G. Nausėda apie savo pirmuosius metus: „Nesudeginau tiltų“

Roberto Dačkaus (Prezidento kanceliarija) nuotr.
„Turbūt jau pastebėjote, kad mano politinės veiklos stilius yra šiek tiek kitoks, negu buvome įpratę matyti“, – sakė Prezidentas Gitanas Nauėda.
Prezidentas Gitanas Nausėda po pirmųjų savo prezidentavimo metų teigė galintis ramiai žiūrėti Lietuvos žmonėms į akis ir atkreipė dėmesį į kiek kitokį savo politinį veiklos stilių nei buvusių jo pirmtakų. Šalies vadovas akcentavo, kad kultūringa diskusija bei argumentais pagrįstais teiginiais galima pasiekti gerokai daugiau, nei tik kritikuojant ir įžeidinėjant.

„Praėjus metams, manau, kad turiu teisę ramiai žiūrėti Lietuvos žmonėms į akis, jaučiuosi nešąs tas vertybes, kurios mums svarbios yra, aukštai ir, nepaisant visų sudėtingų aplinkybių, kurios kilo tiek tarptautinėje situacijoje, tarptautinėje aplinkoje, tiek ir šalies viduje, nepamiršome to, ką žadėjome žmonėms prieš rinkimus, nepamiršome gerovės valstybės vizijos, stengėmės ją įgyvendinti visomis prieinamomis, įmanomomis priemonėmis ir atsižvelgdami į susiklosčiusį kontekstą“, – Prezidentūroje surengtoje spaudos konferencijoje apibendrindamas pirmuosius savo prezidentavimo metus, kalbėjo G. Nausėda.

Šalies vadovas atkreipė dėmesį, kad jo politinės veiklos stilius yra kiek kitoks, nei anksčiau buvo įprasta Lietuvoje, ir akcentavo, kad su žmonėmis kalbant pagarbia argumentų kalba galima pasiekti daug geresnių rezultatų, nei kritikuojant bei žeminant.

„Šiandien galiu drąsiai pasakyti, kad nė su viena Lietuvos politine partija nesudeginau tiltų, nesvarbu ar jos yra parlamente, ar jos yra už parlamento ribų, nesudeginome tiltų, galime diskutuoti, galime nesutikti vieni su kitais, ginčytis, bet visada turime galimybę ieškoti sprendimų ir nesame a priori užsidarę vieni kitų atžvilgiu. Manau, kad tai yra pakankamai svarbu ir bus toliau svarbu po to, kai spalio mėnesį įvyks Seimo rinkimai ir turėsime naują valdančiąją daugumą“, – pridūrė G. Nausėda.

ELTA primena, kad valstybės vadovo poste Dalią Grybauskaitę pakeitęs Gitanas Nausėda prezidento pareigas pradėjo eiti 2019 m. liepos 12 d.