G. Lukošaičiui nepavyko paauklėti Vilniaus valdžią

Redakcijos archyvo nuotr.
Šiaulių miesto tarybos narys Gintautas Lukošaitis susiruošė paauklėti Vilniaus miesto savivaldybės tarybą.

Šiaulių miesto tarybos narys, „laisvasis menininkas“ Gintautas Lukošaitis vasario 28 dieną susiruošė į Vilnių. Ir ne ko kito, o pamokyti sostinės valdžią. Jis pateikė prašymą leisti jam pasisakyti Vilniaus miesto savivaldybės tarybos posėdyje apie koncesijos sutartį „Dėl projekto „Daugiafunkcis sveikatinimo, ugdymo, švietimo ir užimtumo skatinimo kompleksas“ įgyvendinimo.

Iš tiesų, Nacionalinio stadiono epopėja ir pastarųjų metų jo statybos planai bei augantys kaštai augina daug klausimų, o tiek Vilniaus, tiek šalies valdžios atsakymai į šiuos klausimus nekelia pasitikėjimo. Tačiau bene labiausiai tai aktualu Vilniaus miestui, nes statybos iš esmės vyks šio miesto pinigais, kartu atsiras miestiečiams aktualūs švietimo ir pramogų objektai, bus reikalingi sprendimai keisti gatvių infrastruktūrą.

„Vilnius yra mano ir mūsų visų sostinė, todėl rytoj vykstu į Vilniaus tarybos posėdį su tikslu pasisakyti taip vadinamo nacionalinio stadiono klausimu. Kadangi Šiaulių meras Artūras Visockas yra bailokas, tai teks man tai daryti, nors pagal žinojimo gylį tai yra jo šventa pareiga kalbėti Vilniuje....“ – paskelbė feisbuke įrašą G. Lukošaitis.

Meras Artūras Visockas ten pat patarė „laisvajam politikui“ G. Lukošaičiui savo pasisakymą pradėti nuo to, kad Vilniaus tarybos posėdžių salėje turėjo būti Šiaulių meras, o gal ir visų savivaldybių merai, nes Vilnius yra sostinė, o koncesijos sutartis yra prastos kokybės.

Daugelis komentatorių feisbuke siūlė rūpintis Šiaulių reikalais, už ką šio miesto Tarybos nariai ir meras gauna algą.

„Ar Šiauliai jau nebeįdomūs? Nebeturite čia ką veikti...“ – stebėjosi komentatoriai.

Nors Šiaulių mero „žinojimo gylis“ yra suprantamas, greičiausiai Europos prokuratūros inicijuotame ir STT vykdomame ikiteisminiame tyrime dėl viešųjų pirkimų europiniuose projektuose įtariamuoju paskelbtas A. Visockas neišdrįso „savo patirties“ perduoti Vilniaus politikams.

O ir G. Lukošaičiui teko pasitenkinti tik replikomis iš salės galo. Vilniaus tarybos nariai balsavo, ar leisti pasisakyti Šiaulių tarybos nariui. Daugumos sprendimu G. Lukošaičiui žodis suteiktas nebuvo.

Vilniaus meras Vladas Benkunskas pakomentavo, kad iš G. Lukošaičio feisbuko turinio aišku, ką jis norėtų pasakyti ir paprašė perduoti linkėjimus Šiauliams.

Tai labai nepatiko nei merui, nei G. Lukošaičiui, socialiniuose tinkluose prabilusiam su keiksmažodžiais. Jis griausmingai perspėjo apie Vilniuje esą įsikūrusią nusikalstamą antivalstybinę grupuotę, kuri kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.

Vilniaus tarybos posėdžio metu nacionalinio stadiono projektui daug kritikos ir aktualių klausimų pažėrė vietinės opozicijos nariai. Jie akcentavo tokios koncesijos grėsmes ir per dideles kainas. Nežiūrint to, valdančiųjų balsais buvo pritarta Nacionalinio stadiono koncesijos sutarties įgyvendinimui. Šį projektą dar turės įvertinti Viešųjų pirkimų tarnyba ir Europos Komisija.