Galiūnai tempė šilumvežį

Galiūnai tempė šilumvežį

Galiūnai tempė šilumvežį

Geležinkelininkų sostinės, Radviliškio miesto, šventėje šalies ir užsienio galiūnai siekė išskirtinio rekordo — tempė 136 tonas sveriantį vokišką šilumvežį. Ar pavyko galiūnams pasiekti rekordą, galutinį žodį tars rekordus fiksuojanti agentūra „Factum“.

Laima AGANAUSKIENĖ

Vėlavusius galiūnus sutiko minia žmonių

Trys šalies galiūnai — Žydrūnas Savickas, Vidas Blekaitis ir Saulius Brusokas bei Islandijos galiūnas Stefan Solvi Peturson Radviliškyje turėjo pasirodyti pusę devintos vakaro, tačiau jų planus pakoregavo Ignalinoje vykusios Lietuvos galiūnų varžybos, tiesiai iš kurių svečiai skubėjo pas radviliškiečius.

Radviliškio geležinkelio stotyje jų laukė ant bėgių stovintis šilumvežis bei minia gerbėjų. Vėluojančių galiūnų gerbėjai laukė pusantros valandos. Jų neišgąsdino ir prapliupęs lietus.

Galiūnai apsunkino organizatorių planus. Geležinkelininkai iš anksto buvo suderinę traukinių eismo apribojimus 21 valandą, o praėjus suderintam laikui, traukiniai vėl važiavo visiškai šalia renginio vietos. Būtent dėl to organizatoriams teko sustiprinti apsaugą, kad būtų išvengta nelaimių.

Galiūnai pasirodė 22.10 val. Stotį ir jos prieigas supant vakaro tamsai, prasidėjo galiūnų varžytuvės. Jos buvo fiksuojamos vaizdo kamerų, kad po to jų rezultatus būtų galima perduoti rekordus fiksuojančiai agentūrai „Factum“. Galiūnų pasiektus rezultatus dinamometru — prietaisu jėgos dydžiui matuoti — fiksavo specialistai.

Stipruoliai šilumvežį tempė po tris kartus

Pirmasis prie starto linijos stojo Vidas Blekaitis. Užsidėjęs specialias apsaugas, prie kurių buvo užkabinta grandinė, sujungta su šilumvežiu „Siemens“, sportininkas kibo į ant bėgių pritvirtintas kopėčias ir pradėjo tempti lokomotyvą.

Galiūną V. Blekaitį pakeitė kolega S. Brusokas, pastarąjį — Ž. Savickas ir po jo — svečias iš Islandijos S. S. Peturson.

Pirmajame tempime geriausią rezultatą pasiekė islandas. Galiūnai juokėsi: šilumvežis traukiasi gana lengvai ir paprašė nuspausti stabdžius, kad varžytis būtų sunkiau. Tai ir buvo padaryta antrajame tempime. Jame vėl geriausiai pasirodė islandas. Trečiajame etape vyrai šilumvežį tempė nuo starto iki finišo linijos ir stengėsi tai padaryti kuo greičiau.

Aukščiausių rezultatų visi galiūnai pasiekė antruoju bandymu: Žydrūnas Savickas — 6160 N (niutonų), Vidas Blekaitis — 6057 N, Saulius Brusokas — 6137 N, Stefan Solvi Petursson — 7624 N.

Galiūnų veidais žliaugė prakaitas, o S. Brusokui po vieno tempimo prireikė dviejų vyrų pagalbos, kad galėtų į juos atsiremti ir atgauti jėgas.

Galiūnai V. Blekaitis ir Ž. Savickas pripažino: „Dvejos varžybos per vieną dieną yra jau per daug. Net dvejos per savaitę pareikalauja nemažai pastangų“.

V. Blekaičiui lokomotyvą jau teko tempti Afrikoje, o Rusijoje — lėktuvą. Ž. Savickas buvo tempęs laivą bei lėktuvą.

Visi sportininkai tikino, kad jiems nemažai jėgų pridėjo gerbėjų palaikymas. Atsidėkodami už palaikymą, sportininkai dalijo autografus. Ne vienas radviliškietis Ž. Savickui davė pasirašyti ant jo biografinės knygos „Žydrūnas Savickas — žmogus iš geležies“.

Autorės nuotr.

RUNGTIS: Galiūnas Vidas Blekaitis pirmasis pradėjo tempti 136 tonas sveriantį šilumvežį „Siemens“.

NAUJIENA: Galiūnas Žydrūnas Savickas lokomotyvą tempė pirmą kartą, nors laivą bei lėktuvą jau buvo tempęs.

AUTOGRAFAI: Islandijos galiūnas Stefan Solvi Peturson noriai dalijo autografus gerbėjams. 

PAGALBA: Galiūnui Sauliui Brusokui po vienos iš rungčių prireikė pagalbos, kad galėtų atgauti orą. 

 

STIPRUOLIS: Savo stiprybę rodo islandas Stefan Solvi Peturson.

SIRGALIAI: Pažiūrėti, kaip galbūt bus pasiektas šalies ar Gineso rekordas, susirinko minia sirgalių.

DRAUGAI: Galiūnai Vidas Blekaitis (kairėje) ir Žydrūnas Savickas (dešinėje) nebuvo panašūs į varžovus ir draugiškai bendravo tarpusavyje.

DINAMOMETRAS: Galiūnų galimi rekordai buvo fiksuojami dinamometru.

SPECIALISTAI: Galiūnų rezultatus fiksavo Vilniaus metrologijos centro specialistai Robertas Stankevičius (kairėje) ir Algis Marcinkevičius (dešinėje).

SKATINIMAS: Vidas Blekaitis prieš kiekvieną rungtį nepamiršdavo paskatinti žiūrovų sirgti už jį.