šiemet seniūnija gavo 37 719,97 euro. Už šiuos pinigus sutvarkyta Vilties gatvės atkarpa, kelio Karvelių kaime atkarpa, o dar dešimt tūkstančių eurų palikta seniūnijos kelių duobėms užtaisyti.

Ūkininkui nesuprantamas pyktis

Ūkininkas E. Sasnauskas, kurio įmonė, kaip ir kitų verslininkų, yra įsikūrusi Gruzdžių miestelio pašonėje esančiame Karvelių kaime, gyventojų pasipiktinimo nesupranta.

„Ne kažkokiam Sasnauskui ar Adomaičiui išasfaltavo. Kiek turi pinigų, tiek dalijasi. Karvelių kaime yra septynios įmonės. Tai įmonės, kurios moka mokesčius, ir mes turim teisę prašyti, kad bent kelią, pabrėžiu, ne įvažiavimą į įmones, o kelią, kuris yra seniūnijos, sutvarkytų. Bent blogiausią vietą patvarkė“, – sakė ūkininkas.

E. Sasnausko žodžiais, nesuprantama yra tai, kad Vilties gatvės gyventojai nori pirmenybės. „Kiek mūsų įmonės sumoka į biudžetą pinigų ir kiek gyventojai? Kas daugiau naudos atneša? Atsibodo tvarkytis patiems. Šiemet nebetylėjom“.

E. Sasnauskas neneigia ne sykį padėjęs seniūnijai. Tačiau verslo pagalba su sutvarkytu keliu neturinti nieko bendro: reikia kažką pavežti ar šiukšles išvežti, visada važiavo, važiuoja ir važiuos.

Šiuo metu yra tvarkomas kelias Gruzdžiai-Joniškis, kurio pašonėje – Karveliai. Ūkininkas sako, kad ta intencija ir buvo kreiptasi į seniūniją, paprašyta, kiek įmanoma, greičiau sutvarkyti seniūnijai priklausantį kelią Karvelių kaime. Baigus asfaltavimo darbus, verslininkai savo lėšomis susitvarkė kelkraščius, išpylė skaldą.

Administracijos direktorius turi abejonių

Apie Gruzdžių gyventojų pasipiktinimą informuotas Šiaulių rajono savivaldybės administracijos direktorius Gipoldas Karklelis pažadėjo situaciją panagrinėti išsamiau.

Jau kitą dieną vadovas pranešė, jog dėl to, kaip organizuoti kelių Gruzdžiuose tvarkymo darbai, jam kilę didelių abejonių.

„Abejonių yra. Viskam išsiaiškinti kitą trečiadienį, 16 valandą, kartu su meru vyksime į susitikimą su Gruzdžių seniūnaičiais ir kalbėsimės, kaip Gruzdžių seniūnijoje skirstomos lėšos ir ar tikrai į seniūnaičių nuomonę atsižvelgiama. Dabar turiu prieštaringos informacijos ir, kol neišsiaiškinsime, nenoriu sakyti, kas yra teisus. Vieną matome: konfliktinė situacija yra.“

Administracijos vadovas su meru Antanu Bezaru minėtoje išvykoje liepos 15 dieną ketina ne tik kalbėtis su Gruzdžių seniūne bei seniūnaičiais, bet ir apvažiuoti problemines Gruzdžių vietas, apžiūrėti kelius.

Komentarai

Vinculis    Ket, 2020-07-09 / 16:18
Nesmerkim. Gal tiesiog perimama tos srities aukščiausiojo patirtis.
Karina    Ket, 2020-07-09 / 18:44
Kai mokesčius mokėti, tai ūkininkai, verslininkai - pirmyn. O kad ką iš valstybės gauti, tai tada jie jau nebe žmonės patampa. Tai gal pirmiau privaloma buvo tą kelią Karvelių kaime išasfaltuoti, o tik po to Vilties gatvę asfaltuoti. Juk gyventojų sumokami mokesčiai juokingi, lyginant su tai, kiek sumoka úkininkai ir verslininkai.
Lina    Pen, 2020-07-10 / 10:55

In reply to by Karina

už samdomus darbuotojus sutinku, bet jie gauna paramą, gali plėtoti ūkius, o verslas iš to pačio katilo viskam turi užtekti, ir dar įdomu kiek ūkininkai pvz . pelno mokesčio sumoka?
Karina    Pen, 2020-07-10 / 13:44

In reply to by Lina

Ükininkai jau 15% pelno mokesčio moka, kaip ir stambios įmonės, nes mažos įmonės tik 5 % moka. O dirba jie ne 8, o 12-14 val. per parą. O ar bandėt nors kada pasinaudoti ta parama úkininkams? Jei nesi jaunasis ūkininkas, jei neturi gyvulių ir pan., tai apie paramą gali tik pasvajoti. Įlįskit į tą virtuvę vieną kartą ir atidžiau pasidomékit, o ne iš bendrų frazių żiniadklaidoje savo nuomonę susiformuokite.
Y    Tre, 2020-07-15 / 09:16

In reply to by Karina

Ka tie ukininkai sumoka? Nieko. O kiek paima. Tad nereikia cia. Seniune musa su ukininku i viena rankike, paimti uz ausu ir ismesti i gatve tegul eina dirbti pas ta ukininka
Gruzdziai     Ket, 2020-07-09 / 20:11
Gruzdžių seniūnė senai aiškų kad užsiima juodais darbeliais
Administracijos vadovui    Pen, 2020-07-10 / 06:31
pereikite šaligatviais nuo "Delikateso" link gimnazijos...Viliuosi neįsisuksite kojų. Gal ir vėl seniūnė kalta ? Kiek pinigų gauna, tiek ir tvarko. Beje , Kuršėnus skersai išilgai baigia perkasti...
Jonas    Pen, 2020-07-10 / 09:12
Pažiūrėkite Jaunimo gatvę prie daugiabučių namų ir jų kiemus. Ten net velnias koją nusisuktų. Seniūnės paaiškinimas, kad čia jai nepriklauso, ne jos teritorija , įdomu, kam priklauso ši gatvė , kokios seniūnijos mes gyventojai. Gal paaiškins ponai atvykę.
Tux    Pen, 2020-07-10 / 09:47
Man tai labiausiai patinka kai žmonės pradeda vairuoti tokias situacijas nebūdami už vairo.Kalbėti reikia tik tada kai žinome kas ir kaip yra,o ne taukšti anksčiau laiko.Nežinodami situacijos iškart visi daro išvadas,tai kelia juoka :)
Olecka    Pen, 2020-07-10 / 19:47
Valdze tik i galvoje kaip ce tu pinigu pasivokti ir isvilioti is paprastu zmoniu. Ot brudai.

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.