G. Nausėda: mano žiniomis, šiuo metu šalyje yra nepanaudota 75 tūkst. COVID-19 vakcinų

ELTA nuotr.
Gitanas Nausėda.

 

Aukštus skiepijimo tempus palaikyti raginantis ir ambiciją iki vidurvasario kolektyvinį imunitetą Lietuvoje suformuoti išsikėlęs prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad, jo žiniomis, šiuo metu Lietuvoje yra vis dar nepanaudota 75 tūkst. vakcinų nuo COVID-19.

„Šiandien, mano turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinų. Tai yra kelias ateinančias dienas net ir labai intensyviai dirbdami mes turime absorbuoti šią vakciną“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje teigė G. Nausėda.

Kalbėdamas apie vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje perspektyvas šalies vadovas ir toliau pabrėžė, kad kolektyvinį imunitetą iki vidurvasario suformuoti yra įmanoma.

„Mes taip pat gauname žinių, kad procesas su atskirais gamintojais ir jų legitimizavimu yra baigiamas, tai čia pirmiausiai kalbame apie „Johnson & Johnson“, turime dar eilėje esančius du gamintojus, kurių galimas autorizavimas taip pat tikėtina, kad įvyks dar antrąjį metų ketvirtį“, – sakė prezidentas.

G. Nausėdos teigimu, šios žinios yra pakankamai viltingos, todėl, pasak jo, šiandien svarstyti alternatyvias vakcinas iš kitų valstybių gamintojų nėra poreikio.