Ežero pakrantėje dėkojo savanoriams

Giedriaus BARANAUSKO nuotr.
Drakono valčių lenktynėse savanoriai neslėpė emocijų.
Ketvirtadienio vakaras sporto centro „Atžalynas“ irklavimo bazėje – su šurmuliu. Čia vyksta Šiaulių savivaldybės padėkos renginys savanoriams, kurie pandemijos metu šiauliečiams pristatinėjo būtiniausius produktus, pagelbėjo mėginių paėmimo punkte ir atliko kitus reikšmingus darbus.

Padėka – regata

Talkšos ežero pakrantėje renkasi ir pedagogai, ir moksleiviai, ir šauliai, ir kitų profesijų atstovai. Vienus savanoriauti paskatino jaučiama pareiga, kitus – draugų ar artimųjų pavyzdys.

Dar prieš renginį organizatoriai informavo, kad tai – netradicinis padėkos renginys. Iš tikrųjų – formalių kalbų gerokai mažiau negu veiksmo. Susirinkusiuosius sveikina tik Administracijos direktorius Antanas Bartulis.

„Šita neįkainojama patirtis, kurią jūs ir mes visi įgijome, tikrai pasitarnaus, jeigu koronavirusas dar sumanys sugrįžti“, – sako A. Bartulis.

Netrukus savanoriai netrukus užimami aktyvia sportine veikla. Pirmiausia – mankšta. Jai pasibaigus, duodama komanda susiskirstyti į tris komandas po 20 žmonių.

Į valtis sėda irkluotojai, o jų priekiuose įsitaiso vairininkai, kurie netrukus daužys būgnus. Pagal dūžio dažnumą irkluotojai turės tokiu pat greičiu irtis.

Drakonų valčių regata prasideda. Priekyje – dvi geltoniosios valtys, tačiau netikėtai kelionės viduryje abi jos susiduria, o paskutiniai plaukę žalieji galų gale finišą pasiekia pirmieji.

Ant kranto regatos dalyviai savanoriams išdalijamos padėkos ir atminimo dovanos. Tačiau vakaras nesibaigia: dar vyks dūzgės su „draugystės pica“.

Darė tai, ką reikėjo

Padėkos renginyje sutinku vienuoliktą klasę Juliaus Janonio gimnazijoje baigusią Urtę Abrasonytę. Ji per tris karantino mėnesius senjorams pirko maisto, kitų būtinųjų prekių. Jei reikėdavo – mokesčius sumokėdavo.

Kartu gimnazistė savanoriavo „Maisto banke“ – pakavo davinius nepasiturinčioms šeimoms. Ten tebesidarbuoja ir dabar.

Aštuoniolikmetė pasakoja, kad šeimoje nuo mažens susiformavo ritualas padėti tiems, kam sunkiau. Karantino pradžioje sužinojusi, kad brolis savanoriauja Savivaldybės paskirtose saviizoliacijos vietose grįžusiems iš užsienio, o mama – „Maisto banke“, pati įsitraukė į savanorių gretas.

„Neprailgsta laikas, kai žinai, kad darai gerą darbą“, – sako šiaulietė. Neišvargino – buvo laiko ir mėgstamų knygų skaitymui, mokymuisi groti gitara, pasiruošti vairavimo egzaminui.

Ar nebuvo baimės padėti kitiems ekstremalios situacijos akivaizdoje?

„Baimė dingsta tada, kai žmogus sąmoningai žiūri į situaciją. Aišku, buvo šiek tiek baisu, nejauku. Kai žinau, kaip saugotis, nuo ko saugotis ir kodėl saugotis, tai baisu ir dabar, bet kažkaip išgyvensim“, – atsako Urtė.

Jos manymu, savanorystė yra „sveiko, kiekvieno galinčio už save pastovėti žmogaus būtinybė“.

„Mes nepadarėme stebuklo, mes darėme tai, ką reikėjo daryti“, – teigia Urtė Abrasonytė.

Komentarai

Kirvis    Sek, 2020-07-12 / 21:39
Pamenu kaip fotolaborantas dar būdamas eiliniu tarybos nariu paskutiniame suole šokinėjo, kuomet buvo perkamos tos drakonų valtys. Garsiai kaltino išlaidavimu. Tada su ironija žiūrėjau kaip socdemai sėdo į tas valtis irkluoti su aklu vedliu. Dabar su dviguba ironija ir jau pasibjaurėjimu skaitau šį straipsnį, kai į tas pačias valtis braunasi visockiniai mylimukai geltoni pimpačkiukai su astutėmis ir gintariukais priešakyje. Niekas nepasikeitė. Už rinkėjų pinigus toliau ramiai irkluojama, tik dabar kitomis rankomis. Ir prisidengiant gėdą ta pačia tik kitų spalvų vėliava. Taip, kad maištininkas žuvo, šlovė Carui Drakonui. Ar ne, šmiki? Netikiu tavo kabutėse sąžiningumu, nors tu ką.
to kirvis    Pir, 2020-07-13 / 17:09

In reply to by Kirvis

apie ką čia tamsta šnekate? Ar dalyvavote renginyje? Ar tik šnekate, kad šnekėti? Meras nedalyvavo, mero pavaduotojas Griškevičius nedalyvavo. Dalyvavo tik Tarybos narys Zakiras Medžidovas, kuris buvo vienas iš savanorių. Kur problema? Ar žmogus nenusipelnė kvietimo ir padėkos marškinėlių už savanorystę, nes yra Tarybos narys?
Kirvis    Pir, 2020-07-13 / 17:33

In reply to by to kirvis

Kalbu apie principą - valčių atsiradimą - jų politiką. Tai Jūs lipate į tas valtis nuo proceso vidurio, nesuprasdami kam buvo skirtos jos - tiesiog vartojate kas duodama. Visa kita detalės - vabaliukai, pimpačkiukai, domukai, zakiriukai, astutės, gintarėliai, antanėliai ir t.t. Šiandien jie yra, rytoj jau nebe - kaip tų raudonųjų, kurie irklavo prieš Jus. Šlovė Drakonui :)
Be pykčio    Ant, 2020-07-14 / 09:22

In reply to by Kirvis

Už kieno pinigus buvo nupirktos tos valtys, kurios šito įvykio proga net neturėtų būti aptarinėjamos? Sosdemai bandė ir ,,Styginį geležinkelį" padaryti, bet kažkaip atsipeikėjo kai buvo prigriebti darant aferą, ar galima šitą temą prisegti? Dar jie galėtų išdėstyti kaip realiai būtų gyvavęs menų inkubatorius, kas jį būtų finansavę? Valtys lyg tai pačios plaukia, tiesa, bet menų fabrikas tikrai būtų tapęs menų fakultetu, o ,,stygų transportas" verslininko Gilo griuvėsiais...
Kirvis    Ant, 2020-07-14 / 10:01

In reply to by Be pykčio

Pirma emocija, kuria pasidalinau apima tą mintį, kad niekas nepasikeitė į gerąją pusę, lyginant tų valčių atsiradimą už mokesčių mokėtojų pinigus ir jų naudojimą dabar. Pliusą dėčiau ankstesnei valdžiai, kuri pirkdama nors kiek turėjo viziją ir galvojo apie Šiaulių teigiamą įvaizdį, kai tuo metu dominavo Visagino drakonų valtys. Buvo tikimasi apie sėkmingus bendradarbiavimo mainus, valčių nuomą, miestų varžybas ir t.t. Labai gaila, kad toks brangus inventorius (viena valtis kainavo 9000 Eur) naudojamas tokiu buitiniu lygiu - vietiniam pasiturškenimui. Dabartinė valdžia neturi potencialo mąstyti plačiai. kuičiasi smulkmenose. Pasigamina raktų pakabuką su logotipu ir džiaugiasi feisbuko smėlio dėžėje. Miesto šūkis virsta į "vakar buvo geriau nei šiandien". Taigi, dar sykį sakau, maištininkas žuvo, šlovė Drakonui! Tai yra - niekas nesikeičia.
Suzan Koeman    Ant, 2020-07-14 / 03:39
Tai yra liudijimas, kurį pasakysiu visiems išgirsti. Aš buvau vedęs ketverius 4 metus, o penktaisiais santuokos metais kita moteris prabilo, kad atimtų iš manęs savo meilužį, o mano vyras paliko mane ir vaikus, ir mes kentėjome 2 metus, kol sutikau postą, kuriame vyras dr., Ilekhojie padėjo kam nors ir aš nusprendžiau pabandyti padėti man parnešti mano meilųjį vyrą į namus ir patikėk, aš tiesiog siunčiu jam savo ir mano vyro nuotrauką ir po 48 valandų, kaip jis man pasakė, aš pamačiau automobilis įvažiavo į namą ir štai, tai buvo mano vyras ir jis atėjo pas mane ir vaikus, todėl aš džiaugiuosi, kad kiekvienas iš jūsų esate panašus į susitikimą su šiuo vyru ir turite savo meilužį. Taip pat galite susisiekti jam pagalbos dabar el. paštu: (gethelp05@gmail.com) „Viber“ / „WhatsApp“: +2348147400259

Komentuoti

Paprastas tekstas

  • HTML žymės neleidžiamos.